Nawiedzony Dom na Wzgórzu

Książka

Nawiedzony Dom na Wzgórzu

 • Wydawnictwo: Replika
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788376746739
 • Ilość stron: 304
 • Format: 13.0x20.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Wejście do Domu na Wzgórzu przypomina wkroczenie w głąb umysłu szaleńca; wkrótce sami zaczynamy popadać w obłęd - Stephen King

Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor - młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

"Nawiedzony Dom na Wzgórzu" zaliczany jest do najważniejszych powieści grozy wszech czasów. Utwór doczekał się dwóch kinowych ekranizacji, a w 2018 roku ukaże się serial produkcji Netflix.


Szczegóły

Tytuł: Nawiedzony Dom na Wzgórzu

Autor: Jackson Shirley

Wydawnictwo: Replika

ISBN: 9788376746739

Tytuł oryginału: The Haunting of Hill House

Tłumacz: Streszewska-Hallab Maria

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 304

Format: 13.0x20.0cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Tajemniczy Dom na Wzgórzu. Krążą o nim pogłoski, jakoby był nawiedzony. Właśnie w to mroczne miejsce pewien naukowiec zaprasza trzy osoby, które kompletnie się od siebie różnią, zarówno pod względem wyglądu, jak i osobowości. Mężczyzna na podstawie ich doświadczeń chce napisać pracę naukową, rozprawiającą o zjawiskach metafizycznych. Wśród trójki wybrańców znajdują się dwie osoby, które już miały do czynienia ze zjawiskami paranormalnymi. Są nimi dwie młode kobiety, Eleanor i Theodora. Trzecim uczestnikiem programu jest Luke, któremu w przyszłości przypadnie w spadku owa posiadłość. Czy będą żałować podjęcia się tego wyzwania?

Książka Shirley Jackson dostarcza czytelnikowi mocnych wrażeń. Fabuła jest niezwykle ciekawa i wciągająca. Owianą wyraziście mrocznym klimatem treść, dosłownie się pochłania. Tej książki nie da się odłożyć na dłużej bez jej całkowitego skończenia. Autorka posługuje się pięknym i pobudzającym wyobraźnię piórem. Mimo że książka tak naprawdę nie jest jakoś wyjątkowo straszna, to jednak wywołuje dreszcze. Podczas lektury, częstym towarzyszem są ciarki wędrujące po plecach. To klasyka literatury horroru, na którą warto zwrócić uwagę. Myślę, że w dużej mierze przyczyni się do tego okładka, o której ciężko nie wspomnieć. Został na niej wiernie oddany klimat powieści. W tym miejscu składam ukłony do wydawnictwa, świetna robota.
2018-03-04 16:42:19

„Nawiedzony dom na wzgórzu” Shirley Jackson to opowieść o miejscu, które jest unikane jak ogień. Jednak doktor Montague znajduje trójkę chętnych, którzy godzą się wraz z nim zamieszkać w tytułowym domu na wzgórzu. Oczywiście dobór towarzyszy nie był dziełem przypadku. Eleanor Vance jako zaledwie 12-letnie dziecko doświadczyła deszczu kamieni, który spadał przez trzy dni na jej dom. Theodora została zaproszona przez doktora Montague za sprawą tego, że jej nazwisko znajdowało się w zapiskach z laboratorium, a ona sama potrafiła rozpoznać karty, które były poza zasięgiem jej wzroku. Ostatnim towarzyszem doktora był Luke Sanderson- dziedzic owej rezydencji. Po przyjeździe nowych mieszkańców w domu na wzgórzu zaczynają się dziać trudne do wytłumaczenia rzeczy…„Nawiedzony dom na wzgórzu” to jedna z najbardziej klimatycznych książek jakie dane mi było czytać w moim życiu. Na każdej stronie da się poczuć mrok, a na skórze czytelnika widać jak włosy stają dęba. Nutkę grozy dodają barwne opisy, dzięki którym możemy się poczuć tak jakbyśmy znajdowali się w środku budynku. Myślę, że Shirley Jackson w swej książce chciała ukryć drugie dno i muszę przyznać, że jej się to udało.

„Nawiedzony dom na wzgórzu” to nie tylko opowieść o owianej złą sławą rezydencji, w której zachodzą nadprzyrodzone zjawiska, ale także o samotności jaka doskwiera człowiekowi. Autorka doskonale przenika w ludzki umysł i tu nasuwa się pytanie czy aby na pewno wszystko co wydarzyło się w nawiedzonym domu było wynikiem zjawisk paranormalnych? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w książce, którą serdecznie polecam.
2018-03-31 20:38:18

Klasyka grozy ma w sobie coś, co nieodmiennie mnie pociąga. Specyficzny klimat objawiający się w niedomówieniach, w bohaterach, co do kondycji psychicznej których nie mamy pewności, w starych domostwach i zakurzonych zamczyskach, w zegarze, który nagle zaczyna wybijać sam godzinę czy w łomoczącym ni stąd, ni zowąd w środku nocy oknie… Klasyka grozy odmiennie niż współczesny krwawy horror nie straszy wprost, tylko budzi lęk wynikający z tego, że wraz z bohaterami nie jesteśmy pewni czy możemy wierzyć swoim osądom – nagle zdrowy rozsądek nie jest już naszym sprzymierzeńcem i zaczynamy podawać wszystko w wątpliwość.
Do tytułowego domu przybywają cztery osoby: doktor Montague – znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, dwie kobiety: Theodora – pewna siebie i wyzwolona oraz Eleanor – nieśmiała, ale posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke – przyszły spadkobierca rezydencji. Przytłaczające domostwo od wielu lat stoi puste, doglądane niechętnie przez pewne antypatyczne małżeństwo, które z całych sił stara się powstrzymać przybyszów przed pobytem w tym miejscu. Jednak bezskutecznie: żaden z tymczasowych lokatorów nie ma nic do stracenia, a każdy jest ciekaw tajemnicy Domu na Wzgórzu. Czy rzeczywiście tu straszy? Jaką tajemnicę kryje to miejsce? Doktor Montague i jego pomocnicy, którzy odpowiedzieli na ofertę pobytu w cieszącym się złą sławą domostwie, postarają się to odkryć.
„Nawiedzony Dom na Wzgórzu” napisany jest prostym językiem, co chwilami może irytować i stwarzać wrażenie infantylnej opowiastki, jednak jest coś uderzającego w tych krótkich, sugestywnych zdaniach i oszczędnych opisach. I jeśli tylko czytelnik wykaże minimum cierpliwości i nie odłoży książki po pierwszych pięćdziesięciu stronach to czeka go smakowita, klasyczna historia z dreszczykiem. Nie wiadomo tylko, czy nie wpadnie przy okazji w oko bezimiennej sile, która wędruje w murach nawiedzonego domu…
2018-04-09 13:12:53

Powieść autorstwa Shirley Jackson opowiada o grupie osób, która została zaproszona do tajemniczego domu na wzgórzu, w którym ponoć straszy. Profesor zajmuje się badaniem zjawisk paranormalnych i wraz ze swoimi gośćmi ma zamiar sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się w owym domu. Bohaterowie zupełnie się nie znają i zostają postawieni w nietypowej sytuacji – wiedzą, że dom jest nawiedzony i właściwie oczekują jakiś niezwykłych wydarzeń.
Ale to nie fabuła jest najważniejsza w przypadku tej książki, przede wszystkim zachwycający jest język. Shirley Jackson tworzy niesamowity klimat za pomocą opisów. Bardzo dobrze przekazuje nastrój grozy, a równocześnie jej opisy niepozbawione są dystansu i poczucia humoru. W powieści mamy zbiór dobrze nakreślonych postaci, które wchodzą w bardzo ciekawe relacje. W książce widać, że autorka doskonale zdaje sobie sprawę, że jej opowieść jest utrzymana w pewnej konwencji charakterystycznej dla opowieści o nawiedzonym domu i bawi się pewnymi, wynikającymi z tego, schematami.
Choć „Nawiedzony dom na wzgórzu” należy do gatunku, jakim jest powieść grozy, nie jest szczególnie przerażająca. Niemniej ma bardzo niepokojący klimat, a doskonały język sprawia, że świetnie się ją czyta.
2018-04-09 13:54:33

Dawno nie czytałam takiej książki!
.
Chociaż na początku trochę ciężko było mi się wczuć w klimat, a deszcz kamieni uderzający w dom kojarzył mi się z innym dziełem (King inspirowal się właśnie tą książką!) to dosłownie po 50 stronach dałam się porwać nastrojowi.
.
Nawiedzony dom, grupa wyjątkowych i bardzo oryginalnych postaci, do tego psychodeliczny klimat... W pewnym momencie zwątpiłam nawet w istnienie pewnych bohaterów!
.
Cieszę się że wydawane są jeszcze takie powieści. Powieści gdzie autor pokłada wiarę w swoich czytelników i nie uznaje za konieczne by tłumaczyć im wszystko conajmmiej trzy razy. Powieści w których klimat i konstrukcja jest ważniejszy niż cokolwiek inne.
2018-04-23 10:02:55


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×