Serce meduzy

Promocja

Serce meduzy

 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788365676948
 • Ilość stron: 304
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1 - 2 dni + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Promocja:

Nagrody na koniec roku szkolnego - dla młodzieży

Cena 29,90 PLN
Nasza cena 19,77 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 19,77 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Czasem, gdy czujemy się bezgranicznie samotni, świat w magiczny sposób się na nas otwiera.

Moja przyjaźń z Franny zakończyła się najgorzej jak to możliwe. Gdybym tylko wiedziała, przeprosiłabym ją za to, co się między nami wydarzyło. A przynajmniej bym się z nią pożegnała. Czasem jednak nie wiadomo, jaka jest różnica między tym, że coś rozpoczyna się od nowa, a tym, że coś kończy się bezpowrotnie. Teraz było już za późno, żeby cokolwiek zmienić. A jeśli mogę coś z tym zrobić? Dowieść, że w historii Franny jest prawdziwy winowajca?

Niezwykła opowieść o życiu i śmierci, zdumiewającego piękna wszechświata oraz o tym, że miłość i nadzieja są tuż obok nas.

Prawa filmowe zostały wykupione przez m.in. Reese Whiterspoon, odpowiedzialną za ekranizację Zaginionej Dziewczyny, Wild czy Wielkie kłamstewka.


Szczegóły

Tytuł: Serce meduzy

Autor: Benjamin Ali

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

ISBN: 9788365676948

Tytuł oryginału: The Thing about jellyfish

Tłumacz: Faber Marta

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 304

Format: 14.0x20.5cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Jakoś tak się dzieje, że jak coś wychodzi z Wydawnictwa Zysk i S-ka i to jeszcze pod patronatem czytam.pl, to po prostu musi być dobre 😉 I tak jest też w tym przypadku! "Serce Meduzy" to nie jest zwykła młodzieżówka. Uważam, że nie jest to książka skierowana do konkretnej grupy wiekowej, a raczej uniwersalna opowieść. Bo porusza trudny i zawsze aktualny temat: radzenia sobie ze stratą. Główna bohaterka Zuzanna ma 12 lat i traci przyjaciółkę. To znaczy najpierw traci jej przyjaźń, a potem na zawsze traci możliwość odbudowania tej przyjaźni. Ponieważ jej przyjaciółka ginie. Zula bardzo przeżywa tę stratę, tak bardzo, że przestaje mówić. I w milczeniu stara się rozwikłać sprawę śmierci przyjaciółki. "Serce Meduzy" to bardzo dobrze napisana, ciekawa książka, która porusza trudny temat, daje do myślenia, a dodatkowo pełna jest ciekawostek z życia meduz (skąd te meduzy? odpowiedź w treści książki! ;)), więc oprócz rozrywki i refleksji dostarcza również wiedzy 🙂 Warto po nią sięgnąć niezależnie od wieku. Polecam! 2018-03-21 20:49:12

Każdy człowiek inaczej sobie radzi ze stratą, niektórym pogodzenie się z odejściem bliskiej osoby przychodzi wyjątkowo trudno. Zuzanna, nazywana również Zulą, to dwunastolatka, której najlepsza przyjaciółka utopiła się w trakcie minionych wakacji. Dziewczyna od tamtej pory z nikim nie rozmawia, pogrążając się całkowicie w ciszy i w świecie własnych myśli. Jej inteligencja i ciekawość otaczającego ją świata sprawiają, że często dostrzega rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi. Tym sposobem podczas wizyty w oceanarium w jej głowie rodzi się pewna myśl, skoro meduzy rozprzestrzeniają się na coraz większe obszary i średnio co pięć sekund ktoś zostaje przez nie oparzony istnieje prawdopodobieństwo, że jej przyjaciółka, która umiała doskonale pływać, nie utopiła się, a zginęła właśnie oparzona przez jadowitą meduzę. Zula postanawia, że dowiedzie słuszności swej teorii.

Serce meduzy to poruszająca i nie do końca oczywista historia o stracie i nauce pożegnań. Dopiero z rozwojem fabuły i lepszym poznaniem Zuli czytelnik w pełni zaczyna rozumieć motywy postępowania dziewczynki i przekonuje się o tym czego nie raz uczy nas życie – że uczucia, a przede wszystkim wyrzuty sumienia, nie raz zaburzają nasze poczucie rzeczywistości i sprawiają, że logiczne myślenie ustępuje miejsca nawet najbardziej zwariowanym pomysłom dającym złudne poczucie bezpieczeństwa i ucieczki od problemów.

Jednak ze względu na sposób w jaki autorka zdecydowała poprowadzić historię, osadzając w jej centrum tytułowe meduzy, poprzez przybliżanie życia i ciekawostek na temat tych zwierząt, pokazuje jak różnorodny i fascynujący jest świat wokół nas, a także jak wiele jego elementów mijamy w życiu codziennym nie poświęcając im najmniejszej uwagi, przez co wiele tracimy z jego bogactwa. Serce meduzy mimo iż jest powieścią opowiadającą o stracie i odchodzeniu, jednocześnie stanowi swego rodzaju afirmację życia. I właśnie owa dwoistość książki wywarła na mnie największe wrażenie.

Całość jest pięknie opowiedziana i jak w przypadku wielu innych książek, spojrzenie na świat przez pryzmat dziecięcych oczu sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad pewnymi kwestiami, które odsunęliśmy na bok w swoim dorosłym życiu, a przede wszystkim ponownie zaczynamy odczuwać dziecięcą potrzebę odkrywania świata.

Do tego wszystkiego należy jeszcze wspomnieć o wydaniu – okładka jest przepiękna, a przy tym bardzo symboliczna, ogromna meduza, na której siedzi dziewczynka przywodzi na myśl obrazy gór lodowych, których wierzchołek wystający ponad taflę wody, jest zaledwie ułamkiem tego co skrywa się w głębinach. Tak samo jest i z opisaną historią, z każdą stroną zagłębiamy się coraz bardziej, odkrywając jej niesamowite bogactwo.

Serce meduzy to piękna historia. Opowieść o życiu i śmierci, a także bogactwie świata, które często nam umyka. Przy powieści Ali Benjamin człowiek ma okazję na chwilę zwolnić i ponownie rozejrzeć wokół siebie. Jestem pewna, że nie jeden czytelnik po skończonej lekturze zacznie nieco inaczej postrzegać otaczający go świat, a już z pewnością wiele osób zapragnie dowiedzieć się czegoś więcej o meduzach.
2018-04-03 14:12:24

„Serce meduzy” to opowieść o pewnej niezwykłej nastolatce, która próbuje poradzić sobie ze stratą przyjaciółki, Franny, która podczas wakacji utonęła w morzu. Zuza nie zna dokładnie okoliczności zdarzenia i to właśnie ta niewiedza staje się przyczyną niepokoju dziewczynki. Pewnego dnia, podczas wizyty w oceanarium, Zuza zaczyna interesować się meduzami i dochodzi do wniosku, że być może to właśnie one stoją za śmiercią Franny. Dziewczynka poszukuje informacji o tych stworzeniach oraz stara się znaleźć eksperta, który pomógłby udowodnić, że śmierć jej przyjaciółki nie była tylko zwykłym przypadkiem.
W książce pojawia się sporo szeroko omawianych problemów nastolatek, jednak w bardzo nietypowym ujęciu, bez wpadania w utarte schematy. Szybko zauważamy, że Zuza różni się od swoich rówieśników, a jej sposób postrzegania świata jest zupełnie niezwykły.
„Serce meduzy” to mądra, świetnie napisana powieść dla młodzieży, którą jest zarówno zabawna, jak i wzruszająca. Jest to pozycja zdecydowanie dla dojrzałego młodego czytelnika, być może nie najłatwiejsza, ale z pewnością dająca mnóstwo czytelniczej satysfakcji.
2018-04-27 11:00:08


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Benjamin Ali (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl