Papiernik czyli skąd się biorą opowieści

Książka

Papiernik
czyli skąd się biorą opowieści

  • Wydawnictwo: Tadam
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788394989026
  • Ilość stron: 64
  • Format: 21.5x29.0 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,48 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,48 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Papiernik - Roch Urbaniak

Książka pod patronatem czytam.pl!

Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje?

Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał – o! moi drodzy – do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. W książce, którą trzymacie w rękach, będziecie mieli okazję go poznać. Dowiedzieć się, na czym polega jego trudna sztuka, i zobaczyć kilka z jego najpilniej strzeżonych skarbów. Historie, które jeszcze nigdy nie zostały opowiedziane!


Szczegóły: Papiernik - Roch Urbaniak

Tytuł: Papiernik
Podtytuł: czyli skąd się biorą opowieści
Autor: Roch Urbaniak
Wydawnictwo: Tadam
ISBN: 9788394989026
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 64
Format: 21.5x29.0 cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.566 kg


Recenzje: Papiernik - Roch Urbaniak

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Papiernik to niezwykle tajemniczy bohater, który gromadzi opowieści. W jego kolekcji nie ma jednak miejsca na znane, oczywiste historie, nie ma miejsca na nudę.
„Papiernik” to przepięknie ilustrowany zbiór współczesnych baśni. Choć autor jest malarzem, w tworzeniu tej książki nie skupił się wyłączenie na ilustracjach. Jego opowieści są naprawdę ciekawe i bardzo oryginalne. Jak poradzić sobie ze złośliwymi deszczowymi chmurami? Czy żółw morski może zostać latarnikiem? Kto uratuje mieszkańców wyspy Taratonga przed wybuchem wulkanu? Warto poszukać odpowiedzi na te pytania zagłębiając się w świat Papiernika i jego pobudzających wyobraźnię historii.
2018-04-27 11:00:41

Malarz z Krakowa, absolwent Akademii Sztuk Pięknych, prawdziwy artysta i pasjonat sztuki – Roch Urbaniak stworzył niezwykłą, pełną magii i czarujących obrazów książkę o zagadkowym tytule „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” która ukazała się nakładem wydawnictwa Tadam.
To prawdziwa perła w naszej biblioteczce, dla której odłożyliśmy na bok wszystkie inne aktualnie zaczytywane książki. Zachwyciła mnie i trójkę moich dzieci do tego stopnia że przeczytaliśmy ją w zaledwie dwa wieczory. A opowieści jest tu naprawdę dużo. Wydawnictwo kieruje tę lekturę do dzieci w wieku od 8 lat i myślę że jest to idealny wiek. Zdecydowanie nie ma górnej granicy wieku, bo ta pozycja zachwyci także nastolatki i dorosłych.
Twarda oprawa Papiernika ma niesamowitą fakturę, której uroku nie sposób odzwierciedlić na zdjęciach. Odnieśliśmy wrażenie że to celowe zastosowanie, mające nawoływać do płótna obrazu na którym powstają prawdziwe dzieła. Dzięki temu wiemy już od okładki że mamy do czynienia z książką niezwykłą, nietuzinkową, magiczną.
66 stron, 14 opowieści, ważny i potrzebny wstęp oraz zakończenie wyjaśniające wiele kwestii tworzą spójną całość, z którą warto się zapoznać. Już same ilustracje otwierają przed małymi czytelnikami ogromne wrota wyobraźni. Są malownicze, indywidualne, świeże, pełne detali, kolorów i pasji.
Poznajcie papiernika, który pracuje w pustej wieży, opiekuje się papierem i jego historiami. Przygotowuje go do lotu, rankiem wypuszcza, a w kolejnym dniu wyłapuje i przysłuchuje się opowieściom które przyniósł – ON – papier. Najcenniejsze są te których jeszcze nikt nie opowiedział. Papiernik jest swego rodzaju rybakiem który wyrzuca sieci i wyławia ryby, bowiem nasz bohater także codziennie rano zbiera wczorajszy urobek.
Wiele historii zostało już opowiedzianych, ale papiernik chce podzielić się z nami tymi o których nikt jeszcze nie słyszał. Jeżeli macie ochotę je poznać to rozsiądźcie się wygodnie i zanurzcie się w magiczny, baśniowy świat! Pamiętajcie tylko o jednym – nikomu ich nie zdradzajcie…
Każda opowieść jest osobną przygodą i dotyczy innej wartości. Jeden rozdział to 2, 3 strony tekstu i obraz od którego nie sposób oderwać wzroku. Roch Urbaniak dotyka strefy marzeń, magii, przyjaźni, rodziny, zdrowia, pragnień, walki o siebie i swoje cele, a opowieści które snuje wcale nie muszą mieć dobrego zakończenia. Bohaterami ów wydarzeń są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta jak i niezwykłe stwory. Wiele z nich nawiązuje również do klasycznych baśni a inne przenoszą nas w odległe strony oceanów, wulkanów, raf koralowych, czy krain zamieszkiwanych przez wikingów. Realność opowieści jest tak ogromna iż możemy poczuć się jakbyśmy sami przenieśli się w te odległe przestrzenie i np. w jednej chwili z ciepłych miejsc wskakujemy do krainy lodu i morza zamieszkiwanej przez niezwykły lud, czy odkrywamy ponurą, ciemną, mglistą i deszczową krainę, zwaną „Krajem Złodziei”.
Historie które przyniosły papierowe ptaki to przygody które wzruszają, rozśmieszają, rozbudzają wyobraźnię i są prawdziwą literacką ucztą. Tak magicznych podań nie przyszło nam dotąd czytać. Obłędne ilustracje są prawdziwymi dziełami, które z chęcią widzielibyśmy oprawione i zawieszone w naszej domowej czytelni. Polecamy serdecznie tę pozycję i czekamy z niecierpliwością na kolejne dzieła Rocha Urbaniaka.
2018-05-24 12:40:29

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie znajdziemy wszystkie opowieści. Pieczę nad nimi trzyma Papiernik, który pracuje w pustej wieży i opiekuje się papierem i historiami, które zostały na nim zawarte. Wypuszcza papier w podróż po świecie, a kiedy ten do niego powraca, słucha opowieści i historii, o których nikt dotąd nie słyszał. Papiernik uwielbia swoją pracę, a najbardziej te momenty, kiedy odnajduje opowieść cenniejszą od złota i czegokolwiek innego. Niektórymi z opowieści, dzieli się na kartach tej książki.

Przenosi nas do świata, w którym żółw Matuu wypowiada jedno z życzeń, a nauczyciel Al Hazred poszukuje wiedzy, której nie posiada. To tylko dwa przykłady, bo ta niebanalna książka posiada wiele historii. Łącznie zawiera ona czternaście opowieści. Pełne humoru, pouczające, a do tego z morałem. A najciekawsze jest to, że tak jak nasze życie, nie zawsze kończą się szczęśliwie. Z zaciekawieniem odkrywałam kolejne opowieści, ale nie tylko, bo magii dodają tu również piękne, pełne barw ilustracje, które zapierają dech w piersiach i jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię.

"Papiernik czyli skąd się biorą opowieści" to między innymi o tym, że słowa mają wielką moc, a niektóre nasze marzenia i cele, sprawiają, że aby je osiągnąć musimy coś stracić, żeby coś zyskać. I o tym, że obietnic powinno się dotrzymywać. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze można z niej wynieść, to zachęcam do sięgnięcia po tę, pełną magii i barw książkę.
2018-12-20 12:00:38


Podobne do: Papiernik - Roch Urbaniak