Uczucia Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

Książka

Uczucia
Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

 • Wydawnictwo: Tadam
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788394989071
 • Ilość stron: 44
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,01 PLN
Nasza cena 24,70 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,01 PLN
Nasza cena 24,70 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Czy szczęście ma swój kolor i jak smakuje? Dlaczego czekać to nie to samo co tęsknić? Czy z ciekawości może burczeć w mózgu? Jak wielkie oczy może mieć strach i co się stanie, gdy staną się zbyt wielkie? Dlaczego zemsta zawsze jest najgorszym doradcą? Czy można popłakać się z wdzięczności? Wrażliwy chłopiec w różnych momentach swojego życia przeżywa dwanaście najważniejszych ludzkich emocji. Na swój dziecięcy sposób stara się je opowiedzieć. I przede wszystkim zrozumieć... Dziecięce opowieści o tym, co dorośli uważają za dziecinnie proste.
Szczegóły

Tytuł: Uczucia

Podtytuł: Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

Autor: Wiśniewski Janusz Leon

Wydawnictwo: Tadam

ISBN: 9788394989071

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 44

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kruchy i barwny świat dziecięcych uczuć w wyjątkowym wydaniu. Tym razem dziecięcymi emocjami zajął się „deut” znany z książki „Marcelina rusza w kosmos”. Kto poznał już Marcelinkę, z pewnością powinien sięgnąć po tą książkę, w której Janusz Wiśniewski oswaja najróżniejsze odcienie dziecięcych emocji, a Anna Jamróz maluje dla Młodego Czytelnika niezwykle delikatne ilustracje. Utrzymane w błękitnych odcieniach krótkie opowieści o tym, o czym trudno rozmawiać nawet nam dorosłym, napisane zostały z perspektywy małego chłopca, który w codziennych sytuacjach przeżywa emocje czasami trudne do nazwania. Każdą opowieść dopełnia subtelna, delikatna ilustracja, czasami rozkładana, przestrzenna, co sprawia, że oprócz wartościowych opowieści o emocjach książka jest swego rodzaju małym dziełem sztuki – i do czytania i do oglądania. Nie jest to książka, którą po przeczytaniu odkłada się na półkę i nie chce do niej wracać, ale książka do której warto wracać i do której chce się wracać, chociażby z względu na sposób wydania.

Na rynku wydawniczym pojawiają się coraz częściej pozycje, które mają wprowadzić dzieci, szczególnie te w wieku przedszkolnym, w świat emocji. Ta książka jest skierowana raczej do trochę starszych dzieci w wieku szkolnym – opisane w krótkich, realistycznych opowieściach emocje są osadzone w codziennym życiu chłopca, więc zdecydowanie łatwiej będzie je zrozumieć dzieciom, które też mogą w takich sytuacjach uczestniczyć. Nie odnajdziemy więc tu bajek o emocjach, co ułatwia wprowadzanie najmłodszych dzieci w pierwsze rozmowy o emocjach. Jest to raczej książka do wspólnego czytania – dorosłego z dzieckiem – która zachęca do dalszej rozmowy. Zastosowany przez autora sposób opowiadania z perspektywy małego chłopca może ułatwić dzieciom rozpoznanie emocji, które być może przeżywają w podobnych sytuacjach. Jeśli dziecko wie, co czuje w danej sytuacji, łatwiej będzie mu poradzić sobie z trudnymi emocjami. Zagubione w świecie uczuć dziecko może odczuwać chaos, jeśli nie wie, jak nazwać to, co czuje. A emocji jest tak wiele – wstyd, zemsta, zaufanie, nienawiść, ciekawość, wdzięczność, gniew, duma, samotność, tęsknota, radość. W książce autor używa też różnych barwnych metafor, żeby pokazać, jak bogaty i różny w odcieniach może być świat uczuć. Np. radość chłopiec porównuje razem ze swoją babcią do soku z pomarańczy – ma ciepły kolor i słodki smak. Książka może być pomocna do rozmawiania dorosłemu z dzieckiem o emocjach w domu, ale też z pewnością sprawdzi się podczas zajęć, warsztatów o emocjach w grupie.
2018-05-21 09:32:23

"Dziecięce opowieści o tym, co dorośli uważają za dziecinnie proste". Album "Uczucia" w pierwszej chwili oszałamia nas pięknym wydaniem, cudownymi, rozkładanymi ilustracjami, które ma się ochotę przeglądać bez końca. Najpierw je oglądałam, zachwycona, a potem zaczęłam czytać. Krótkie historyjki, opowiadane przez dziecko, a każda z nich opatrzona tytułem - nazwą uczucia. Zaczynamy od Zaufania, następnie mamy Wstyd, Ciekawość, Zemstę, Strach, Radość, Tęsknotę, Samotność, Dumę, Gniew i Wdzięczność. Przeczytałam je w kilka minut i skończyłam pociągając nosem i wycierając oczy ;) Bo ta książeczka naprawdę wyzwala w czytelniku te wszystkie uczucia, chwyta za serce i wyciska z oczu łzy wzruszenia. Fakt, że historie opowiedziane są z perspektywy dziecka sprawia, że są proste i piękne. Myślę, że każdy kto ma dzieci powinien im to pokazać i przeczytać. A kto ich nie ma też na pewno się zachwyci zarówno stroną graficzną książki jak i samymi historiami. Coś pięknego! 2018-05-26 17:26:43

"Tęsknota wcale nie jest smutna, kiedy tęskni się razem".

Janusz Leon Wiśniewski wprowadza w nas świat małego chłopca, który jest obserwatorem i narratorem pewnych zdarzeń. Jak wrażliwe dziecko spostrzega dane uczucia? Wstyd, zazdrość czy zemstę? Czym jest dla niego ciekawość i dlaczego jest taka ważna? Dlaczego szczęście smakuje jak pomarańcza? To nie jest książka,w której jest przedstawione jak dziecko odczuwa dane uczucia. To jest książka, w której autor stara się pokazać jak mały człowiek je spostrzega. I chociaż myślenie dziecka jest nieco naiwne i proste, to wiecie co? Chłopiec pokazuje, że pomimo tego, dzieci są mądrymi i wytrwałymi obserwatorami. Kiedy my dorośli wszystko utrudniamy, rozkładamy na wiele części, mali ludzie widzą wszystko takim jakie jest.

Obawiałam się trochę, że ta książka nie będzie napisana w typowo dziecięcy sposób, ale się myliłam. Janusz Leon Wiśniewski idealnie wczuł się w psychikę małego odkrywcy. Książka jest napisana w lekki, przyjemny i oczywiście dziecinny sposób. Jest ciepła, urocza, a prostota w niej zawarta zachwyca. Ta krótka powieść sprawia, że nawet dorosły czytelnik jest w stanie się w nią wczuć.
"Uczucia" to idealna książka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Oprócz tego zachwyca czytelnika swoim wnętrzem: piękne ilustracje, wykonane w oryginalny sposób, które idealnie obrazują umysł małego odkrywcy. Zapewniam Was, że "Uczucia" znajdzie swoich fanów, a przy tym zachwyci i wzruszy.
2018-09-02 13:14:25


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×