Muszę to wiedzieć

Książka

Muszę to wiedzieć

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788328053823
  • Ilość stron: 352
  • Format: 13.5x20.2cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 22,53 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 22,53 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Muszę to wiedzieć - Cleveland Karen

Thriller, którym zachwycili się Charlize Theron, Lee Child i John Grisham.

Idealny mąż. Idealny ojciec. Idealny kłamca?

Vivian Miller to kochająca matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża, Matta. Jako analityczka CIA zajmuje się rozpracowywaniem działalności rosyjskich szpiegów w Stanach Zjednoczonych. Pewnego dnia widzi zawartość komputera Jurija Jakowa, podejrzanego o bycie łącznikiem agentów. To, co tam znajduje, zagraża wszystkiemu, co dla niej ważne – jej rodzinie, jej pracy, jej samej…

Vivian obiecała bronić swojego kraju przed wszystkimi wrogami, obcymi i domowymi. Ale teraz stoi przed trudnym wyborem. Rozdarta między lojalnością a zdradą, miłością a podejrzliwością, komu może zaufać?– Takie rzeczy nie znikają tak po prostu. – Robi krok w moją stronę. – Ktoś w końcu to znajdzie. Domyślą się, co zrobiłaś. Mam wrażenie, jakby ktoś ścisnął mnie za serce. Oni nie mogą się dowiedzieć. Nikt nie może się dowiedzieć.

– Miałaś im o wszystkim powiedzieć, bo jesteś potrzebna dzieciom – mówi Matt.

– Właśnie dla nich to zrobiłam – odpowiadam gwałtownie. Jak on śmie zachowywać się tak, jakbym nie brała ich pod uwagę? Myślałam przecież wyłącznie o naszej rodzinie.

– I co teraz? Co się z nimi stanie, kiedy oboje nas skażą za szpiegowanie dla Rosji?

Czuję się tak, jakby całe powietrze uszło mi z płuc. Wyciągam rękę i opieram się dla równowagi o ścianę. Szpiegostwo. Zdrada. Czy tego właśnie się dopuściłam? No i co będzie z dziećmi? Czy zostaną deportowane do Rosji? Do kraju, którego nie znają, gdzie mówi się językiem, o którym nie mają pojęcia, gdzie wszystkie ich marzenia zostaną zmiażdżone?

(fragment)


Szczegóły: Muszę to wiedzieć - Cleveland Karen

Tytuł: Muszę to wiedzieć
Autor: Cleveland Karen
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328053823
Tłumacz: Walulik Agnieszka
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 352
Format: 13.5x20.2cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.394 kg


Recenzje: Muszę to wiedzieć - Cleveland Karen

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Vivian to analityczka CIA, która na co dzień zajmuje się kontrwywiadem w sekcji rosyjskiej. Vivian ma idealne życie. Wymarzoną pracę, kochającego męża i cudowne dzieci. Jej kariera w CIA nie mogła potoczyć się lepiej, w końcu trafiła do najlepszej z sekcji- rosyjskiej. Wszystko zmienia się, kiedy przygotowany przez nią program do szukania szpiegów, na komputerze Rosjanina wytypowanego jako potencjalnego szpiega znajduje zdjęcie swojego męża. Nagle uporządkowane życie rodziny rozsypuje się jak domek z kart. Bohaterka nie wie już czy, i komu, może ufać. Czy ostatnie dziesięć lat to była mistyfikacja a jej mąż jest rosyjskim szpiegiem? Vivian staje przed najważniejszą decyzją w swoim życiu: donieść na męża czy spróbować to zatuszować, wiedząc co za to grozi.

Książkę przeczytałem jednym tchem, wprost nie mogąc się od niej oderwać. Zaintrygowanie świetną skrojoną fabułą i wszechogarniająca ciekawość towarzyszyły mi od samego początku książki, aż do samego jej końca. Szybkie tempo i krótkie rozdziały sprawiają, że czyta się ją znakomicie. Karen Cleveland stworzyła historię, która trzyma w napięciu i magnetyzuje czytelnika. Nie sposób się oderwać od czytania.

Jednym z kluczy do sukcesu okazała się świetna bohaterka, budząca dużą sympatię i ciekawy wątek szpiegowski, w który zostaje wciągnięta zwyczajna z pozoru rodzina. Nie znajdziemy tutaj szczegółów pracy analityków oraz ich działań, co wcale mi nie przeszkadzało. Natomiast sporo znajdziemy tutaj emocji bohaterki oraz jej wewnętrznej walki z decyzją jaką musi podjąć, która na zawsze może rozbić jej rodzinę. Razem z nią przeżywamy jej poświęcenie, niepewność co przyniesie kolejny dzień i jej bezwarunkową miłość do rodziny.

Gdy już wszystko wydaje się jasne i zostaje nam do przeczytania kilka ostatnich zdań, dostajemy kolejnego szoku. Przyznam, że to zakończenie wyjątkowo mnie zaskoczyło i nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, co tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że była to świetna powieść.
2018-07-12 07:04:36


Podobne do: Muszę to wiedzieć - Cleveland Karen