Z najlepszymi życzeniami śmierci

Książka

Z najlepszymi życzeniami śmierci

 • Wydawnictwo: Replika
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788376747095
 • Ilość stron: 256
 • Format: 13.0x20.0cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 20,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 20,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl! 

Zwykłe życie. Niezwykła śmierć.

Margaret Parsons - dbająca o męża i swój ukochany ogród gospodyni domowa ze spokojnego miasteczka Kingsmarkham - nie wyróżnia się absolutnie niczym szczególnym. Jednak z jakiegoś powodu zostaje ona brutalnie zamordowana, a jej zwłoki porzucone w pobliskim lesie. Nie mając żadnych sensownych wskazówek i wiedząc o życiu ofiary tylko tyle, że było nudne, nadinspektor Wexford rozpoczyna śledztwo, w wyniku którego odkrywa mroczną tajemnicę Margaret - kolekcję rzadkich książek, z których każda ma dedykację napisaną przez kochanka podpisującego się jako "Doon". W miarę rozwoju postępowania Wexford zagłębia się w przeszłość zarówno Margaret Parsons, jak i całej lokalnej społeczności. Kim jest tajemniczy Doon? I czy w odpowiedzi na to pytanie kryje się rozwiązanie pierwszej sprawy kryminalnej Wexforda?

Ruth Rendell to prawdopodobnie najlepsza autorka kryminałów na świecie! - Ian Rankin


Szczegóły

Tytuł: Z najlepszymi życzeniami śmierci

Autor: Rendell Ruth

Wydawnictwo: Replika

ISBN: 9788376747095

Tytuł oryginału: From Doon with Death

Tłumacz: Plisenko Martyna

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 256

Format: 13.0x20.0cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Nie często sięgam po kryminały, a że miałam okazję zapoznać się jednym z nich, to pomyślałam sobie: czemu nie? Jako przerywnik od romansów, które już zlewały mi się w jedno, pomyślałam, że to będzie świetna okazja, by zająć głowę i myśli czym innym.

Pewnego dnia do nadinspektora Wexforda zgłasza się zrozpaczony mąż Margaret Parsons. Jego żona nie wróciła do domu. Nie wydaje się dziwne? A takie jest. Kobieta troskliwe dba o swój ogród i męża, zawsze jest w domu, gdy ten wraca z pracy. Margaret nie wyróżniała się niczym szczególnym. Ani urodą, ani statusem materialnym, a mimo to w tajemniczy sposób zostaje zamordowana. Mężczyzna rozpoczyna śledztwo, w miarę kolejnych zdarzeń odkrywa tajemnicze listy od Doona i przeszłość nie tylko głównej bohaterki, ale również lokalnej społeczności, która stara się coś ukryć.

Myślę, że tak jak każda książka, tak i kryminały powinny zapewniać czytelnikom nie tylko gamę uczuć, ale magię oczekiwania, napięcie, które tworzy się wraz z każdą kolejną stroną i powoduje gęsią skórkę. Moim zdaniem "Z najlepszymi życzeniami śmierci" nie miało ani szczypty z tego, co wymieniłam. Główne postacie jak Wexford i jego pomocnik są bezbarwne, mdłe i nie wyróżnia ich nic szczególnego. Bardziej niż oni wyróżniają się postacie drugoplanowe, które autorka wykreowała tak, że trudno było ich przejrzeć. Było wiadomo co ukrywają, ale nie sposób było się dowiedzieć, kto jest winny. Nie ukrywam, że finał tej historii trochę mnie zaskoczył.

"Z najlepszymi życzeniami śmierci" nie jest książką, która by we mnie wywołała cokolwiek, a tym bardziej zainteresowanie wydarzeniami, które w niej występują. Historię przedstawioną przez autorkę przeczytałam praktycznie z obojętnością. Nie czułam potrzeby aby wraz z Wexfordem bawić się detektywa. Gdyby nie to, że ta powieść liczy sobie niewiele stron, to nie wiem czy bym chciała ją skończyć, bo moim zdaniem była nudna, a do tego brakowało w niej akcji. To jedna z tych książek, o której zapomnisz tuż po odłożeniu jej na półkę. Niestety...
2018-09-26 12:51:30


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×