Księga Ziemi

Książka

Księga Ziemi

  • Wydawnictwo: Adamada
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381180108
  • Ilość stron: 64
  • Format: 26.0x32.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 34,50 PLN
Oszczędzasz 42%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 34,50 PLN
Oszczędzasz 42%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Księga Ziemi - Litton Jonathan

Książka pod patronatem czytam.pl!

Gdzieś w zakątku Galaktyki zwanej Drogą Mleczną, wokół niezbyt dużej, zwyczajnej gwiazdy krąży niepozorna niebieskawa planeta. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jest jedynym (znanym nam, ludziom) miejscem w bezmiernym Wszechświecie, gdzie istnieje życie. Z czego Ziemia jest zbudowana? Jak to się stało, że powstało na niej życie? No i jaka czeka ją przyszłość?...


Szczegóły: Księga Ziemi - Litton Jonathan

Tytuł: Księga Ziemi
Autor: Litton Jonathan
Wydawnictwo: Adamada
ISBN: 9788381180108
Tytuł oryginału: The Earth Book
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Kmieć-Krzewniak Katarzyna
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 64
Format: 26.0x32.0cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Księga Ziemi - Litton Jonathan

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"W bezkresie wszechświata, gdzieś na uboczu Drogi Mlecznej, krąży wokół zwykłej gwiazdy w średnim wieku niepozorna niebieska kulka. Wśród miliardów bilionów ciał niebieskich jest ona jedynym znanym nam miejscem, na którym istnieje życie.""Księga Ziemi" to popularnonaukowa książka dla dzieci. A raczej księga, jeśli spojrzeć na jej duży format. Skierowana do starszych dzieci, idealna jako pomoc przy nauce biologii, geografii czy przyrody. Ta księga jest idealna dla odkrywców, którzy wciąż poszukują wiele odpowiedzi na swoje pytania. "Księga Ziemi" odkrywa tajemnice naszej planety. Dowiemy się z niej jak troszczyć się o nasze miejsce na ziemi, z czego jest zbudowana, jakie procesy w niej zachodzą oraz jakie życie się na niej toczy. Przyjrzymy się ekosystemowi w różnych częściach świata, pustyniom, lasom deszczowym czy oceanom. Oprócz tego poznamy cuda świata takie jak Koloseum czy Wielki Mur Chiński, ale nie tylko.Co najważniejsze zwraca uwagę na fakt, jak bardzo od nas samych, zależy los naszej planety i ludzkości. Jak zadbać o Ziemię, aby służyła nam jak najdłużej? Dlaczego tak ważne jest ograniczenie odpadów i segregacja śmieci?Książka oprócz swojej wielkości, zachwyca również pięknymi, barwnymi ilustracjami. Autor nie zasypuje w niej ogromem informacjami, tylko tym, co najważniejsze. Krótko i zwięźle, co sprawia, że wiedzę jest o wiele łatwiej przyswoić. Książka jest podzielona na cztery działy. Jedyne do czego można by się przyczepić, to do zbyt małej czcionki, która trochę jest męcząca i myślę, że młodszego czytelnika może zniechęcić."Księga Ziemi" to pouczająca książka, która pozwala lepiej przyswoić wiedzę. W sam raz dla młodszych czytelników, którzy uwielbiają wszelakie podróże. Z pewnością odnajdą tu wiele odpowiedzi, na zadawane przez siebie pytania.
2019-01-03 14:20:54


Inne pozycje tego autora: Litton Jonathan (1)