Korepetycje z niepodległości

,

Książka

Korepetycje z niepodległości

,

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788328060456
  • Ilość stron: 352
  • Format: 14.2x20.2cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 24,38 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 24,38 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Korepetycje z niepodległości - Koper Sławomir, Pawłowski Tymoteusz

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Korepetycje z niepodległości to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zawiłości wydarzeń sprzed stu lat. Autorzy nie skupiają się na wielkich słowach, wręcz przeciwnie ? na całkiem przyziemnych sprawach. Opisują nie tylko kwestie społeczne, ekonomiczne czy finansowe, ale także stosunki międzyludzkie, gdyż to właśnie one decydowały o tym, dlaczego Polacy pragnęli niepodległości i w jaki sposób ją uzyskali.


Szczegóły: Korepetycje z niepodległości - Koper Sławomir, Pawłowski Tymoteusz

Tytuł: Korepetycje z niepodległości
Autor: Koper Sławomir, Pawłowski Tymoteusz
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328060456
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 352
Format: 14.2x20.2cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Korepetycje z niepodległości - Koper Sławomir, Pawłowski Tymoteusz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Każda władza przedstawia historię w sposób dla siebie wygodny, akcentując niektóre wydarzenia, inne zupełnie pomijając. Dlatego warto swą wiedzę opierać na opracowaniach historyków, nie jedynie podręcznikach szkolnych i przekazie medialnym.

Książka ta, jest moim zdaniem, lekturą obowiązkową dla każdego Polaka, która daje odpowiedź na pytania w jaki sposób udało nam się wyrwać z jarzma zaborców i jak nasi przodkowie przyczynili się do obecnego kształtu Polski, jej ustroju, praw i rozwiązań, które w wielu przypadkach funkcjonują do dziś. Porusza tematy nie tylko związane z polityką, ale również uwarunkowania gospodarcze i społeczne. Znajdziemy w niej też wiele ciekawostek, które sprawiają, że lekturę, mimo naszpikowania faktami i datami, czyta się przyjemnie.

Zaskoczyło mnie, że Polacy jako jedni z pierwszych na świecie przyznali prawa wyborcze kobietom. Nie wiedziałam również, że nasza historia nie jest odosobniona i tak wiele krajów w Europie, Azji i Afryce walczyło w tym czasie o swoją suwerenność. Nie wszystkie jednak miały szczęście utrzymać niepodległość przez sto lat.

Z ciekawostek można dowiedzieć się między innymi dlaczego zwracamy się do siebie per Pani/Pan mimo, że w innych państwach europejskich mówią per ty/wy? Czemu salutujemy dwoma palcami i skąd wzięła się nazwa Rzeczpospolita Polska?

Nie jest to książka wyczerpująca temat i zapewne nie takie było zamierzenie autorów, gdyż z pewnością ważnych treści nie udałoby się zamknąć nawet w kilku tomach. Jest to jednak niewątpliwie dobra podstawa i zachęta do pogłębienia tematu w interesującym czytelnika zakresie.
2019-01-07 17:57:49


Inne pozycje tego autora: Koper Sławomir, Pawłowski Tymoteusz (1)