Gliniany most

Książka

Gliniany most

  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788310134387
  • Ilość stron: 544
  • Format: 15.2x23.0cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-05-27)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 64,90 PLN
Nasza cena 44,35 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 64,90 PLN
Nasza cena 44,35 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Gliniany most - Zusak Markus

Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu "Złodziejki książek".

Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania?

Ta poetycka, wielowarstwowa, pełna zwrotów akcji i retrospekcji saga rodzinna to popis charakterystycznego dla Markusa Zusaka stylu.

Markus Zusak (ur. 1975) jest autorem pięciu książek, w tym światowego bestsellera "Złodziejka książek", przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść znajduje się na liście bestsellerów New York Timesa" (czyli już ponad dekadę!), co czyni autora jednym z najbardziej znanych pisarzy australijskich. Zusak do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, New York Timesa oraz w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji.

Jego pierwsze trzy powieści (Moje tak zwane życie, Walczący Ruben Wolfe i nietłumaczona na język polski When Dogs Cry, wydana też jako Getting the Girl), ukazały się w latach 19992001, zdobywając nagrody w Australii i USA. Posłaniec oraz Złodziejka książek otrzymały wiele nagród literackich, wielokrotnie były nagradzane przez czytelników oraz zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów.

W 2013 roku Złodziejka książek została sfilmowana. Adaptację wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala (Downton Abbey), zagrali m.in.: Geoffrey Rush (Blask, Jak zostać królem), Emily Watson (Przełamując fale, Anna Karenina) oraz Sophie Nelisse (Pan Lazhar) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

W roku 2014 Zusak otrzymał nagrodę American Library Association's Margaret Edwards za istotny wkład w literaturę young adult za całokształt twórczości od powieści Moje tak zwane życie po Złodziejkę książek.

O swojej najnowszej, długo wyczekiwanej książce mówi tak: Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców, ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud.

Markus Zusak dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci.


Szczegóły: Gliniany most - Zusak Markus

Tytuł: Gliniany most
Autor: Zusak Markus
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310134387
Tytuł oryginału: Bridge of Clay
Tłumacz: Studniarek Anna
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 544
Format: 15.2x23.0cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.846 kg


Recenzje: Gliniany most - Zusak Markus

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×