Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3

Książka
  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-06-18)
Sugerowana cena detaliczna 39,99 PLN
Nasza cena: 32,50 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3 - Szamałek Jakub

Wielki finał bestsellerowej serii „Ukryta sieć”.Jesień 2020 roku. Dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle… zbiorami bibliotecznymi. Te wszystkie wątki zazębiają się ze sobą, a mianownikiem, który je łączy, jest sztuczna inteligencja.„Trzecia, ostatnia, część przygód Julity Wójcickiej pokazuje, że cyberataki i bezpieczeństwo w sieci to coś więcej niż strata konta w portalu społecznościowym. Kradzież tożsamości, szpiegowanie, przejęcie kryptowaluty – potrafią zniszczyć życie. I to dosłownie. Niezbędna lektura w tych czasach.”Sylwia Chutnik„Godne zwieńczenie fantastycznej trylogii. Szamałek jest mistrzem inteligentnego thrillera mocno osadzonego w szaleńczo zmieniającym się świecie technologii, mediów i polityki. Tym, co dopiero zaczynają przygodę z Ukrytą siecią, szczerze zazdroszczę. No i Julita Wójcicka – moja ulubiona bohaterka powieści sensacyjnych!”Marcin Meller„Gdziekolwiek spojrzysz to najbardziej przeze mnie oczekiwana premiera tej jesieni. Poprzednie części cyklu wywindowały moje wymagania w kosmos. Książka sprostała im w stu procentach. I gdybym mogła mieć jedno życzenie, chciałabym, żeby ci bohaterowie jeszcze do nas powrócili.”Agnieszka Kalus, czytambolubie.com„Jakub Szamałek po raz kolejny otwiera czytelnikom oczy na brutalną prawdę. Pod postacią sensacyjnej intrygi ukazuje wstrząsającą rzeczywistość, która dotyka każdego z nas. Fascynująca i niepokojąca lektura, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.”Agata Widziszewska, instagram.com/wyrwana_strona„Jestem już pewna, że Jakub Szamałek nigdy mnie nie rozczaruje. Gdziekolwiek spojrzysz to następnie doskonale skonstruowana historia. Kolejna, która poza ogromną dawką kryminalnej rozrywki funduje czytelnikowi przyprawiający o gęsią skórkę materiał do przemyśleń. Jak łatwo zatracić się w cyberprzestrzeni i zapomnieć o zagrożeniach czyhających na nas ze strony nieustannie rozwijającej się technologii?”Miłka Awgul, instagram.com/maw_reads„Myślisz, że wszystkie twoje sekrety są bezpieczne? Wydaje ci się, że nikt nie może mieć wglądu w twoje prywatne życie? Po tej książce zmienisz zdanie. Gdziekolwiek spojrzysz mogłoby stanąć na półce oznaczonej science fiction, gdyby nie to, że opisane technologie są tak blisko.”Natalia Rusek, instagram.com/cozabadziewnyczytacz„Jakub Szamałek napisał książkę, od której trudno się oderwać. Niebanalny temat, powieść mocna i współczesna. Wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron. Świetna kontynuacja poprzednich tomów.”Aleksandra Kaźmierczak, instagram.com/olovereadsSzczegóły: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3 - Szamałek Jakub

Tytuł: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3
Autor: Szamałek Jakub
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Ukryta sieć
ISBN: 9788328083387
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3 - Szamałek Jakub

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Internet wylał się z komputerów, był wszędzie. Gdziekolwiek spojrzysz."

W jak dużym stopniu Internet wpływa na nasze życie? Do czego mogą posłużyć informacje w nim krążące? I co ważniejsze, w jakich celach mogą być wykorzystywane?

Trzecia część cyklu „Ukryta sieć” ponownie otwiera nam oczy na wiele faktów, na które w codziennej gonitwie nie zwracamy uwagi. Zagrożeń, o których nie myślimy, dopóki nas nie dotkną, nie zachwieją naszym poukładanym światem, nie odbiorą poczucia bezpieczeństwa, pozostawiając nas bezsilnymi. I choć niektóre z opisywanych możliwości technologicznych w oczach zwykłego człowieka wydają się zahaczać o science fiction, to, jak pisze autor, wszystkie są już dostępne.

Tym razem wraz z Julitą i Jankiem, znanymi nam z poprzednich części, tropem afery pedofilskiej docieramy do mroźnej Szwajcarii. Do Niemiec natomiast wiedzie nas tajemniczy wirus komputerowy, który może okazać się bardziej niebezpieczny, niż ktokolwiek mógłby podejrzewać. Z jakimi zagrożeniami przyjdzie zmierzyć się naszym bohaterom? Czy uda im się w końcu rozsupłać wszystkie nitki tej splątanej sieci?

Atutem całej serii jest niewątpliwie rewelacyjnie skonstruowana fabuła, nieszablonowi bohaterowie, ale również sposób podania wiadomości o otaczającej nas wirtualnej rzeczywistości, która zdaje się żyć własnym, równoległym życiem. Sposób przystępny i jednocześnie przerażająco prawdziwy. Zmuszający do refleksji, ale też wywołujący poczucie bezsilności. Bo czy w obecnych czasach można funkcjonować poza siecią? Wycofać się, odciąć, zniknąć? Wydaje się to nierealne. A czy można ją okiełznać, działając bezpiecznie, nie dać sobą manipulować? Równie niemożliwe.

Cóż więc nam pozostaje? Przeczytać serię „Ukryta sieć”, gwarantuje naprawdę mocne wrażenia.
2020-10-23 10:17:24

"Florian zobaczył przyszłość i nie była to przyszłość napawająca optymizmem. Juz wkrótce świat będzie się dzielił na tych, którzy wiedzą wszystko, i tych, którzy nie wiedzą niczego, choćby, tego, że taka przepaść istnieje. Będą ci, którzy nie będą w stanie dochować żadnej tajemnicy, i ci, przed którymi żadna tajemnica się nie uchowa. Będą tacy, których wolna wola zostanie postawiona pod znakiem zapytania, i tacy, których wola stanie się ciałem. Maszna została już wprawiona w ruch, zgrzytały koła zębate, mieliły się zera i jedynki, coraz szybciej i szybciej; nieubłagany walec postępu, którego zapomnieliśmy wyposażyć w hamulce"
Julita Wójcicka i Janek Tracz wracają w finale trylogii "Ukryta sieć" i muszę powiedzieć, że jest to mistrzowski finał, pełen niespodziewanych zwrotów akcji i trzymajacy w napięciu aż do ostatniej strony. Po wydarzeniach z poprzednich tomów Julita jest przerażona, lecz pomimo tego nie odpuszcza i próbuje dopaść Daniela Królaka i Piotra Semenova. Jeżeli chodzi o tego ostatniego, to w tym tomie poznajemy jego przeszłość i muszę przyznać, że całkiem inaczej go sobie wyobrażałam, ale nie zdradzę nic więcej, żeby nie psuć innym frajdy z czytania. Nie wiem jak Jakub Szamałek to robi, ale to pewnie zasługa jego warsztatu jak i tematu, który porusza, że czytając całą serię, mamy wrażenie nieustającego napięcia i niepokoju. Fabuła tej trylogii jeszcze parę lat temu jawiłaby się nam jako czyste science fiction, a okazuje się, że niezauważalnie, stała się przerażającą rzeczywistością, a my nie zdajemy sobie nawet sprawy z realnego zagrożenia jakie przyniósł "postep". Zdecydowanie to jedna z najlepszych serii jakie czytałam, każda część jest świetna, więc koniecznie ją przeczytajcie, i koniecznie po kolei. Wciągająca i uzależniająca, nie sposób się od niej oderwać.
2020-11-16 12:28:26

Książka

Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Oprawa: Miękka

Wielki finał bestsellerowej serii „Ukryta sieć”.

Jesień 2020 roku. Dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle… zbiorami bibliotecznymi. Te wszystkie wątki zazębiają się ze sobą, a mianownikiem, który je łączy, jest sztuczna inteligencja.

„Trzecia, ostatnia, część przygód Julity Wójcickiej pokazuje, że cyberataki i bezpieczeństwo w sieci to coś więcej niż strata konta w portalu społecznościowym. Kradzież tożsamości, szpiegowanie, przejęcie kryptowaluty – potrafią zniszczyć życie. I to dosłownie. Niezbędna lektura w tych czasach.”

Sylwia Chutnik

„Godne zwieńczenie fantastycznej trylogii. Szamałek jest mistrzem inteligentnego thrillera mocno osadzonego w szaleńczo zmieniającym się świecie technologii, mediów i polityki. Tym, co dopiero zaczynają przygodę z Ukrytą siecią, szczerze zazdroszczę. No i Julita Wójcicka – moja ulubiona bohaterka powieści sensacyjnych!”

Marcin Meller

„Gdziekolwiek spojrzysz to najbardziej przeze mnie oczekiwana premiera tej jesieni. Poprzednie części cyklu wywindowały moje wymagania w kosmos. Książka sprostała im w stu procentach. I gdybym mogła mieć jedno życzenie, chciałabym, żeby ci bohaterowie jeszcze do nas powrócili.”

Agnieszka Kalus, czytambolubie.com

„Jakub Szamałek po raz kolejny otwiera czytelnikom oczy na brutalną prawdę. Pod postacią sensacyjnej intrygi ukazuje wstrząsającą rzeczywistość, która dotyka każdego z nas. Fascynująca i niepokojąca lektura, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.”

Agata Widziszewska, instagram.com/wyrwana_strona

„Jestem już pewna, że Jakub Szamałek nigdy mnie nie rozczaruje. Gdziekolwiek spojrzysz to następnie doskonale skonstruowana historia. Kolejna, która poza ogromną dawką kryminalnej rozrywki funduje czytelnikowi przyprawiający o gęsią skórkę materiał do przemyśleń. Jak łatwo zatracić się w cyberprzestrzeni i zapomnieć o zagrożeniach czyhających na nas ze strony nieustannie rozwijającej się technologii?”

Miłka Awgul, instagram.com/maw_reads

„Myślisz, że wszystkie twoje sekrety są bezpieczne? Wydaje ci się, że nikt nie może mieć wglądu w twoje prywatne życie? Po tej książce zmienisz zdanie. Gdziekolwiek spojrzysz mogłoby stanąć na półce oznaczonej science fiction, gdyby nie to, że opisane technologie są tak blisko.”

Natalia Rusek, instagram.com/cozabadziewnyczytacz

„Jakub Szamałek napisał książkę, od której trudno się oderwać. Niebanalny temat, powieść mocna i współczesna. Wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron. Świetna kontynuacja poprzednich tomów.”

Aleksandra Kaźmierczak, instagram.com/olovereads

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 32,50 PLN
Oszczędzasz 18%
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-06-18)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3 - Szamałek Jakub

Tytuł: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3
Autor: Szamałek Jakub
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Ukryta sieć
ISBN: 9788328083387
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3 - Szamałek Jakub

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Internet wylał się z komputerów, był wszędzie. Gdziekolwiek spojrzysz."

W jak dużym stopniu Internet wpływa na nasze życie? Do czego mogą posłużyć informacje w nim krążące? I co ważniejsze, w jakich celach mogą być wykorzystywane?

Trzecia część cyklu „Ukryta sieć” ponownie otwiera nam oczy na wiele faktów, na które w codziennej gonitwie nie zwracamy uwagi. Zagrożeń, o których nie myślimy, dopóki nas nie dotkną, nie zachwieją naszym poukładanym światem, nie odbiorą poczucia bezpieczeństwa, pozostawiając nas bezsilnymi. I choć niektóre z opisywanych możliwości technologicznych w oczach zwykłego człowieka wydają się zahaczać o science fiction, to, jak pisze autor, wszystkie są już dostępne.

Tym razem wraz z Julitą i Jankiem, znanymi nam z poprzednich części, tropem afery pedofilskiej docieramy do mroźnej Szwajcarii. Do Niemiec natomiast wiedzie nas tajemniczy wirus komputerowy, który może okazać się bardziej niebezpieczny, niż ktokolwiek mógłby podejrzewać. Z jakimi zagrożeniami przyjdzie zmierzyć się naszym bohaterom? Czy uda im się w końcu rozsupłać wszystkie nitki tej splątanej sieci?

Atutem całej serii jest niewątpliwie rewelacyjnie skonstruowana fabuła, nieszablonowi bohaterowie, ale również sposób podania wiadomości o otaczającej nas wirtualnej rzeczywistości, która zdaje się żyć własnym, równoległym życiem. Sposób przystępny i jednocześnie przerażająco prawdziwy. Zmuszający do refleksji, ale też wywołujący poczucie bezsilności. Bo czy w obecnych czasach można funkcjonować poza siecią? Wycofać się, odciąć, zniknąć? Wydaje się to nierealne. A czy można ją okiełznać, działając bezpiecznie, nie dać sobą manipulować? Równie niemożliwe.

Cóż więc nam pozostaje? Przeczytać serię „Ukryta sieć”, gwarantuje naprawdę mocne wrażenia.
2020-10-23 10:17:24

"Florian zobaczył przyszłość i nie była to przyszłość napawająca optymizmem. Juz wkrótce świat będzie się dzielił na tych, którzy wiedzą wszystko, i tych, którzy nie wiedzą niczego, choćby, tego, że taka przepaść istnieje. Będą ci, którzy nie będą w stanie dochować żadnej tajemnicy, i ci, przed którymi żadna tajemnica się nie uchowa. Będą tacy, których wolna wola zostanie postawiona pod znakiem zapytania, i tacy, których wola stanie się ciałem. Maszna została już wprawiona w ruch, zgrzytały koła zębate, mieliły się zera i jedynki, coraz szybciej i szybciej; nieubłagany walec postępu, którego zapomnieliśmy wyposażyć w hamulce"
Julita Wójcicka i Janek Tracz wracają w finale trylogii "Ukryta sieć" i muszę powiedzieć, że jest to mistrzowski finał, pełen niespodziewanych zwrotów akcji i trzymajacy w napięciu aż do ostatniej strony. Po wydarzeniach z poprzednich tomów Julita jest przerażona, lecz pomimo tego nie odpuszcza i próbuje dopaść Daniela Królaka i Piotra Semenova. Jeżeli chodzi o tego ostatniego, to w tym tomie poznajemy jego przeszłość i muszę przyznać, że całkiem inaczej go sobie wyobrażałam, ale nie zdradzę nic więcej, żeby nie psuć innym frajdy z czytania. Nie wiem jak Jakub Szamałek to robi, ale to pewnie zasługa jego warsztatu jak i tematu, który porusza, że czytając całą serię, mamy wrażenie nieustającego napięcia i niepokoju. Fabuła tej trylogii jeszcze parę lat temu jawiłaby się nam jako czyste science fiction, a okazuje się, że niezauważalnie, stała się przerażającą rzeczywistością, a my nie zdajemy sobie nawet sprawy z realnego zagrożenia jakie przyniósł "postep". Zdecydowanie to jedna z najlepszych serii jakie czytałam, każda część jest świetna, więc koniecznie ją przeczytajcie, i koniecznie po kolei. Wciągająca i uzależniająca, nie sposób się od niej oderwać.
2020-11-16 12:28:26


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×