50.05
Książki
Ad Montem
Anty-Trylogia. Wzniecanie ognia
Wydawnictwo:
Ad Montem
Oprawa: twarda
50,05 zł
Cena rekomendowana: 70,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
ANTY-TRYLOGIA
– jest wyzwaniem, rzuconym wielkiemu autorytetowi literatury i jego zwolennikom,
– jest uzurpacją – sięgnięciem do tytułu, zarezerwowanego dla mistrza słowa,
– jest prowokacją, mającą na celu wywołanie ogólnonarodowej wrzawy o racje,
– jest rewolucją, która chce burzyć stare pomniki, a na ich miejsce postawić nowe.
„Anty-Trylogia. Wzniecanie ognia” jest dramatem historycznym, który rozprawia się z fałszywą interpretacją dziejów Polski z połowy XVII wieku, ukształtowaną przez dwór królewski, utrwaloną następnie przez Henryka Sienkiewicza. Trylogia Noblisty wypacza stereotypy bohaterów i zdrajców, które wymagają rewolucyjnej weryfikacji! Skończmy z sienkiewiczowską, zakłamaną interpretacją dziejów
– AUDIATUR ET ALTERA PARS!
– jest wyzwaniem, rzuconym wielkiemu autorytetowi literatury i jego zwolennikom,
– jest uzurpacją – sięgnięciem do tytułu, zarezerwowanego dla mistrza słowa,
– jest prowokacją, mającą na celu wywołanie ogólnonarodowej wrzawy o racje,
– jest rewolucją, która chce burzyć stare pomniki, a na ich miejsce postawić nowe.
„Anty-Trylogia. Wzniecanie ognia” jest dramatem historycznym, który rozprawia się z fałszywą interpretacją dziejów Polski z połowy XVII wieku, ukształtowaną przez dwór królewski, utrwaloną następnie przez Henryka Sienkiewicza. Trylogia Noblisty wypacza stereotypy bohaterów i zdrajców, które wymagają rewolucyjnej weryfikacji! Skończmy z sienkiewiczowską, zakłamaną interpretacją dziejów
– AUDIATUR ET ALTERA PARS!
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
twarda
Ilość stron
552
Format
180 x 255 x 40 mm
ISBN
978-83-971834-4-5
Rodzaj
Książka
EAN
9788397183445
Dodałeś produkt do koszyka
Anty-Trylogia. Wzniecanie ognia
50,05 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Anty-Trylogia. Wzniecanie ognia” Wojciecha Górskiego to książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. To dramat historyczny osadzony w realiach XVII wieku, ale opowiedziany w sposób, który sprawia, że historia staje się żywa i bliska czytelnikowi. Zamiast skupiać się na znanych legendach i uproszczonych ocenach, autor pokazuje ludzi – ich decyzje, konflikty interesów, ambicje i błędy. Ogromnym plusem książki jest to, że opiera się wyłącznie na prawdziwych postaciach historycznych. Dzięki temu czytając, ma się poczucie obcowania z realną historią, a nie tylko literacką wizją epoki. Forma dramatu sprawia, że całość jest dynamiczna – dużo tu dialogów, scen i sytuacji, które naturalnie wciągają w opowieść. Dla mnie była to ciekawa, angażująca i wartościowa lektura, którą mogę polecić osobom lubiącym historię pokazaną z innej perspektywy – bez schematów, za to z dużą dbałością o szczegóły i realia epoki.