37.04
Kryminał
Otwarte
Dr Aleksander Lewis. Tom 2. Artysta
37,04 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Nad Szczecinem ponownie zawisły czarne chmury.
Miasto zmaga się z kolejnym seryjnym mordercą, który na zawsze pragnie stać się jego częścią. Dobrze wie, co robi, a każdy swój ruch dokładnie planuje. Jest bezlitosny i przekonany, że tworzy prawdziwe działa sztuki – kompozycje składające się z ogromnych murali i… zwłok z oskórowanymi czaszkami.
Artysta pragnie zostawić po sobie nieśmiertelną sztukę, chce zostać zapamiętany i zapisać się w historii. Kpi sobie z policji, podrzucając ciała ofiar niemal pod same drzwi komisariatu.
Do akcji wkraczają dr Aleksander Lewis i komisarz Agata Skibińska, którzy muszą wykorzystać całą swoją wiedzą, aby zrozumieć umysł Artysty i powstrzymać go, nim stworzy swoje kolejne dzieło. Jednocześnie będą musieli walczyć z narastającą między nimi namiętnością i tajemnicami, które rzucają się cieniem na ich relację.
Jaką mroczną przeszłość skrywa Aleksander i co łączy go z Artystą?
Rewelacyjny kryminał! Bezwzględny morderca powraca. Brzezińska po mistrzowsku znowu prowadzi nas w świat kłamstw, tajemnic i niepewności. Ekscytacja i napięcie – do ostatniej strony. Czekam na więcej! - Honorata Szkudlarek, @partageuse
Elektryzujący kryminał ze szczyptą pikanterii, od którego nie można się oderwać – a zderzenie dwóch silnych osobowości tworzy mieszankę wybuchową. Intensywny, zapierający dech w piersiach, diabelnie dobry! - Dominika Frosztęga-Kęsek, @nika_z_kryminalem
To jedna z tych książek, których nie da się odłożyć! Diana Brzezińska tworzy w głowie czytelnika makabryczny spektakl, który trzyma w napięciu do samego końca. Dla tej lektury warto zarwać noc. - Anna Lempach, @cosdopoczytania
Miasto zmaga się z kolejnym seryjnym mordercą, który na zawsze pragnie stać się jego częścią. Dobrze wie, co robi, a każdy swój ruch dokładnie planuje. Jest bezlitosny i przekonany, że tworzy prawdziwe działa sztuki – kompozycje składające się z ogromnych murali i… zwłok z oskórowanymi czaszkami.
Artysta pragnie zostawić po sobie nieśmiertelną sztukę, chce zostać zapamiętany i zapisać się w historii. Kpi sobie z policji, podrzucając ciała ofiar niemal pod same drzwi komisariatu.
Do akcji wkraczają dr Aleksander Lewis i komisarz Agata Skibińska, którzy muszą wykorzystać całą swoją wiedzą, aby zrozumieć umysł Artysty i powstrzymać go, nim stworzy swoje kolejne dzieło. Jednocześnie będą musieli walczyć z narastającą między nimi namiętnością i tajemnicami, które rzucają się cieniem na ich relację.
Jaką mroczną przeszłość skrywa Aleksander i co łączy go z Artystą?
Rewelacyjny kryminał! Bezwzględny morderca powraca. Brzezińska po mistrzowsku znowu prowadzi nas w świat kłamstw, tajemnic i niepewności. Ekscytacja i napięcie – do ostatniej strony. Czekam na więcej! - Honorata Szkudlarek, @partageuse
Elektryzujący kryminał ze szczyptą pikanterii, od którego nie można się oderwać – a zderzenie dwóch silnych osobowości tworzy mieszankę wybuchową. Intensywny, zapierający dech w piersiach, diabelnie dobry! - Dominika Frosztęga-Kęsek, @nika_z_kryminalem
To jedna z tych książek, których nie da się odłożyć! Diana Brzezińska tworzy w głowie czytelnika makabryczny spektakl, który trzyma w napięciu do samego końca. Dla tej lektury warto zarwać noc. - Anna Lempach, @cosdopoczytania
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Dr Aleksander Lewis. Tom 2. Artysta
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
360
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788381354349
Rodzaj
Książka
EAN
9788381354349
Data premiery
2024-10-09
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Dr Aleksander Lewis. Tom 2. Artysta
37,04 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Dziś chcę wam powiedzieć kilka słów o nowej książce Diany Brzezińskiej „Artysta”. To drugi tom jej nowej serii o dr Aleksandrze Lewisie. Przed lekturą drugiego tomu zrobiłam sobie szybki rereding w audio części pierwszej. I jak zwykle była to bardzo dobra decyzja. Jeszcze akt oskarżenia dotyczący poprzednich morderstw nie wpłynął do sądu, a w Szczecinie grasuje kolejny seryjny morderca. Tym razem ściśle jest on związany z profilerem policyjnym, Aleksandrem Lewisem. Makabryczny artysta, zostawia zwłoki pod swoimi dziełami tzw muralami i zdecydowanie oczekuje poklasku. Grupa dochodzeniowa ze Skibińską oraz Prochotem na czele długo nie mogą trafić na trop zabójcy. A zegar tyka i morderca nie próżnuje. Jak sobie poradzą? Muszę przyznać, że im głębiej wchodziłam w tę historię to wciągała mnie ona coraz bardziej. Świetny duet policjantów nadaje dynamiki i tempa w fabule. Nie mogę nie wspomnieć o bohaterach poprzednich serii, które pojawiły się w książce. Sawicka i Michalski mieli tutaj nawet dość znaczące role. Również pojawił się jeden z braci Wilków. Ja uwielbiam takie zagrania autorów. Możemy wtedy pokątnie się dowiedzieć co u tych postaci słychać. Najbardziej jednak intryguje mnie postać Aleksandra Lewisa. Dla mnie ta postać jest moralnie szara. Nie umiem go rozgryźć. Trochę się go nawet obawiam, a z drugiej strony bardzo mnie intryguje. Mam bardzo mieszane uczucia co do niego. I zdecydowanie chcę wiedzieć jak się potoczą dalej jego losy. Kolejna genialna seria autorki, więc zdecydowanie zachęcam do czytania i nadrabiania jej poprzednich cyklów.
Wszystko może być sztuką, pod warunkiem ,że jesteś wystarczająco odważny. Książka po raz kolejny przenosi mas na ulice Szczecina, jest również drugim tomem serii o psychologu śledczym, Aleksandrze Lewisie i komisarz Agacie Skibińskiej. Akcja rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończył się pierwszy tom , bowiem Aleksander znajduje kolejny mural przedstawiający mężczyznę w czarnej koszuli i cylindrze z oskórowaną czaszką. Na miejsce zostają wezwani policjanci Agata Skibińska i Łukasz Prochot , pojawia się również prokurator Rafał Nabożny. Prócz tego, że "dzieło " jest bez wątpienia drastyczne okazuje się, że sprawca nie pozostawił po sobie żadnych śladów, jakby rozpłynął się w powietrzu. Mimo to rozpoczyna się śledztwo w trakcie którego wyjdą na jaw fakty z przeszłości Lewisa kładące się cieniem na jego pracy i obecności w policyjnych szeregach. Czas nagli i mimo ustalenia tożsamości ofiary trudno mówić o postęlach. Morderca zaś nie zamierza biernie czekać na efekty działań służb. Zgłasza się do jednego z najbardziej znanych podcastów zajmujących się tematyką zbrodni i otwarcie mówi o swoich dokonaniach.. dając tym samym do zrozumienia, że gra na nosie przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości. Agata mierzy się jednak nie tylko z problemami zawodowymi. Jej życie prywatne również się komplikuje. Relacja z Rafałem wisi na włosku, mimo wcześniejszych nadziei na stabilizację. Kobieta nie wie też czy potrafi zaufać profilerowi , choć prócz niechęci czuje ogromne pożądanie i jest zaintrygowana. Które z tych uczuć zwycięży? Czy uda się powstrzymać zabójcę? Tego musicie się dowiedzieć.. Siedząc przy lekturze tej powieści miałam na twarzy wypieki , a serce biło mi szybciej z nerwów i rozsadzającej mnie ciekawości. Najbardziej czekałam na fragmenty opisujące sekrety skrywane przez przystojnego profilera, a to co otrzymałam przeszło moje oczekiwania. Zarówno sama sprawa El Barto jak i wątki obyczajowe okazały się niezwykle zajmujące i bardzo ciekawe. Zakończenie i pewne ostrzeżenie sprawiły,że miałam ochotę jęknąć i zapytać: Ale jak to? Teraz? No nie , tak nie można! Trzecia część potrzebna na cito! Autorka stworzyła niesamowitą pełną intryg historię pd której nie sposób się oderwać. Są tajemnice, zwroty akcji , wyraziści bohaterowie (Prochot i rel mnie zastrzeliło,sama nie wiedziałam co to znaczy 😁) Ps Nadal nie mogę się zdecydować który z panów jest moim mężem Któryś z braci Wilków, Michalski czy jednak Nabożny, ale właściwie.. biorę pakiet 💙
Dzień dobry🎨🖌️ Szczecin nie pozwala nam na długo o sobie zapomnieć i serdecznie zaprasza na obejrzenie pewnego muralu, obiecuję, że ten będzie jedyny w swoim rodzaju. "Artysta" to kontynuacja "Wizjonera" i muszę przyznać, że bardzo, bardzo udana. "Wszystko może być sztuką, pod warunkiem, że jesteś wystarczająco odważny". Mówi się, że sprawca zwykle wraca na miejsce zbrodni i często lubi tam złożyć swój podpis, w jakiś, szczególny dla siebie sposób zaznaczyć owo miejsce. To, na co patrzą właśnie śledczy, z pewnością zostanie z nimi na długo. Kiedy udaje im się po pierwszym szoku, w miarę nad sobą zapanować, zaczynają wspólnie kombinować. Pytania się mnożą, a oni na razie, nie potrafią odpowiedzieć na żadne z nich. To, co wydaje się oczywiste, to fakt, że osoba, która zabija, chce, niczym artysta być dostrzeżona, oczekuje oklasków i podziwu. Robi wszystko, by zostać zapamiętaną, ale nie zdemaskowaną. Marzy jej się nieśmiertelna sława. Taka postawa jednocześnie intryguje mnie i przeraża. Muszę być jednak cierpliwa, bo sprawa wygląda tak: efekty-brak, bezsilność-tak. Kiedy dociera do ciebie, że ktoś rzuca ci wyzwanie, chcesz czy nie, odpowiadasz na nie. Tak właśnie zaczyna się profilowanie i okazuje się, że to całkiem fajna sprawa i niezła zabawa. Iluzja, czarowanie, abrakadabra, z czasem okazuje się jednak, że raczej makabra. Trup, który wieńczy dzieło, o przepraszam, arcydzieło. "Każdy ma coś do ukrycia. Nawet dobrzy ludzie robią czasami złe rzeczy. Już tacy jesteśmy". Trudne i ciekawe śledztwo, zgrany i niedający się nie lubić zespół. Jak dla mnie, rasowy kryminał, który intryguje, elektryzuje, nawet do pewnego stopnia fascynuje. Jest ciekawie, dość obrazowo, dosadnie, co jak wiadomo zawsze działa na wyobraźnię. Naprawdę solidnie i zgrabnie, na tyle, że niezmiernie cieszy mnie fakt, że Autorka odnośnie do tej serii nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Z pewnością warto zwrócić uwagę na tę serię. Kiedy to nie morderca, a ktoś inny sprawił, że odłożenie tej książki niemożliwym stało się, to znaczy , że i psychologicznie, i obyczajowo dla mnie było wyjątkowo. Lewis... Oj, jak on podnosił mi ciśnienie🔥 I wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Aleksandrze, na trzecie spotkanie z Tobą już teraz jestem gotowa😉