Atlas T.1 Nieśmiały chłopak od trzech atlasów
+ czas dostawy
Opis
On jest baaardzo nieśmiały, a ona raczej nie. Choć ciekawe, czy to prawda, że z kim się zadajesz, takim się stajesz?
Julia pragnie tylko jednego zostać chirurgiem. Nie dostaje się jednak na wydział lekarski i trafia na stomatologię. W jej życiu nie ma miejsca na nic poza nauką. Może z tego powodu najpierw dostrzega trzy wspaniałe podręczniki atlasy anatomiczne a dopiero później ich właściciela.
Chłopak od trzech atlasów, mimo zerowych umiejętności rozmawiania z piękną dziewczyną, jakoś sobie radzi. W jego przypadku można śmiało powiedzieć, że cudem. Zestresowany potrafi bowiem palnąć coś nieodpowiedniego, by koncertowo spartolić kluczowy moment. Na szczęście Julia z wypiekami na twarzy czeka na jego nieporadne gesty i na liściki, które piszą do siebie na zajęciach.
Tylko co, jeśli się okaże, że największą przeszkodą w miłości nie jest brak odwagi, a coś, co odebrało ją dużo wcześniej?
Szczegóły
Recenzje
"Nieśmiały chłopak od trzech atlasów" rozpoczyna serię Chłopak od trzech atlasów. Poznajemy Nestora, którego marzeniem od zawsze była stomatologia. Z kolei Julia pragnęła zostać chirurgiem, lecz nie udaje się jej dostać na wydział lekarski i trafia na stomatologię. Magdalena Winnicka miała świetny pomysł na to, by męskiemu bohaterowi przypisać cechy, które raczej kojarzą się z płcią przeciwną. Motyw nieśmiałości w takim ujęciu bardzo mi się spodobał. Ale nie tylko Nestor ma problemy w nawiązywaniu bliższych relacji z kobietami (choć ogólnie z jakimikolwiek). Jak się okazuje, Julia też ma w tym temacie braki. Z trudnością przychodzi im wyrażanie swoich uczuć. Do wszystkiego podchodzą z dystansem, przez co gubią się w tym, co robią. Sytuację pogłębiają kłamstwa i niedomówienia, których z każdą chwilą jest coraz więcej. W pewnym momencie nie wiedzą, co jest prawdą, a co nie. Nie ma opcji, by nie polubić bohaterów. Nestor jest przesłodki, przeuroczy w swojej nieśmiałości i nieporadności, ale i ogólnie fajny z niego chłopak. Mocno trzymałam za niego kciuki, aby przeszedł do konkretów. A Julia... podziwiałam tę dziewczynę za ambicje, determinację, za to ile musiała poświęcić, by coś w życiu osiągnąć. Pojawia się tu kwestia wartości pieniądza. Julia pochodzi z biednej rodziny. Nie może nawet pozwolić sobie na kupno kawy, a co tu mówić o większych wydatkach. Zataja swoją sytuację przed uczelnianymi znajomymi, a przede wszystkim przed Nestorem. Ze wstydu, lęku przed odrzuceniem? Z kolei chłopak nie przejmuje się pieniędzmi. Można by uznać go za snoba, wyniosłego gbura, ale nic bardziej mylnego. Wcale nie uważa się za lepszego od kogokolwiek. On dla Julii gotów by oddać wszystko. No i jest jeszcze wsparciem, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Czy ona w końcu wyzna mu prawdę? A czy i on nie skrywa jakiejś tajemnicy...? Widzimy, jak ważne jest, by szczerze mówić o swoich uczuciach i sobie. By mieć odwagę być sobą. By nie zatajać faktów ze swojego życia, jeśli chce się zbudować coś prawdziwego i trwałego. Książka pokazuje, że człowieka nie definiuje status materialny, ale to, kim jest i jak traktuje innych. Pieniądze nie zapewnią nam szczęścia, ale mogą pomóc w realizacji planów, dać poczucie bezpieczeństwa. Autorka doskonale łączy humor z poważniejszymi tematami. Jest tu tyle zabawnych, wręcz absurdalnych sytuacji i zdarzeń, że uśmiech długo nie schodzi nam z twarzy. Fajnie zostało przedstawione życie studenckie. Interesująco wypada także ukazanie np. zajęć w prosektorium. Książka jest również nieco refleksyjna, a nade wszystko bije z niej prawda. Przypomina, że życie nie zawsze jest kolorowe i wymaga na nas podejmowania decyzji, które nie będą należeć do najłatwiejszych. Z drobnych nieścisłości wychwyciłam jedynie to, że w Warszawie (z tego co zdążyłam się zorientować, jeżdżąc od czasu o czasu do stolicy) nie ma czegoś takiego jak osobna karta na metro, a funkcjonuje karta miejska obejmująca wszystkie środki transportu. "Nieśmiały chłopak od trzech atlasów" to zabawna, wzruszająca, inna niż wszystkie historia. To książka o życiowych przeszkodach, pokonywaniu nieśmiałości, walce o siebie, poświęceniu, prawdziwej przyjaźni, o tym, by nie oceniać innych przez pryzmat pieniędzy. Jestem pewna, że pokochacie Nestora, jego rumieńce, Julię oraz liściki, jakie do siebie piszą.
💙„Nieśmiały chłopak o trzech atlasach” to historia inna niż wszystkie. To opowieść pokazująca czym jest nieśmiałość i jak bardzo ona utrudnia w nawiązywaniu nowych znajomości,a szczególnie z płcią przeciwną. ▫️Nestor to złoty chłopak,który dla tej jednej dziewczyny zrobi wszystko-absolutnie wszystko❕ ▫️Julka natomiast jest dziewczyną z ambicjami oraz trudnym życiem,które ciągle które jej kładzie kłody pod nogi. Walczy,by spełnić swe marzenia.Nie jest to proste,gdy liczy się tylko na siebie.Do czasu poznania Nestora,który chce być zauważonym… 💙Znajomość bohaterów jest troszkę pokręcona.Dzięki ich „podchodom” uśmiech sam pojawia się na twarzy. Niekontrolowane zachowanie plus podchodzenie z dystansem do każdej rzeczy powoduje,że sami gubią się w tym co robią.Zaczynają się gubić w tym co jest prawdą,a co kłamstwem,które pojawiają się coraz częściej. Kłamstwa,które mają pomóc i które się pojawiają przez swą niedoskonałość i skrywanym życiem o którym nie chce się mówić. Ich kocha się całym sercem.Nie tylko za ich walkę o siebie,ale także w pokonywaniu swojej nieśmiałości. 💙 „Chłopak od trzech atlasów” to niezwykle piękna i wzruszająca niejednokrotnie historia o młodych bohaterach z różnych światów. Spotykając się stają się bliscy,choć nieśmiałość często zwycięża nad tym,by wprost mówić o swoich uczuciach. Cudownie spędza się z nimi czas i kibicuje im się mocno,aby wreszcie zawalczyli o siebie,marzenia i szczęście obok. 💙Czekam na kontynuację,bo bohaterowie skradli moje serce i pragnę poznać ich drogę w pokonywaniu życiowych przeszkód. 💙Kocham i polecam💙👌