44.45
Biografie, wspomnienia
Znak Literanova
Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Oprawa: okładka miękka
44,45 zł
Cena rekomendowana: 59,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
"NICZEGO NIE BĘDĘ UKRYWAĆ"
Mika wychowywała się w blasku reflektorów skierowanych na jej sławnych rodziców: Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Nikt nie wiedział o tym, jak bardzo czuła się samotna. Alkohol szybko stał się jej pocieszeniem i ucieczką od codzienności.
Chwilami bywało naprawdę dobrze, czuła się szczęśliwa, brylowała wśród znajomych, pędziła za miłością.
I nagle pojawiały się lęk i wszechogarniający ból. Nie pomagał już nawet alkohol.
Pragnęła tylko, żeby wszystko zniknęło.
O chorobie Mika wspomniała po raz pierwszy przypadkiem, będąc w manii. Teraz już z pełną świadomością i mocą mówi o diagnozie: choroba afektywna dwubiegunowa.
Wraz z Miką, przez ponad 20 lat, chorowała cała jej rodzina.
Mika Urbaniak w pierwszej tak szczerej rozmowie opowiada o swoim uzależnieniu, chorobie i miłości, która uratowała jej życie.
"URATOWAŁAM SIEBIE TEŻ JA SAMA, KIEDY ZROZUMIAŁAM, JAK BARDZO CHCĘ ŻYĆ"
Mika wychowywała się w blasku reflektorów skierowanych na jej sławnych rodziców: Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Nikt nie wiedział o tym, jak bardzo czuła się samotna. Alkohol szybko stał się jej pocieszeniem i ucieczką od codzienności.
Chwilami bywało naprawdę dobrze, czuła się szczęśliwa, brylowała wśród znajomych, pędziła za miłością.
I nagle pojawiały się lęk i wszechogarniający ból. Nie pomagał już nawet alkohol.
Pragnęła tylko, żeby wszystko zniknęło.
O chorobie Mika wspomniała po raz pierwszy przypadkiem, będąc w manii. Teraz już z pełną świadomością i mocą mówi o diagnozie: choroba afektywna dwubiegunowa.
Wraz z Miką, przez ponad 20 lat, chorowała cała jej rodzina.
Mika Urbaniak w pierwszej tak szczerej rozmowie opowiada o swoim uzależnieniu, chorobie i miłości, która uratowała jej życie.
"URATOWAŁAM SIEBIE TEŻ JA SAMA, KIEDY ZROZUMIAŁAM, JAK BARDZO CHCĘ ŻYĆ"
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości
Autor
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2023
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
316
Format
15.5 x 22
Języki
polski
ISBN
9788324084197
Rodzaj
Książka
EAN
9788324084197
Data premiery
2023-03-22
Kraj produkcji
PL
Producent
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości
44,45 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Lubicie czytać biografie i wywiady? Jeśli tak to przychodzę do Was z propozycją jutrzejszej premiery pt. "Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości" @wydawnictwoznakpl @missmikalivingthedream @magdalenaadaszewska.autorka Mika Urbaniak opowiada o swoim życiu i o tym jak zaczęło się jej uzależnienie. Jako młoda dziewczyna nie radziła sobie z emocjami, relacjami, otwartością. Miała niską samoocenę po rozwodzie swoich sławnych rodziców. Była zamknięta w sobie. Odczuwała pustkę i brak akceptacji w szkole, w której wyśmiewano ją i jej starszą siostrę. Z książki możemy dowiedzieć się jak to się stało, że Mika wpadła w uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Jej mąż robiła wszystko, by wyciągnąć ją z nałogu. Dziewczyna przez alkohol straciła kontrolę nad życiem i najpiękniejsze lata życia. Mika opowiada o tym, że chodziła na psychoterapię. Opowiada o odwyku w ośrodku uzależnień. Mika przeszła traumatyczne chwile w swoim życiu. Była ofiarą wykorzystywania seksualnego. Miała długoletnią traumę i stany depresji oraz manii. Jak się później okazało mierzyła się też z chorobą afektywno dwubiegunową. Nikt wcześniej niczego nie zauważył, a ona gdy piła alkohol potęgowała symptomy choroby. W międzyczasie Mika wydawała płyty i koncertowała. Autorka zadawała Mice pytania, a ta opowiadała na nie szczerze. Podziwiam ją za odwagę, bo to co ją spotkało w życiu nie jest łatwe do opowiadania, a co dopiero do dzielenia się swoją historią z czytelnikami. Poznajemy dużo faktów z jej życia osobistego. Warto przeczytać tę książkę i zobaczyć, że można wyjść z bagna. Jednak trzeba mieć przy sobie osoby, które nam pomogą i będą wspierały w trudnych chwilach. Wzruszyłam się i przeżywałam to, co opisywała autorka. O tej lekturze długo będę pamiętać. Lekki styl autorki sprawił, że książkę przeczytałam szybko. Polecam! Premiera: 22.03.2023