26.01
Obyczajowe
Must Read
26,01 zł
Cena rekomendowana: 39,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Trzy przyjaciółki z liceum spotykają się po paru latach, żeby powspominać dawne czasy. Wpływowa dziewczyna z bogatego domu, ślepo jej posłuszna, rozpieszczona lalka i Nina – dziewczyna z marginesu, która bardzo nie chce być nikim.
Ta szkolna przyjaźń miała dziwne oblicze – dziewczyny uwielbiały znęcanie się nad słabszymi, zwłaszcza nad Asią, od której wkrótce wszyscy się odsunęli.
Ale liceum się skończyło i każda z nich poszła w swoją stronę. Dziś mają tylko dobrze się bawić. Kiedy plotkują przy winie, przypadkiem odkrywają, że ich dawna ofiara właśnie tańczy na swoim weselu.
Besties postanawiają, że to dobra okazja, by jeszcze raz wykręcić jej jakiś numer…
Czy Nina pozostanie lojalna, czy w końcu postąpi zgodnie z własnym sumieniem?
I czy Asia wciąż jest typem ofiary?
Ta szkolna przyjaźń miała dziwne oblicze – dziewczyny uwielbiały znęcanie się nad słabszymi, zwłaszcza nad Asią, od której wkrótce wszyscy się odsunęli.
Ale liceum się skończyło i każda z nich poszła w swoją stronę. Dziś mają tylko dobrze się bawić. Kiedy plotkują przy winie, przypadkiem odkrywają, że ich dawna ofiara właśnie tańczy na swoim weselu.
Besties postanawiają, że to dobra okazja, by jeszcze raz wykręcić jej jakiś numer…
Czy Nina pozostanie lojalna, czy w końcu postąpi zgodnie z własnym sumieniem?
I czy Asia wciąż jest typem ofiary?
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
272
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788368242430
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788368242430
Data premiery
2025-06-18
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Media Rodzina Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
BESTIEs
26,01 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
❣️„BESTIEs” to historia,która odsłania wszystkie sekrety przyjaźni.Przyjaźń ze szkolnych lat była nasycona nienawiścią do innych,a szczególnie do Asii,która była ofiarą Besties.Rozdziały o nazwie „Wcześniej” są obrazem zachowań dziewczyn czujących się lepszymi wobec innych.Wspólna przyjaźń doprowadza do gnębienia i wywyższania się,bo bogaci rodzice wymażą każde przewinienie swojej córeczki i jej przyjaciółek…Dużo można o tym pisać,jednak czytanie o ich zachowaniu zasługuje na potępienie. 💞„Besties” odsłania prawdziwą twarz przyjaciół.Po latach karma wraca i to z wielkim hukiem.Każde przewinienie trzeba będzie odpokutować i przyznać się do skrywanych sekretów. Sprawiedliwość wreszcie zatriumfuje i pokaże Besties,że nikt nie może się może czuć bezkarnie. 💞Historia pomoże zrozumieć,że przyjaciół najbardziej powinniśmy się bać.To oni są największymi wrogami i to oni potrafi zrobić największą krzywdę! Ofiara może wybaczyć,ale nigdy zapomnieć! 💞„Besties” jest znakomitą opowieścią,która przestrzega przez fałszywymi przyjaciółmi pokazującymi prawdziwą twarz w chwili zagrożenia.Ostatnie rozdziały pozwolą odkryć winowajców całego zamieszania,dzięki którym przyjaciółki będą mieć chwile do refleksji…Czas rozliczeń rozliczy każdego ze złego zachowania i odkryje ciemne strony osobowości. 💞Świetna powieść skłaniająca do refleksji i pokazująca,że przyjaciele wcale nie są przyjaciółmi,a ofiary potrafią znaleźć obrońcę.Czytajcie-warto🫶 💞Gorąco polecam
Czy myślisz, że ludzie naprawdę się zmieniają – czy tylko lepiej ukrywają swoje prawdziwe twarze? To pytanie kołatało mi w głowie przez cały czas lektury BEESTIEs Kamili Kolińskiej – książki, która wciągnęła mnie w wir toksycznych relacji, ukrywanej przemocy i powracającej przeszłości. Ale zanim Ci o niej opowiem – przygotuj się na emocjonalny rollercoaster, bo ta historia sprawia, że nie można przystać wobec niej obojętnym. Mamy tu trzy bohaterki, które na pierwszy rzut oka łączy tylko przeszłość. Liceum, hierarchia, wpływy, potrzeba przynależności. Każda z nich miała w tej układance swoją rolę: liderka z bogatego domu, lojalna marionetka i dziewczyna z marginesu, która zrobiłaby wszystko, by tylko przestać być nikim. I choć lata minęły, pozornie są już dorosłe, ich więź przypomina bardziej duszące sidła niż przyjacielską relację. Gdy przypadkiem dowiadują się, że ich dawna ofiara – Asia – wychodzi za mąż, postanawiają wrócić do starych gier. “Dla zabawy”. Bo przecież można się pośmiać, prawda? To, co zaczyna się jako zjazd starych “bestie”, szybko zamienia się w coś znacznie mroczniejszego. Autorka bardzo dobrze oddaje klimat narastającego niepokoju – nie potrzeba tu krwi i pościgów, by czuć napięcie. Wystarczy spojrzenie, niedopowiedziane słowo, lęk czający się w cichym “czy naprawdę to zrobimy?”. Kamila Kolińska świetnie rozgrywa temat bullyingu – nie tylko jako przeszłego wydarzenia, ale jako czegoś, co odciska się na psychice na lata. Czytając fragmenty wspomnień Asi, czułam gulę w gardle. Jej bezsilność, strach i samotność były namacalne. I jeszcze to pytanie, które wraca raz po raz: czy naprawdę była tylko ofiarą, czy może skrywa coś więcej? Doceniam podwójną linię czasową – przeskoki między licealną przeszłością a dorosłą teraźniejszością są płynne i świetnie zaplanowane. To właśnie dzięki temu historia zyskuje głębię, a my możemy zobaczyć, jak przeszłość nie tyle wpływa, co wręcz dyktuje teraźniejszość bohaterek. Zresztą same bohaterki – choć wzbudzały moją irytację, momentami wręcz niechęć – zostały napisane tak, że nie mogłam przestać o nich myśleć. Ich toksyczna relacja, pełna zależności, rywalizacji i potrzeby kontroli, była jak trucizna sącząca się z każdej strony. Zdecydowanie nie są to postacie, które się lubi – ale właśnie dlatego są takie prawdziwe. Zakończenie? No cóż – nie jest mnie łatwo zaskoczyć, a jednak tu autorka zagrała naprawdę dobrze. Kilka tropów można było przewidzieć, ale i tak finał sprawił, że odłożyłam książkę z uczuciem “co ja właśnie przeczytałam?!”. W tym wszystkim jest coś z Mossa, ale w kobiecym, bardziej psychologicznym wydaniu. I choć pewnie nie każdemu przypadnie do gustu (dla fanów krwistych thrillerów może być zbyt subtelny), dla mnie to była lektura idealna. Czy BEESTIEs to najlepszy thriller, jaki czytałam? Nie. Ale to książka, która zostawia po sobie ślad – emocjonalny, niepokojący, zmuszający do refleksji. Dla mnie najważniejsze jest to, że opowiada o czymś ważnym – o przemocy psychicznej, manipulacji i cenie, jaką płacimy za potrzebę akceptacji. I o tym, że zło często przychodzi w błyszczącym opakowaniu – uśmiechu, wspólnych selfie i hasztagu #bestiesforever. Ocena: 8/10
. "Niektórzy ludzie nie są lojalni wobec ciebie. Są lojalni wobec swoich potrzeb. Gdy ich potrzeby się zmieniają, zmienia się też ich lojalność." "Nie każda osoba, która się uśmiecha, jest twoim przyjacielem Fałszywi przyjaciele to jak cień: są blisko ciebie, gdy świeci słońce, ale znikają, gdy nadchodzi ciemność." ""Czasem trzeba odciąć się od ludzi, nie dlatego, że cię nie obchodzą, ale dlatego, że to oni nie dbają o ciebie." Toksyczni ludzie przychodzą z uśmiechem, ale zostawiają cię ze złamanym sercem." Trzy przyjaciółki-Nina, Żaklina i Tamara w czasach liceum były nierozłączne. Wszystkie trzy piękne, popularne i wpływowe. Nikt nie chciał im podpaść za to każda inna dziewczyna chciała zamienić się z nimi miejscami, albo się z tym trio zaprzyjaźnić. Jeśli im podpadłeś musiałeś się liczyć z nadzwyczaj poważnymi konsekwencjami zaś Twoja codzienność była piekłem. Jednak w tym konkretnym przypadku ofiara- Asia Kowalska nie była w stanie powiedzieć dlaczego licealna elita wzięła ją za swój cel. Teraz , kilka lat później dziewczyny spotykają się w willi rodziców Barańskiej pod pretekstem babskiego wieczoru- ot umówiły się, że wypiją trochę wina i powspominają dawne czasy. Tyle tylko ,że Tamarze towarzyszy mąż, Marcel Mazur ,którego jej koleżanki nie zdążyły jeszcze poznać. Jakie intencje przyświecają mężczyźnie? W trakcie imprezy kobiety dowiadują się jednak o czymś co na nowo rozpala ich wyobraźnię i prowokuje do działania.. Ta nad którą latami się znęcały- w czym prym wiodła Żaki - wzięła ślub. Natychmiast zaczynają się gorączkowe spekulacje i domysły na temat męża dawnej ouysiderki , a najbogatsza z całego towarzystwa osoba inicjuje włamanie do domu Joanny i zrobienie jej kolejnego "żartu". W trakcie narady Ninę Gajowczyk , która miała własne powody by wejść do paczki Żakliny pragnie się wycofać z tej ryzykownej eskapady . Nigdy nie była bowiem tak okrutna i zamiast popularności wolała spokój. Niestety, wciąż mieszka w niej osoba pełna kompleksów. Manipulowana i szantażowana emocjonalnie nastolatka ulegająca presji tych, którzy znali jej najmroczniejsze sekrety. Nasze bohaterki nieoczekiwanie zostają uwięzione w piwnicy, zaś ten kto zorganizował zasadzkę wystawia lojalność całej trójki na próbę. Czy kobiety wyjdą z niej zwycięsko? O kurczę jak mnie wciągnęła ta historia! Zaczęłam ją czytać bez żadnych większych oczekiwań. Nie znałam bowiem pióra autorki. Ani się obejrzałam , byłam w połowie pochłaniając losy kobiet , których.. Nie potrafiłam zrozumieć. Pani Kamila stworzyła niesamowicie wciągającą, duszną fabułę z misternie skonstruowanym zwrotem akcji poruszając temat prześladowania przez rówieśników, czyli zjawisko bullying’u. Nie jest to jednak jedyna istotna kwestia opisana w powieści. Dostajemy bowiem żałobę, stratę bliskiej osoby, wywieranie presji i relacje pełne tajemnic, które zamiast łączyć-dzielą. Toksyczna przyjaźń i demony przeszłości stanowią idealną bazę tej historii. Zakończenie zaś mogę podsumować tylko jednym słowem-WOW. Potrzebuję kontynuacji i to natychmiast. 💜💙