29.26
Literatura obyczajowa
Książnica
Czarne orchidee. Tom 2. Białe magnolie
29,26 zł
Cena rekomendowana: 46,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Czy są prawdy, które nie powinny wyjść na jaw?
Rok 2024. Ola Sobota wchodzi w dorosłość i zaczyna pracę w domu seniora. Wychowana w atmosferze ksenofobii i uprzedzeń, pragnie uciec od ciężaru cudzych oczekiwań i od poczucia, że nigdzie nie pasuje.
Rok 1943. Aleksandra Kwiatkowska, wojenna maturzystka, stara się walczyć o resztki człowieczeństwa w świecie pozbawionym litości.
Ola przypadkowo poznaje historię Alki, co staje się impulsem, by niczego nie odkładać na później. Szperając w przeszłości, trafia na symbol białych magnolii. Za wszelką cenę chce poznać jego znaczenie. Wychodzą na jaw skrywane przez lata sekrety, a niepożądana prawda okazuje się źródłem tragedii.
Białe magnolie to historia dwóch kobiet u progu dorosłości. Dzielą je czasy, możliwości i oczekiwania. Łączy jedno – miłość, dla której są gotowe na wszystko. Wbrew rozsądkowi i ostrzeżeniom.
Kontynuacja Czarnych orchidei to przejmująca opowieść o rodzinnych tajemnicach, o prawdzie, która niszczy. I o białych magnoliach, których niewinność jest jedynie złudzeniem.
Rok 2024. Ola Sobota wchodzi w dorosłość i zaczyna pracę w domu seniora. Wychowana w atmosferze ksenofobii i uprzedzeń, pragnie uciec od ciężaru cudzych oczekiwań i od poczucia, że nigdzie nie pasuje.
Rok 1943. Aleksandra Kwiatkowska, wojenna maturzystka, stara się walczyć o resztki człowieczeństwa w świecie pozbawionym litości.
Ola przypadkowo poznaje historię Alki, co staje się impulsem, by niczego nie odkładać na później. Szperając w przeszłości, trafia na symbol białych magnolii. Za wszelką cenę chce poznać jego znaczenie. Wychodzą na jaw skrywane przez lata sekrety, a niepożądana prawda okazuje się źródłem tragedii.
Białe magnolie to historia dwóch kobiet u progu dorosłości. Dzielą je czasy, możliwości i oczekiwania. Łączy jedno – miłość, dla której są gotowe na wszystko. Wbrew rozsądkowi i ostrzeżeniom.
Kontynuacja Czarnych orchidei to przejmująca opowieść o rodzinnych tajemnicach, o prawdzie, która niszczy. I o białych magnoliach, których niewinność jest jedynie złudzeniem.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Czarne orchidee. Tom 2. Białe magnolie
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2026
Oprawa
Miękka
Ilość stron
320
Format
14.3 x 21.0 cm
ISBN
978-83-271-7072-9
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788327170729
Data premiery
2026-03-11
Kraj produkcji
PL
Producent
Publicat S.A.
Dodałeś produkt do koszyka
Czarne orchidee. Tom 2. Białe magnolie
29,26 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Białe magnolie” Ewy Lange to książka, na którą czekałam z ogromną ciekawością i nie ukrywam, też z lekką obawą. Druga powieść to przecież moment prawdy dla autora… ale tutaj mogę powiedzieć jedno: to był strzał w dziesiątkę. Autorka nie tylko utrzymała poziom, ale wręcz pokazała, jak pięknie potrafi opowiadać o emocjach i ludzkich wyborach. To historia dwóch młodych kobiet - jednej żyjącej współcześnie, drugiej uwikłanej w brutalną rzeczywistość wojny. Choć dzielą je lata i doświadczenia, łączy je coś bardzo silnego - uczucia, które potrafią być zarówno siłą, jak i przekleństwem. Przenikanie się tych dwóch perspektyw wciąga od pierwszych stron i sprawia, że trudno odłożyć książkę choćby na chwilę. Najbardziej urzekł mnie styl autorki, niezwykle subtelny, a jednocześnie pełen emocji. Każdy rozdział czyta się z przyjemnością, ale nie brakuje momentów, które ściskają serce i na chwilę odbierają dech. Zwroty akcji pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach, a odkrywane stopniowo sekrety tylko potęgują napięcie. To opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i mierzeniu się z prawdą, która nie zawsze powinna ujrzeć światło dzienne. O tym, że przeszłość potrafi mieć ogromny wpływ na nasze decyzje, nawet jeśli bardzo chcemy się od niej odciąć. I o tym, że niewinność bywa tylko pozorna…
„Białe magnolie” to kontynuacja „Czarnych orchidei”. W tej książce poznajemy losy Oli, wnuczki Anny Soboty. Jest 2024 rok, a dziewczyna wkracza w dorosłość i przypadkowo zaczyna odkrywać prawdę na temat przeszłości jej rodziny. Wszystko, co dotąd o niej wiedziała, okazało się iluzją. Równolegle, w roku 1943, poznajemy Aleksandrę Kwiatkowską, która pomimo wojny przygotowuje się do matury. Niespodziewanie trafia ona do najgorszego piekła na świecie. Tam walczy o przetrwanie każdego dnia, a dotychczasowe życie odchodzi w niepamięć. Co łączy obie kobiety i co dla nich symbolizują tytułowe białe magnolie? „Czarne orchidee” wywarły na mnie bardzo duże wrażenie, ale ta książka dosłownie rozbiła mnie na kawałki. Na początku wydawała się łagodniejsza niż jej poprzedniczka, jednak mniej więcej w połowie zaczęła rozdzierać moje serce, aż w końcu porwała je na strzępy. Okoliczności wojenne zostały tutaj przeplecione naszą codziennością. Ten kontrast uświadomił mi, jak nierzeczywiste i niepojęte wydaje się dziś to, co wydarzało się w obozach. Autorka bardzo pięknie i pomysłowo połączyła losy bohaterek, choć tak naprawdę nigdy się nie spotkały. Ola i Alka to bardzo silne kobiety, które stawiają czoła wyzwaniom losu. Każda z nich walczy o siebie i swoją miłość. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów i nie mogłam się oderwać od lektury, choć emocje, które mi towarzyszyły, nie były łatwe. To naprawdę wyjątkowa książka, która przenika do szpiku kości i nie daje o sobie zapomnieć na długo. Po przeczytaniu tej książki miałam ochotę od razu przeczytać ją jeszcze raz. To, co wydarzyło się pod koniec, tak wywróciło wszystko do góry nogami, że wydaje mi się, że czytając ją z tą wiedzą, ta historia wybrzmi inaczej. Bardzo serdecznie polecam tę książkę!