27.81
Literatura obyczajowa
Replika
27,81 zł
27,81 zł/szt.
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Księstwo Warszawskie, początek XIX wieku. Dorosłe córki państwa Przeździeckich, Agnieszka i Gabriela, wyruszają na karnawał do Warszawy z nadzieją na poznanie swoich przyszłych mężów. W rezydencji Tęczyńskich Agnieszka poznaje majora Wyrębskiego, żołnierza walczącego u boku Napoleona. Ku wielkiej radości kobiety na balu zjawia się także Tomasz Wójcik, jej wielka miłość od czasów dziecięcych. Nie wie, że Tomasz zakochuje się w jej starszej siostrze.
Tymczasem Jan Wyrębski poświęca życie na odnalezienie tajemniczej XVII wiecznej mapy prowadzącej do dawno zaginionego skarbu.
Tymczasem Jan Wyrębski poświęca życie na odnalezienie tajemniczej XVII wiecznej mapy prowadzącej do dawno zaginionego skarbu.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Rok wydania
2026
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
304
Format
14.5 x 20.5 cm
ISBN
978-83-68742-39-8
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788368742398
Data premiery
2026-06-09
Kraj produkcji
PL
Producent
Replika Aleksander Szabliński
Dodałeś produkt do koszyka
Biały łabędź
27,81 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
(...) Agnieszka i Gabriela Przeździeckie, dwie urocze siostry, przybywają do rezydencji Tęczyńskich na zbliżający się bal. Po drodze ich powóz zostaje napadnięty. Na ratunek kobietom przybywa niespodziewanie major Wyrębski, żołnierz, któremu dane było walczyć u boku Napoleona. Mężczyzna w ramach wdzięczności otrzymuje zaproszenie do rezydencji. Jak się wkrótce okaże, jego nagłe pojawienie się na miejscu napadu nie było przypadkowe.. "Biały łabędź" to pierwsza część serii "Opowieści z Kresów" poruszającej dzieje arystokracji zamieszkującej Polskie Kresy. Niezwykle intrygująca rodzinna saga, której akcja rozgrywa się na tle historycznych wydarzeń, z pewnością przykuje uwagę miłośników romansów i opowieści o poszukiwaniu szczęścia i miłości wbrew społecznym konwenansom. Autorka przenosi nas do czasów Księstwa Warszawskiego, pełnego eleganckich balów, rodzinnych tajemnic, miłosnych marzeń. Z niezwykłą lekkością łączy losy bohaterów powieści z losami narodu polskiego, a odtwarzane z wielką starannością realia tamtego czasu, pozwalają poczuć atmosferę epoki napoleońskiej. Bardzo przypadły mi do gustu opisy rezydencji, wystawnych przyjęć i życia codziennego. To historyczne tło nie przytłacza fabuły, a wręcz stanowi jej naturalne dopełnienie. Najbardziej poruszający wątek powieści, to zdecydowanie uczucie Agnieszki do Tomasza, i ten moment, gdy musi się ona zmierzyć z bolesną prawdą. Sposób w jaki autorka zaprezentowała swoich bohaterów, pozwala łatwo wczuć się w ich przeżycia. A nie brak tu emocjonujących wydarzeń, romantycznych uniesień, rozczarowań, trudnych wyborów. Wątkiem, który również zasługuje na szczególną uwagę jest fascynacja Jana Wyrębskiego tajemniczym skarbem.To nadaje całej historii nutę przygody i zagadki, przełamując romantyczny charakter powieści. Podsumowując "Biały łabędź", to historia pełna emocji, marzeń i sekretów, która zachwyca klimatem dawnej Polski i pozostawia po sobie przyjemne wrażenie. Gorąco polecam !!
Po przeczytaniu „Białego łabędzia” miałam wrażenie, jakbym na kilka godzin przeniosła się do zupełnie innej epoki. Jakbym uczestniczyła w całej tej akcji, ale bohaterowie mnie nie widzą, lecz gram swoją rolę. Nie chce być banalna w tym, co napisze, ale przed wami jedna z tych historii, w których od pierwszych stron można poczuć atmosferę dawnych czasów, wejść między bohaterów i z zainteresowaniem śledzić ich losy. Pewnie niejedną już książkę przeczytaliście w podobnym klimacie. Autorka zabiera nas do Warszawy początku XIX wieku. Poznajemy tam siostry Przeździeckie, Agnieszkę i Gabrielę, które przyjeżdżają do stolicy na karnawał. Przed nimi otwiera się świat pełen bali, spotkań towarzyskich i nowych możliwości. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to jedynie spokojna opowieść o życiu młodych panien. W ich codzienność wkraczają uczucia, rodzinne tajemnice i wydarzenia, które potrafią całkowicie odmienić przyszłość. Fiu fiu, już oczami wyobraźni widzę, jak większość z was zanurza się w fotelu, otulona kocem, z kubkiem ciepłego napoju. Mała prywata! Mam nadzieje że powstanie audiobook. Chciałabym poznać tę historię w inny sposób. (mam nadzieje, że lektorka będzie dobrana idealnie do tej historii)