34.88
Literatura obyczajowa
BOOKEND
Być jak Ingrid T.2
Wydawnictwo:
BOOKEND
Oprawa: broszurowa
34,88 zł
Cena rekomendowana: 52,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 2-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
Niegdyś tętniący życiem Wałbrzych próbuje się odnaleźć po zamknięciu kopalń.
Ingrid Kręcisz, żona byłego dyrektora kopalni, codziennie próbuje zadbać o rodzinę, sąsiadów i świat, który wywrócił się do góry nogami. Dorastające dzieci często przyprawiają ją o ból głowy, a mąż pracuje z dala od domu. Zdana na samą siebie Ingrid chwilami opada z sił, ale jej usposobienie nie pozwala na upadki i gorsze dni. Tylko czy to wystarczy?
To opowieść o marzeniach i sile, która rodzi się tam, gdzie wszystko wydaje się stracone. Zajrzyjcie do Wałbrzycha lat 90 pełnego biedaszybów, frustracji i używanych ubrań z Zachodu.
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
broszurowa
Ilość stron
336
Format
195x125 mm
ISBN
9788368468212
Rodzaj
Książka
EAN
9788368468212
Kraj produkcji
PL
Producent
Capital Village Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Być jak Ingrid T.2
34,88 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
📚 Sprawdźcie, po co wracać do lat 90.! 📚 Czy wiecie, jak wyglądało życie w Polsce po transformacji? "Być jak Ingrid. Tom 2" Agaty Bizuk to świetna okazja, by się tego dowiedzieć! 😊 Powieść przenosi nas do Wałbrzycha z początku lat 90., miasta, które po zamknięciu kopalń próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czego dotyczy ta książka? Śledzimy losy Ingrid Kręcisz,żony byłego dyrektora kopalni, która z całych sił stara się utrzymać rodzinę i pomagać sąsiadom w trudnych czasach bezrobocia, biedaszybów i lumpeksów. To opowieść o sile, marzeniach i kobiecej zaradności tam, gdzie wszystko wydaje się stracone. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? ✔️Nostalgiczna podróż. Dla tych, którzy pamiętają lata 90., to sentymentalna wycieczka. Dla młodszych – ciekawa lekcja historii najnowszej. ✔️Wciągająca fabuła. Mimo że czasy były niewesołe, styl autorki jest lekki i przyjemny, dzięki czemu książkę dobrze się czyta. ✔️Klimat epoki. Autorka świetnie oddaje atmosferę miasta dotkniętego przemianami gospodarczymi, panującą frustrację, ale i zachłyśnięcie się zachodnimi dobrami. Dla kogo jest ta książka? Idealna dla fanek literatury obyczajowej i rodzinnych sag. To też doskonały wybór, jeśli lubicie silne kobiece bohaterki lub interesujecie się polską historią społeczną lat 90. Moja ocena: 8/10 🌟 Polecam,jeśli szukacie ciepłej, ale niepozbawionej refleksji historii o życiu, rodzinie i przetrwaniu w trudnych czasach. Ingrid to postać, do której chce się wracać! 💖 BRUNETTE BOOKS