loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
30.48 Romans Filia

Całe szczęście świata

Wydawnictwo: Filia
Oprawa: Miękka
30,48 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)

Opis

Michalina Zarzycka jest współwłaścicielką firmy zajmującej się konserwacją zabytków.
Po śmierci męża postanawia wyjechać w świat. Nagłe zlecenie z malowniczej wioski nad Jeziorem Czorsztyńskim zmienia wszystko. Kobieta i jej wspólniczka Renata udają się do Czystej Wody, by pracować nad polichromią w zabytkowej baszcie rycerskiej. Klimatyczna wioska nie jest wolna od konfliktów i niepokojów. W Folwarku, w którym zatrzymują się Michalina i Renata, pracuje grupa naukowców badających okoliczną przyrodę, co budzi gorące reakcje miejscowych. Również dawne życie Michaliny nie daje o sobie zapomnieć. Powraca sprawa spadku po jej mężu, a na horyzoncie pojawiają się kłopoty. Czy Michalinie uda się to wszystko poukładać i dojść do porozumienia z samą sobą?

Czy znajdzie przyjaźń, życzliwe wsparcie, a może nawet miłość?

Kraj produkcji: PL

Szczegóły

Tytuł
Całe szczęście świata
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
400
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383579771
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788383579771
Data premiery
2025-01-29
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Kleeberga 2
61-615 Poznań
PL
665897872
[email protected]

Recenzje

4.83/5
Ilość opinii: 6
5
5
4
1
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
Emol13
22 czerwca 2025 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Powieść obyczajowa Agnieszki Krawczyk Całe szczęście świata jest pierwszym tomem nowego cyklu pisarki Zwyczajna magia. Nagła śmierć Andrzeja Zarzyckiego zmienia dotychczasowe życie jego drugiej żony Michaliny i córki z pierwszego małżeństwa Poli. Michalina kupuje kamper planując wyruszenie w podróż, a że jest osobą samotną, więc nic jej nie ogranicza. Pola natomiast postanawia wrócić z Anglii i rozkręcić własną firmę. Jednak splot różnych wydarzeń sprawia, że Zarzycka wspólnie z przyjaciółką i współpracowniczką ruszają kamperem w Pieniny. Tutaj podejmują się renowacji polichromii w pięknie położonej wsi Czysta Woda nad Jeziorem Czorsztyńskim. Knajpa Poli także rozpoczyna działalność. Jednak po pewnym czasie drogi Michaliny i Poli ponownie się przecinają. Pisarka przenosi nas do wykreowanego przez siebie świata, w którym odnajdujemy wiele z otaczającej nas rzeczywistości. W tym letnim, beztroskim klimacie i pięknej scenerii nasi bohaterowie przeżywają bowiem typowe problemy współczesnego świata takie jak skomplikowane relacje rodzinne, rywalizacja, zazdrość, samotność, ponoszenie konsekwencji niewłaściwych decyzji i wyborów. Spotkamy tu także przykłady prawdziwej przyjaźni oraz ludzi, którzy odnaleźli swój sposób na życie i samospełnienie. Czy znaleźli tytułowe „całe szczęście świata”, oceńcie sami. Z pośród wielu wątków jakie odnajdujemy w powieści chciałabym zwrócić Wasza uwagę na dwa moim zdaniem ciekawie pokazane przez autorkę. Pierwszym są niezmiernie interesująco pokazane relacje między dawnymi mieszkańcami Czystej Wody, a osobami, które są tu przyjechały niedawno. Społeczność, do której trafiają Michalina Zarzycka i jej współpracowniczka Renata składa się z mieszkańców Czystej Wody, naukowców i studentów prowadzących badania nad fauną i florą okolicy mieszkających w pobliskim Folwarku i zamieszkałej tu od niedawna Ireny Skierskiej. Znakomicie oddana jest w powieści dynamika życia w małej miejscowości. W tej niewielkiej społeczności aż kipi od emocji, wzajemnych sympatii i antypatii między poszczególnymi osobami. Michalina i Renata także zostają wciągnięte w te rozgrywki. A my stopniowo poznajemy poszczególne postacie i ich przeszłość by lepiej zrozumieć motywację ich zachowań i postaw. Przyjazd kobiet do Czystej Wody jest też okazją do zwrócenia uwagi na ciekawe zjawisko psychologiczne jakim jest efekt pierwszego wrażenia. Na konkretnych przykładach widzimy tutaj jak taka ocena może być mylna i niesprawiedliwa i w jaki sposób może rzutować na rozwój relacji między osobami. Ciekawie rozwija się także inny z występujących w powieści wątków, a mianowicie wątek relacji między macochą i pasierbicą. Dzieje się tak dzięki niezmiernie ciekawym postaciom Michaliny i Poli, zupełnie odmiennym osobowościowo i charakterologicznie. Doskonale widać na ich przykładzie jak przekonanie o własnej nieomylności i słuszności przekonań oraz uprzedzenia zamykają drogę do porozumienia między ludźmi. Zresztą ogólnie postacie są mocną stroną tej opowieści. Mamy tutaj znakomicie podpatrzone i realistycznie pokazane różne typy ludzi i ich zachowania i relacje z innymi. Niezmiernie plastyczny opis każdej z osób występujących w powieści, a przede wszystkim nadanie im indywidualnego rysu osobowości sprawia, że trudno się od nich zdystansować. Są to postacie z duszą, które ożywają na kartach powieści. W powieściach obyczajowych często ważną rolę odgrywa miejsce akcji, a czytelnik ma okazję poznać ciekawy zakątek Polski czy świata. Nie inaczej jest tutaj. Dzięki autorce mamy okazję dowiedzieć się więcej o historii powstania Jeziora Czorsztyńskiego i poznać jego walory przyrodniczo-geograficzne. Klimatyczne, plastyczne, barwne i realistyczne opisy przyrody znakomicie oddają scenerię tego miejsca. Książka napisana jest pięknym, bogatym językiem, w lekkim, gawędziarskim wręcz stylu. Narracja jest płynna. Barwne, żywe, naturalne i wiarygodne dialogi znakomicie oddają osobowość postaci. Fabuła rozwija się w swoim tempie, ale nie brakuje w niej intryg, plotek, tajemnic, które wprowadzają dodatkowe napięcie i dreszczyk emocji. Na podkreślenie zasługuje także wydanie – piękna, przyciągająca wzrok okładka, przejrzysty podział i druk książki sprawiają, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Całe szczęście świata to wielowątkowa, wciągająca opowieść pokazująca czytelnikowi szeroką perspektywę różnorodnych ludzkich zachowań i ich konsekwencji. Mnie osobiście nastroiła bardzo refleksyjnie do rozważań nad tytułowym szczęściem, czym ono jest i gdzie można je znaleźć. Akcja urywa się w zaskakującym momencie dodatkowo podsycając ciekawość. Polecam miłośniczkom klimatycznych i emocjonalnych współczesnych powieści obyczajowych lubiących na dłużej zaprzyjaźnić się z ich bohaterkami.

Czytaj więcej
BRUNETTE BOOKS
04 kwietnia 2025 r.
5/5

Mam dla Was propozycję podróży nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie wraz z bohaterami powieści "Całe szczęście świata" będziecie mogli przyjrzeć się pracy Michaliny i Renaty nad konserwacją zabytków. Michalina próbuje dojść do siebie po stracie męża. Niestety nie jest to łatwe, bo dawne życie wdowy nie daje o sobie zapomnieć. Jesteście ciekawi, czy uda jej się poukładać życie na nowo? "Całe szczęście świata” autorstwa Agnieszki Krawczyk to powieść, która łączy w sobie elementy dramatu, romansu oraz refleksji nad życiem i relacjami międzyludzkimi. Autorka opowiada historię głównej bohaterki, która staje przed trudnymi i życiowymi wyborami oraz zmaga się z własnymi demonami. Agnieszka Krawczyk w mistrzowski sposób buduje postacie, nadając im głębię i autentyczność. Czytelnik ma okazję śledzić ich rozwój, zmagania oraz radości, co sprawia, że łatwo jest się z nimi utożsamić. Autorka porusza ważne tematy takie jak miłość, przyjaźń, rodzinne relacje, a także kwestie związane z dążeniem do szczęścia i spełnienia. Styl pisania autorki jest przystępny i wciągający, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Opisy miejsc i emocji są malownicze i potrafią przenieść czytelnika w świat bohaterów. "Całe szczęście świata” to powieść, która skłania do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. To historia o poszukiwaniu szczęścia, odnajdywaniu siebie i pokonywaniu przeszkód. Dla miłośników literatury obyczajowej z wątkami emocjonalnymi, ta książka z pewnością będzie interesującą lekturą. Zdecydowanie warto przeczytać! Ja z niecierpliwością będę czekała na kontynuację tej serii. Gorąco polecam! BRUNETTE BOOKS

Czytaj więcej
przyrodaz
19 lutego 2025 r.
5/5

To przepiękna książka wypełniona spokojną opowieścią, jednak krzyczącym wewnątrz postaci głosem. Autorka ukazała tutaj wszelaki dobór różnorodnych postaci. Jedna z kobieta straciła tutaj swojego męża. Była jego drugą żoną i widać, że go kochała. Po śmierci zostawił jej spadek podzielony między jego córkę i byłą żonę. Po sprzeczce do której doszło w wyniku pewnych wydarzeń, wdowa przelała znaczną sumę pieniędzy jego córce i wyjechała. Bardzo chce odmienić swoje życie i odciąć się od poprzedniej rodziny. Tutaj mieliśmy taką rozbieżność myślową, gdyż jedna z nich nie chciała konfliktów, a druga zamartwiała się o pierwszą, gdyż była przeciwieństwem jej matki. Obie były chłodno do siebie nastawione i często od innych stron była mowa o roztrząsaniu zrozumienia tych zachowań. Główna postać po wyjeździe znalazła się w małej wiosce, gdzie ponownie wraz z towarzyszką natrafiła na opór i różnorodność charakterów owych osób. Jedni potrafili oceniać drugich, oni trzecich, a tamci pierwszych. Co ciekawe wpierw trudno było powiedzieć kto zakładał maski i kłamał. Mieli jakieś ukryte żale i były to tematy poboczne, ale również zajmujące. Nasza postać jest spostrzegawczą osobą, więc niektóre rzeczy analizowała. Jak sądzicie, czy udało się to, co sobie zaplanowały? Uwielbiam motyw małych wiosek i ukazywania różnych punktów widzenia. W ten sposób autorka pokazywała nam, że z różnych powodów ludzie mogą mówić i robić coś, czego sami tak naprawdę nie chcą. Wydaje im się, że zostają oceniani, a dopiero osoby trzecie uświadamiają im, że przez cały czas to oni dyktowali innym warunki. Tutaj postacie nie zawsze widzą swoje błędy. Albo sami są zachłanni albo obarczają tym innych. To niby zwykli ludzie, ale potrafią mieć też niezwykłe serca. Takim miłym dodatkiem była tutaj zmiana jaka zaszła w postaciach. Mamy podkreślone, że czasami trzeba coś w życiu zmienić, by swój los odmienić na lepsze. Historia jest pięknie napisana. Emocje postaci przechodzą na czytelnika, a jakiekolwiek wydarzenia, te drobne i te większe, zawsze bardzo wciągają. Wydana jest przejrzyście w dużym druku. Tytuły rozdziałów sugerują następujące wydarzenia, które zawsze mogą się skończyć w dwojaki sposób. Przepiękna książka, bardzo ją polecam:-)

Czytaj więcej
Kama
29 stycznia 2025 r.
5/5

Czy jedna podroz może zmienić całe życie? Czy koniec jednego rozdziału może być początkiem czegoś nowego i dobrego? Michalina Zarzycka doświadczyła ogromnej straty jaką była nagła śmierć jej ukochanego męża-Andrzeja. Jakby tego było mało kobieta musi się liczyć z komplikacjami w kwestii dziedziczenia, bowiem była żona mężczyzny, Gabriela za wszelką cenę pragnie dostać majątek byłego męża dla siebie. W tym celu manipuluje swoją córką, Polą , lecz jest w stanie posunąć się jeszcze dalej. Czy jej plan się powiedzie? Tymczasem Miśka ku zaskoczeniu swojej wspólniczki Renaty z którą prowadzi firmę zajmującą się restaurowaniem zabytków kupuje od sąsiada kamper i zapowiada, że planuje dłuższy urlop, być może wyjazd na południe Europy . Tymczasem dziewczyny otrzymują propozycję odnowienia przepięknej średniowiecznej polichromii w niewielkiej wiosce Czysta Woda. Zadanie wydaje się ciekawe , jest również okazją do wypróbowania nowego środka lokomocji. Wkrótce po przybyciu na miejsce przyjaciółki poznają dość mrukliwego ornitologa -Grzegorza Biernata i jego studentów. Między tą dwójką niezaprzeczalnie iskrzy, choć wydają się za sobą nie przepadać. Ważną rolę wśród lokalnej społeczności zajmuje Irena Skierka , rękodzielniczka i dobra przyjaciółka Grzegorza. Nasze bohaterki nieoczekiwanie lądują w samym środku konfliktów zarówno rodzinnych jak i sąsiedzkich. Co wydarzyło się trzy dekady wcześniej podczas protestów ekologów? I co ma z tym wspólnego znany aktor Dawid Trela? Po książki pani Agnieszki sięgam regularnie od kilku lat i każda kolejna książka jej autorstwa podoba mi się bardziej niż poprzednia. Tym razem otrzymałam pełną rodzinnych tajemnic i emocji kumulujących się wraz z kolejnymi rozdziałami. Intrygi i niedomówienia mnożą się jak grzyby po deszczu , a żadna z relacji nie była łatwa ani oczywista. Zakończenie zaś pozostawiło napięcie i niedosyt, co sprawia, że czekam na kontynuację tej serii z zapartym tchem. ❤️💚

Czytaj więcej
czytanie.na.platanie
28 stycznia 2025 r.
5/5

Po przeczytaniu najnowszej powieści Agnieszki Krawczyk "Całe szczęście świata", pierwszego tomu cyklu "Zwyczajna magia", mam ogromną chęć odwiedzić okolice Jeziora Czorsztyńskiego. Jego piękno Autorka ukazała tak sugestywnie, że już oczami wyobraźni widzę siebie pływającą po nim łódką i podglądającą ptaki. Dodatkowo urzekło mnie, że główna bohaterka pojechała tam kamperem, bo i ja bardzo lubię podróżować w ten sposób. Powieść Autorki to jednak nie tylko zachwyt nad pięknem natury, ale również przenikająca do serca opowieść o różnorodności i nieprzewidywalności relacji międzyludzkich. W malowniczej i odciętej od codziennego zgiełku Czystej Wodzie kipi od emocji, wzajemnych podejrzeń, niesnasek i tajemnic. Główna bohaterka, Michalina, to dojrzała kobieta, która zmaga się z bolesną przeszłością i skomplikowanymi relacjami rodzinnymi. Wdowa po Andrzeju próbuje ułożyć swoje życie na nowo, choć na jej drodze stają zarówno była żona Andrzeja, jak i pasierbica Pola. Ich wzajemna niechęć, podsycana przez uprzedzenia i walkę o majątek, odzwierciedla głęboko zakorzenione rany, które trudno uleczyć. Decyzja Michaliny, by wyruszyć w podróż kamperem, początkowo wydaje się desperacką ucieczką, ale szybko okazuje się, że otwiera przed nią nowe możliwości zawodowe, towarzyskie i emocjonalne. Z jednej strony podziwiamy więc piękno ludzkich pasji, rodzące się przyjaźnie i fascynacje, a z drugiej czasem wręcz z niedowierzaniem śledzimy skalę ludzkiej podłości i moralną zgniliznę. Michalina wraz z przyjaciółką Renatą wkładają całe serce w renowację zabytkowej polichromii w starej wieży. Równie wielka pasja bije z działań energicznej Ireny Skierki, zwanej "Iskierką", która daje używanym rzeczom drugie życie, barwiąc je naturalnymi barwnikami i nanosząc roślinne motywy. Nie inaczej jest w przypadku profesora Biernata, miłośnika ptaków, prowadzącego na tym terenie projekt badawczy z grupą studentów. Te barwne postacie wnoszą do historii wiele ciepła i humoru, eksponując też wartość pracy wykonywanej z prawdziwym oddaniem. Powieść ukazuje, jak różnice pokoleniowe, brak dialogu i uprzedzenia wpływają na relacje między ludźmi a za każdym konfliktem kryje się bagaż doświadczeń, który bohaterowie noszą w sobie jak niewidzialne rany. Postaci, choć z pozoru różne, łączy wspólne pragnienie szczęścia i spełnienia, choćby na własnych warunkach. W tej historii nie brak również nieoczekiwanych zwrotów akcji i niespodziewanych tajemnic z przeszłości i rzecz jasna Autorka po raz kolejny stworzyła fascynującą powieść, od której trudno się oderwać. Pierwsze pytanie, które nasunęło mi się po jej przeczytaniu, brzmi: kiedy ukaże się kolejny tom?

Czytaj więcej
Pokaż kolejne
z_ksiazka_w_plecaku
26 stycznia 2025 r.
4/5

Jest to opowieść o Michalinie Zarzyckiej, która po śmierci męża postanawia wyciągnąć wszystkie pieniądze i wyjechać. W tym samym momencie jej firma otrzymuje zlecenie w małej i urokliwej wiosce nad jeziorem Czorsztyńskim. Wraz z współpracownicą Renatą korzysta z okazji i udaje się do Czystej Wody by pracować nad polichromią w zabytkowej baszcie rycerskiej. W tej małej wiosce spotyka zarówno sympatyczne osoby jak i nieco mniej sympatyczne. W okolicy pracuje grupa naukowców badające okoliczną przyrodę. Budzą oni emocje wśród miejscowych. Michalina to dość ciekawa postać. Pomimo śmierci męża nie załamała się, a wręcz przeciwnie. Kiedy zostaje oskarżona przez poprzednią żonę męża zaczynają się emocje. Byłam ciekawa czy jest ofiarą czy niezłą aktorką. Uwielbiam książki, których akcja dzieje się w górach. W miejscach, które znam. Autorka świetnie oddała klimat małej miejscowości, która posiada swoje życie. Autorka posiada lekki styl pisania i książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Zakończyła się ona tak, że już nie mogę doczekać się kolejnej części.

Czytaj więcej
30,48 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Dodałeś produkt do koszyka
Całe szczęście świata - Agnieszka Krawczyk
Całe szczęście świata
Agnieszka Krawczyk
30,48 zł
Przejdź do koszyka
30,48 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO