29.26
Rozwój osobisty
Filia
Ceremonia: Powrót do siebie
Wydawnictwo:
Filia
Oprawa: Miękka
29,26 zł
Cena rekomendowana: 47,92 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Życie, którego pragniesz, czeka na ciebie po drugiej stronie lęku, którego unikasz.
Ceremonia nie polega na świętowaniu kamienia milowego; chodzi o uhonorowanie procesu stawania się.
Jeśli szukasz sposobu na głęboką introspekcję i odkrywanie własnej tożsamości – ta książka jest dla Ciebie.
Niepowodzenia i nieoczekiwane momenty często oferują nam szansę na głębsze poznanie siebie. Autorka zachęca czytelników do porzucenia oczekiwań i pełnego zaangażowania się w proces stawania się tym, kim naprawdę są. Przypomina, że często musimy uwolnić się od tego, co nie jest nasze, aby przyjąć to, co jest, oraz że miłość własna to nie zauroczenie, ale powrót do domu.
Ceremonia nie polega na świętowaniu kamienia milowego; chodzi o uhonorowanie procesu stawania się.
Jeśli szukasz sposobu na głęboką introspekcję i odkrywanie własnej tożsamości – ta książka jest dla Ciebie.
Niepowodzenia i nieoczekiwane momenty często oferują nam szansę na głębsze poznanie siebie. Autorka zachęca czytelników do porzucenia oczekiwań i pełnego zaangażowania się w proces stawania się tym, kim naprawdę są. Przypomina, że często musimy uwolnić się od tego, co nie jest nasze, aby przyjąć to, co jest, oraz że miłość własna to nie zauroczenie, ale powrót do domu.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Ceremonia: Powrót do siebie
Autor
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
224
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
978-83-8402-148-4
Tłumacze
Myśliwy Agnieszka
Kraj produkcji
PL
Tytuł oryginału
Ceremony
Rodzaj
Książka
EAN
9788384021484
Data premiery
2025-04-09
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Ceremonia: Powrót do siebie
29,26 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
,,Nie to, do czego nie jesteśmy zdolni, nas wstrzymuje, lecz strach, że nie zasługujemy na życie, które nasze najwyższe ja może stworzyć." Tym oto pięknym cytatem z tej książki zacznę swoją recenzję. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wyglądałoby Wasze życie, w momencie kiedy zrobilibyście to, czy tamto? Na pewno! Każdy marzy o czymś, każdy rozmyśla. Mówimy czasami, ,,a żebym kiedyś podjął, podjęła inną decyzję, moje życie wyglądałoby inaczej". Nie podjęłam, bo...? Nie spełnię marzeń, bo... Nie zrobię tego, bo... Strach mnie ogranicza. Lęk przed tym, co nieznane, przed zmianami, przed możliwym bólem, przed przewartościowaniem swojego życia, przed wolnością, jaką oferuje nam życie. Odkrywanie siebie, ale takie prawdziwe, dogłębne sprawia, że przed naszymi oczami pojawiają się obrazy, które na początku odstraszają nas. Brak wiary w to, że możemy wszystko, stanowczo wydłuża nam drodze do odrodzenia, uzdrowienia, albo nas z tej drogi spycha. Brak wiary dyktowany jest właśnie naszym lękiem, cofaniem się w przeszłość i w swoje przeżycia, które nie zawsze były przyjemne. Dlaczego nie potrafimy żyć tu i teraz? Dlaczego nie mierzymy się ze swoimi słabościami, dlaczego nie próbujemy ich zrozumieć, przerobić? Autorka w książce ,,Ceremonia. Powrót do siebie" zawarła wiele mądrości na temat odradzania się na nowo, pokochania siebie, odkrywania własnej tożsamości, zrozumienia, że nasze życie nie ogranicza się do naszych lęków. Możemy wszystko i wszystko nam się należy. Poczujmy, że jesteśmy wystarczający dla siebie i dla świata, że nie jesteśmy jednostką osobową, która ma określone ograniczenia. My sami je sobie stawiamy. To też piękny apel do człowieka, aby uwierzył w siebie, poczuł siebie, zrozumiał, że to my jesteśmy dla siebie bezpieczną przystanią, że nasze ciało jest naszym domem, mamy czuć się w nim najlepiej. To tylko skrawek tego, co zawiera ta pozycja. Brianna Wiest to jedna z moich ulubionych autorek, która swoimi książkami potrafi zmotywować czytelnika do działania i pracy nad sobą. Ta pozycja jest zupełnie inna niż poprzednie. Autorka na każdej stronie rzuca treści raz krótsze, raz dłuższe mające na celu zwrócenie uwagi czytelnika na to, co jest głęboko ukryte w nas samych. Próbuje otworzyć oczy czytelnikowi, próbuje go oswoić, z tym że ból, który będziemy odczuwać, mierząc się z lękiem, jest bólem, który prowadzi nas w dobrym kierunku. On nas nie rani, on nas oczyszcza. Każda myśl w tej książce pozostawia nam przestrzeń do refleksji. ,,Masz w sobie większą moc, niż sobie wyobrażasz. Jest w tobie więcej, niż ci się wydaje." Czy w rzeczywistości tak nie jest? Jest wiele sytuacji podbramkowych, z których nie ma odwrotu. Boimy się, ale musimy. I co się wtedy okazuje? Że daliśmy radę, że mamy siłę, o której nie wiedzieliśmy. Czy ona musi ukazywać się tylko w takich sytuacjach? Przecież jesteśmy w stanie to czuć zawsze. Mówię Wam, co za pozycja. Penetruje nasz mózg i sprawia, że w końcu zaczynamy myśleć nad życiem, nad tym, czy nie stoimy za długo w jednym miejscu, czy nie rezygnujemy, ze zbyt wielu rzeczy. To nie jest książka na raz. Do tej pozycji wraca się każdego dnia. Polecam każdemu.
,,Twoje życie należy tylko do ciebie. Powtarzaj to sobie, dopóki nie zniknął resztki twojego strachu. Niech to będzie twoja mantra, dopóki nie zrozumiesz, że nie doskwiera ci nadmiar siły, lecz, że masz odwagę, by podążać za własnym sercem, że nie brak ci wartości, lecz cechuje cię szczerość na temat bardzo naturalnego, ludzkiego poczucia niedowartościowania." ,,Prawda jest taka, że jeśli chcemy dokonać skoku naprzód, często trzeba nam się o krok cofnąć. Gdyby nam nie przeszkadzano, nie odczuwalibyśmy potrzeby zmiany." Przyznam się wam, że bardzo trudno mi było zdecydować się na konkretny cytat, gdyż każda złota myśl, każde zdanie czy nawet forma ułożenia przedstawiająca wiersz, była i jest dla mnie bardzo wartościowa. Autorka stworzyła dla nas książkę, gdzie każda ważna informacja jest zawarta nawet w jednym zdaniu, jednaj linijce, a nawet do półtorej strony. Są to myśli, które pokazują nam, że każda rzecz w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Że jeśli oczekujemy zmian, to nie powinno nas dziwić zakończenie jakiegoś etapu, gdyż tylko wtedy może nadejść początek czegoś nowego. Niektórzy w naszym życiu pojawiają się dosłownie na chwilę. Ja ostatnio w sklepie spotkałam bezdomnego, który kupował porcję rosołową podkreślając, że jest tylko do psa. Zaintonował to z siłą i mocą, by ludzie mu uwierzyli, a przecież nikogo nie powinno obchodzić co kto kupuje. Patrzył w oczy kilku osobom z kolejki, w tym tylko ja nie odwróciłam wzroku od jego spojrzenia. Później co chwila na mnie spoglądał, aż było mi głupio, gdyż nie dowierzał, że potrafiłam go zauważyć. Stałam za nim w kolejce, więc wzięłam więcej wędlin z zamiarem podarowaniu mu połowy z nich. Później stało się coś bardzo dziwnego. Wyszłam ze sklepu prawie za nim, ale jego już nigdzie nie było. Dosłownie jakby zaraz po moich myślach sam uciekł nie chcąc tak zwanej jałmużny. Zauważyłam też, że pomimo ubogości, posiadał też dumę. Mi za to cały dzień zajęło myślenie o nim, jak łatwo mam kupić szynkę, jak nie muszę myśleć, czy wystarczy mi na nią pieniędzy, podczas gdy kiedyś mając w portfelu pięćdziesiąt złotych kombinowałam jak mogłam, by jeszcze dzieciom kupić do podstawowych zakupów coś słodkiego. Z tym mężczyzną miałam styczność zaledwie dwadzieścia minut, a sprawił, że zaczęłam widzieć jak wiele od tamtego czasu się zmieniło i jak przestałam to doceniać. Dał mi lekcję nic nie mówiąc. I dokładnie jest z tym poradnikiem. Otworzy wam oczy na najzwyklejsze rzeczy. Podpowie kto jest w waszym życiu ważny, pomoże zaakceptować siebie, zrozumieć, że musimy porzucić to, co mamy, by dostać właśnie to, co chcemy. Takie prawdziwe złote myśli, które będą uczyły nas manifestacji, pokochania siebie i nauczenia się żyć na poziomie o którym zawsze marzyliśmy. Niesamowita pozycja, ogromnie ją polecam!