30.48
Thriller
Filia
Komisarz Rafał Lichy. Tom 3. Ceremoniarz
30,48 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
JEGO PRAWO DO WOLNOŚCI BYŁO WAŻNIEJSZE, NIŻ ICH PRAWO DO ŻYCIA.
Zimą szarzeją ulice i szarzeją serca przemierzających je ludzi. Komisarzy Rafał Lichy snuje się po konurbacji, usiłując ustalić związek pomiędzy działaniami Ceremoniarza - seryjnego zabójcy grasującego na Śląsku, a sprawą tajemniczego zniknięcia dwóch nastoletnich sióstr sprzed szesnastu lat. By tego dokonać, musi skorzystać z pomocy swojego największego wroga. Ale komisarz Piotr Cyra ma własne plany, które pokrzyżować może tylko śmierć.
Spektakularne zwieńczenie serii o Komisarzu Lichym. Szaleńcza rozgrywka, wulkan emocji i zakończenie wysysające z czytelników ostatnie pokłady empatii.
Potem nie zostanie już nic.
Zimą szarzeją ulice i szarzeją serca przemierzających je ludzi. Komisarzy Rafał Lichy snuje się po konurbacji, usiłując ustalić związek pomiędzy działaniami Ceremoniarza - seryjnego zabójcy grasującego na Śląsku, a sprawą tajemniczego zniknięcia dwóch nastoletnich sióstr sprzed szesnastu lat. By tego dokonać, musi skorzystać z pomocy swojego największego wroga. Ale komisarz Piotr Cyra ma własne plany, które pokrzyżować może tylko śmierć.
Spektakularne zwieńczenie serii o Komisarzu Lichym. Szaleńcza rozgrywka, wulkan emocji i zakończenie wysysające z czytelników ostatnie pokłady empatii.
Potem nie zostanie już nic.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Komisarz Rafał Lichy. Tom 3. Ceremoniarz
Autor
Wydawnictwo
Seria
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
512
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788384020098
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788384020098
Data premiery
2025-02-26
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Komisarz Rafał Lichy. Tom 3. Ceremoniarz
30,48 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Jeśli nie czytaliście dwóch wcześniejszych tomów, to nic nie szkodzi, bo według mnie możecie je czytać osobno. Jest tylko jedna rzecz, która się zmienia. Chodzi o dorastanie w doświadczenia głównej postaci, który za każdym razem pomimo przygotowania na makabryczne widoki, jednak wciąż jest na tyle wrażliwy, że boli go krzywda innych. W tej części to chyba wszystko weszło jednak na najwyższe tory bestialstwa, okrucieństwa a nawet poczucia, że żołądek będzie wam podchodził do gardła. Osoba, która krzywdzi innych totalnie nie ma serca, a nawet powiedziałabym, że wykonuje wszystko z przyjemnością. Tutaj krew mieszka się z krwią i najważniejsza w niektórych momentach jest siła psychiczna, a nie tylko cielesna. Żeby nieco załagodzić drastyczne opisy, postacie są tu ukazane pod ksywkami. W ten sposób traktujemy je jako osoby z którym nazwa nam się kojarzy, więc przy ich bólach widzimy je, potrafimy zrozumieć, ale na szczęście nie przechodzą na nas. To narrator tłumaczy nam co widzą, więc po części można odnieść wrażenie, że to film, tylko czytany:-) Ciekawą sprawą była tutaj akceptacja choćby tego, że kogoś nie ma, bo musiał coś zrobić czy też pojechać gdzieś indziej. Nie ma tutaj zwróconej uwagi na niepotrzebne domniemania, specjalne obrażanie kogoś, że nie jest tam, gdzie chcą aby był. Taki szacunek występuje jedynie w książkach tego autora. Czasami aby bardziej ich uczłowieczyć poddaje opisy tego co robią, jak wygląda ich poranek, co planują, ale nie wchodzi zbytnio w szczegóły zostawiając im swoją prywatność. Akcja im dalej, tym szybciej gna. Będzie podzielona na sprawę sprzed szesnastu lat, a obecną, jednak będą na tyle odseparowane, że nam się nie pomylą. Poszukiwanie Ceremoniarza zabiera im najwięcej czasu, a kiedy jest o nim jakakolwiek wzmianka, to lecą jak na zabój wiedząc, że liczy się każda chwila. Nie ma tutaj bezpośredniego skupienia na jednej osobie i chyba chodziło o to, by pod koniec serii każdy z bohaterów mógł pokazać o potrafi i kogo sobą reprezentował. Myślę, że wystarczy przeczytać jakąkolwiek książkę pisarza, żeby przekonać się do jego pióra, bądź stwierdzić, że jest dla was za mocna, gdyż jego styl się nie zmienia. To tak jak nasze ukochane drogie perfumy, gdzie jak się kończą, to nie możemy się doczekać, by ponownie je mieć:-) Mi kolejny raz zaimponowała, dlatego ją polecam:-)
„Ceremoniarz" Grzegorz Brudnik Zima w zasadzie już się skończyła, ale w "Ceremoniarzu", na Śląsku, zima ciągle trzyma. Szarość przesiąka do kości i to nie tylko przez chłód, ale i przez klimat tej opowieści. Lichy i jego wierny pies, Sierść, który rozumie więcej niż się wszystkim wydaje, znów tworzą zgrany duet. Było brutalnie, duszno i emocjonalnie. Tym razem znów mamy wiele wątków, które bardzo ciekawie się zazębiają - tajemniczy Ceremoniarz i nierozwiązana sprawa zaginięcia Świtezianek to główne linie fabuły. Do tego współpraca Lichego z Cyrą. Niebywałe. Najważniejszy ze wszystkich wątków to oczywiście tytułowy Ceremoniarz - seryjny zabójca, który do pewnego momentu był dla mnie zagadką. Rozwiązałam ją wcześniej niż Lichy, bo autor dawał mi znaki i mrugał okiem w kierunku tej właśnie osoby. Może ona być dla Was zaskoczeniem. Bardzo podobał mi się też motyw pisarza kryminałów, ale największe wrażenie zrobiła na mnie "nić" prowadząca Lichego do zaginionych Świtezianek. Oj, było tu grubo... Ta seria to dla mnie nie tylko świetne kryminały, ale wręcz literacka uczta. Niełatwa, wymagająca, ale warta każdej poświęconej jej chwili. Aż chce się w ten świat zanurzyć bez reszty, bo powierzchowne czytanie nie pozwoli docenić ukrytych znaczeń i rozbudowanych motywów. To nie są kryminały do połknięcia w jeden wieczór - wymagają skupienia, cierpliwości i emocjonalnej gotowości na to, co nadchodzi. Trudno mi rozstawać się z tą serią i Lichym. Jeśli jeszcze jej nie znacie to koniecznie nadrabiajcie!
"Ceremoniarz" to trzeci tom cyklu z komisarzem Rafałem Lichym. Po raz kolejny mamy do czynienia z ogromną dawką emocji. Ten thriller zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom literatury kryminalnej. Cały cykl jest dopracowany oraz szczegółowo wzbogacony opisami autentycznych miejsc. Komisarz Rafał Cichy próbuje rozwiązać zagadkę, co łączy seryjnego zabójcę grasującego na Śląsku ze sprawą tajemniczego zniknięcia dwóch sióstr sprzed szesnastu lat. Musi skorzystać z pomocy swojego największego wroga. Jesteście ciekawi rozwiązania śledztwa? Trzeci tom tego cyklu wciągnął mnie i zabrał w fascynującą podróż przez świat intryg i tajemnic. Grzegorz Brudnik stworzył niezwykle złożoną i wielowątkową historię, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciąga i zaskakuje. Autor umiejętnie buduje napięcie, splatając ze sobą wątki kryminalne i osobiste. Czytelnik jest prowadzony przez labirynt intryg, kłamstw i zdrad, nigdy do końca nie wiedząc, komu może zaufać. Grzegorz Brudnik mistrzowsko kreuje złożone postaci, które nie są jednoznaczne i podlegają ciągłej ewolucji. "Ceremoniarz" to ambitna i wciągająca powieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom thrillerów i kryminałów. Grzegorz Brudnik udowadnia, że potrafi stworzyć intrygującą historię, pełną zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań. Jestem na tak! Bawiłam się znakomicie towarzysząc komisarzowi w śledztwie. Jestem w pełni usatysfakcjonowana z tej lektury. Czytajcie! Polecam! BRUNETTE BOOKS