29.37
Powieści polskie
Nocą
Czarne niebo
Wydawnictwo:
Nocą
Oprawa: okładka miękka
29,37 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
W świecie pogrążonym w wiecznym mroku, gdzie jedyne światło pochodzi ze sztucznych źródeł, każda chwila staje się walką o przetrwanie.Trwający od kilkunastu miesięcy mrok, prawie niemożliwy dostęp do wody i przerażające zło czające się poza bezpiecznym schronieniem, stały się codziennością niewielkiej grupy ludzi, którzy muszą opuszczać swoją kryjówkę w poszukiwaniu jedzenia. Każde wyjście na powierzchnię zbliża jednak nasz gatunek do zagłady. Nieznane zagrożenie, które nadeszło wraz z czarnym niebem, wabi nielicznych ocalałych głosami ich bliskich, by wyszli z ukrycia na pewną śmierć.Grzegorz, żyjący w ruinach tunelu pod Ursynowem, zmaga się z utratą kontaktu ze swoją rodziną. Niespodziewana wiadomość daje mu nadzieję, że jego żona i dzieci wciąż żyją. By ich odnaleźć, wyrusza w ryzykowną podróż przez spowitą czernią Polskę, stawiając opór temu, co czai się w ciemności.Czy wiara w ocalenie ukochanych osób utrzyma go przy życiu? Czy głos córki, wzywający go z najmroczniejszych głębin, przekona go do tego, by wszedł w ciemność, z której nie ma powrotu? Czy pragnienie przetrwania może usprawiedliwić najgorszą zbrodnię?
Kraj produkcji:
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
372
Format
12.5x19.5
Języki
polski
Redakcja
Magdalena Gonta-Biernat
Rodzaj
Książka
EAN
9788368037340
Data premiery
2024-11-06
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Nocą
Dodałeś produkt do koszyka
Czarne niebo
29,37 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Lubicie książki postapokaliptyczne? Ja bardzo i szukam jeszcze swojej ulubionej. Dziś mogę pokazać wam jeden z ciekawszych tytułów z tej kategorii. „Czarne Niebo” to tegoroczna premiera polskiego autora który podszedł do tematu w całkiem inny sposób niż pozostali autorzy. Nie skupił się wyłącznie na samym problemie zagrożenia i zmiany dotychczasowego życia na ziemi, ale przede wszystkim na ludziach których życie wywróciło się do góry nogami. Jest to zdecydowanie tytuł dla dorosłego czytelnika, jest brutalna, brudna i ciężka. Życie bohaterów zmienia się nie do poznania w mgnieniu oka, znika woda, znikają zwierzęta, znika światło. Zaczyna się walka o przetrwanie. Klimat tej książki jest niezwykle niepokojący ale jednocześnie przyciągający, czytelnik chcę wiedzieć co będzie działo się później. Ja bawiłam się świetnie czytając „Czarne niebo” to książka która może przypaść wam do gustu. 8/10 ⭐
Książek Pawła Leśniaka przeczytałam już sporo, ale ta postapokaliptyczna historia zafascynowała mnie tak bardzo, że musiałam poznać zakończenie, mimo że zegar tykał nieubłaganie zbliżając mnie do godzin porannych. Autor w poprzednich powieściach pokazał, że potrafi tworzyć nieszablonowo i czerpać z najlepszych wzorców. Nie inaczej jest w jego najnowszej powieści „Czarne niebo” roztaczającej wizję upadku ludzkości i próbę przetrwania w świecie ogarniętym mrokiem, w którym czai się zagrożenie. Autor na miejsce akcji obrał nasz kraj, dobrze znane nam miasta i ulice, czyniąc tę historię bliską naszemu sercu. Sprawiając, że jeszcze intensywniej odbieramy rozgrywające się tam dramatyczne zdarzenia. Autor posiłkuje się retrospekcją, by ukazać nam zwyczajne życie Grzegorza, które w jednej chwili zmienia się w walkę o przetrwanie. W nowej, brutalnej rzeczywistości wspomnienia szczęśliwej przeszłości wydają się tak odległe, jakby wydarzyły się w innym życiu. Wiele dałby za to, żeby usłyszeć głos córeczki, ale już wie, że gdy go usłyszy musi się ukryć. Historię tę można z powodzeniem uznać za powieść drogi, bo główny bohater, Grzegorz wraz z dwójką towarzyszy wyrusza w najeżoną niebezpieczeństwami ze strony najeźdźców i ludzi podróż, by odnaleźć rodzinę. Nadzieja jest niewielka, ale musi spróbować nie zważając na deszcz zdolny ukamienować, toksyczny kwas w powietrzu, który dosłownie wysysa wodę z ludzkiego organizmu, czy niski poziom tlenu, utrudniający oddychanie. Staje nie tylko przed fizycznymi zagrożeniami, ale także emocjonalnymi rozterkami i pytaniem o granice człowieczeństwa. Powieść zapewnia emocjonalną i brutalną podróż w przyszłość, której nigdy nie chcielibyśmy doświadczyć. Emocje bohatera i jego motywy odczuwamy bardzo realnie, ale czy zawsze weźmiemy jego stronę? Z pewnością nie, lecz właśnie bohater nieidealny, wielowymiarowy, z krwi i kości przyciąga nas do siebie. Możemy próbować wejść w jego skórę, ale nie wiemy, jak zachowalibyśmy się na jego miejscu w tych okolicznościach. Paweł Leśniak płynnie łączy elementy powieści grozy i dramatu, tworząc obraz, który na długo pozostaje w pamięci skłaniając do refleksji nad kondycją człowieka w obliczu zagłady. Ukazany świat jest bezlitosny i przerażający, a zakończenie tak bezkompromisowe, że rozbija serce na milion kawałków. Znając wcześniejszą twórczość Autora na takie właśnie liczyłam. W moim odczuciu to najlepsza z napisanych dotychczas przez niego książek i będę wypatrywać kolejnych, równie oszałamiających emocji.