32.17
Horror i groza
Mięta
Czarny Staw
Wydawnictwo:
Mięta
Oprawa: Twarda barwione brzegi
32,17 zł
Cena rekomendowana: 55,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Podobno każda rodzina ma swoje tajemnice. Podobno każde miasto ma swoje sekrety. Podobno w każdej plotce jest ziarno prawdy.Nikt nie wie, jak głęboki jest Czarny Staw. No, może poza samym diabłem... O Czarnym Stawie krążą legendy. To ponoć przeklęte miejsce.Burzliwy rozwód rodziców Kamila powoduje radykalną zmianę w jego życiu. Z wielkiego miasta wyprowadza się na dosłowny koniec świata, do rodzinnego domu mamy w Czarnym Stawie. Relacje między nią i babcią są, delikatnie mówiąc, skomplikowane. Starsza pani ewidentnie coś ukrywa i ma to związek z tajemniczym zniknięciem dziadka przed wielu laty.Jakby tego było mało, miejscowe dzieciaki opowiadają Kamilowi o przerażających wypadkach, które zdarzały się w okolicach lokalnego jeziora w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.Chłopaka zaczynają dręczyć koszmary, w których tonie w czarnej wodzie. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę upiornego jeziora. Niebawem okaże się, że szukając odpowiedzi, znajdą jeszcze więcej pytań. Nie tylko dotyczących miasta, ale też ich rodzin.Mierząc się z tajemnicami, młodzi bohaterowie muszą odkryć sposób na pokonanie zła, nim ono pokona ich i wszystkich mieszkańców.
Kraj produkcji: PL
Ostrzeżenia:
Brak ostrzeżeń
Szczegóły
Wydanie
2
Rok wydania
2025
Oprawa
Twarda barwione brzegi
Ilość stron
288
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788368371246
Rodzaj
Książka
EAN
9788368371246
Data premiery
2025-04-16
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Mięta
Dodałeś produkt do koszyka
Czarny Staw
32,17 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Wciąga jak toń Czarnego Stawu!!! Jak dobrze, że nie doczytałam, że to książka dla młodzieży. Inaczej bym się może z taką ochotą nie zabrała za jej czytanie, a tak miałam mnóstwo przyjemności. Trochę się zdziwiłam, że bohaterowie to grupa nastolatków, ale pomyślałam, że to nawet fajny zabieg autora. I dopiero na samym końcu czytając Posłowie, a w nim zdanie: „Nie wiem, ile masz lat Czytelniku. Może trzynaście, czternaście?”, zrozumiałam, że to nie była lektura pisana dla mnie. Okazało się jednak, że tak jak spodobała mi się okładka i barwione brzegi, tak wciągnęło wnętrze. Mam więcej niż naście lat w dowodzie osobistym, ale może nadal trochę nastolatki we mnie pozostało, bo czytało mi się znakomicie. To wydanie drugie, ale jak twierdzi, autor pierwsze prawdziwe, rozszerzone i ułożone tak, by było idealne. To kryminał, ale też powieść grozy. Tajemnice rodzinne, tajemnice skrywane przez mieszkańców miasta, staw, którego czarna toń pochłania ofiary i nie odpuszcza nikomu, kto próbuje się w nim wykąpać. Sporo motywów zaczerpniętych od najlepszych powieściopisarzy i z filmów, ale to tylko działa na korzyść książki. Na początku w Od autora można znaleźć spis inspirujących filmów i książek. To też podpowiedź, co warto przeczytać i zobaczyć. Grupa nastolatków chce wyjaśnić tajemnicę Czarnego Stawu, a przy okazji odkryć to, co działo się w rodzinach i dlaczego teraz muszą stosować się do zasad, które im nie odpowiadają. Kamil i przyjaciele ścigają duchy i próbują odczarować niesamowite miejsce, przeklęte miejsce. Dobro walczy ze złem na wszystkich frontach. Im mniej wiecie o treści przed czytaniem, tym lepiej. Jest więcej przyjemności. Dobrze pomyślana akcja. Czytelnik coraz bardziej zanurza się w tajemniczym świecie i próbuje okryć kolejne części zagadek. Po cichu wkrada się też niepokój, bo legendy, opowieści, wzmianki w prasie budzą strach. A co kryje się pod czarną wodą, musicie przeczytać sami. Ja sięgnę po kolejny tom, bo jest zapowiedziany.
"A co, jeśli zło istnieje, tylko nie szuka rozgłosu? Jeśli jest wszechmocne? Jeśli coś może wszystko, to ma władzę także nad siecią, ma władzę nad techniką. Jeśli więc w Czarnym Stawie jest zło i ono nie chce aby ktoś o nim wiedział, to wykorzystuje swoją moc, aby usuwać wszystkie wzmianki na swój temat." 🖤🖤🖤 Wznowiene wydanie powieści "Czarny Staw" Roberta Ziębińskiego, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Mięta, naprawdę robi wrażenie. Twarda oprawa. Barwione brzegi. Srebro, pięknie odbijające się w słońcu. Tak, zdecydowanie już sama oprawa graficzna przyciąga wzrok, a opis wręcz kusi do zagłębienia się w lekturze. A ta jest mroczna. Jest diaboliczna. Jest brutalna. Kiedy Kamil wraz z mamą przyjeżdża do Czarnego Stawu, by zacząć nowy rozdział w sowim życiu, nie spodziewa się, że to miejsce kryje w sobie dużo tajemnic. Jego uwagę oczywiście przyciąga sam staw, który owiany jest dużą, jednak nienajlepszą sławą. Wszak to w jego okolicy, w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło wielu ludzi, w tym także dziadek chłopaka. Kamil wraz z grupką przyjaciół, stara się rozwiązać zagadkę Czarnego Stawu. Ale nawiedzające go koszmary nie zawsze ułatwiają mu to zadanie. Z czasem jednak coraz bardziej zaczyna je rozumieć. Nocne majaki przybliżają mu obraz, czającego się w odmętach czarnej wody zła. Zła, które go do siebie przywołuje. Zła, które go kusi. Zła, które pragnie z nim się zmierzyć. Chłopak ma teraz tylko jeden cel - pokonać owe zło i przywrócić stawowi jego dawną świetność. Odczarować go. Wydobyć jego piękno. Ale czy mu się to uda? Czy nastolatek jest w stanie pokonać wszechmoc? "Czarny Staw" to powieść dla młodszych czytelników, jednak ja naprawdę wyśmienicie bawiłam się podczas jej lektury. Zjawiska nadprzyrodzone nie są tym, co mnie, jako czytelnika interesuje i zdecydowanie omijam ich temat szerokim łukiem, jednak w tej książce w ogóle mi nie przeszkadzały, wręcz odniosłam wrażenie, że dodały jej większego wydźwięku i co tu dużo mówić - podobały mi się 😁 W "Czarnym Stawie" urzekło mnie nawiązanie do legend i delikatne "wciągnięcie" ich w fabułę. Mimo dreszczy (a może dzięki nim😉) przebiegających wzdłuż kręgosłupa, książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie i naprawdę szybko. Totalnie mnie zachwyciła i dała to, czego się po niej spodziewałam - emocje, a także tajemniczy, mroczny klimat, który wciągnął mnie od pierwszych stron. Fani legend, tajemnic, dreszczyku emocji a także przyjaźni gotowej na największe poświęcenia będą usatysfakcjonowani 🔥 Polecam 🖤