loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
29.24 Literatura obyczajowa Mięta

Damy radę, kochanie

Wydawnictwo: Mięta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
29,24 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj

Opis

Ta historia udowadnia, że miłość to najlepszy plan na życie.Minęło osiemnaście lat, odkąd Paulina i Igor powiedzieli sobie „tak”. Zawsze wierzyli, że razem mogą wszystko. Ale ostatnio życie rzuca im wyzwania, którym sprostanie wymaga odwagi, determinacji i… planu. Dziś są rodzicami dwojga nastolatków. Michalina i Mikołaj testują granice, a rodzicielskie zasady przegrywają z cyfrową rzeczywistością i młodzieńczym buntem. Do tego trzeba pomóc przyjaciółce Pauliny, Malwinie, i jej toksycznemu małżeństwu. Zmartwieniem jest również postępująca demencja matki Igora, odbierająca jej wspomnienia i siły. Na dodatek ich ukochane pismo dla kobiet walczy o przetrwanie w świecie, gdzie papier przegrywa z ekranem.Kiedy codzienność zaczyna ich przerastać, Paulina i Igor wpadają na pomysł, który może zmienić wszystko. Wysyłają dzieci do pensjonatu w Karpaczu, by tam pod czujnym okiem Adama nauczyły się pracy, obowiązków i tego, że w życiu nie ma nic za darmo. Czy ten plan zadziała, czy wywoła lawinę kolejnych problemów?„Damy radę, kochanie” to trzeci tom uwielbianej serii o Paulinie i Igorze, pełen wzruszeń, humoru i życiowej prawdy. Opowieść wciągająca, jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką, i emocjonalna, jak chwila, gdy zrozumiemy, co jest w życiu naprawdę ważne.

Kraj produkcji:

Szczegóły

Tytuł
Damy radę, kochanie
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
304
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788368371123
Rodzaj
Książka
EAN
9788368371123
Data premiery
2025-03-19
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Mięta
Tadeusza Borowskiego 2 lok. 210
03-475 Warszawa
PL
505636224
[email protected]

Recenzje

4.67/5
Ilość opinii: 3
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
MrsBookBook
30 czerwca 2025 r.
4/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Dacie wiarę, że to już trzeci tom o przygodach Pauliny i Igora. Ta dwójka jest już osiemnaście lat po ślubie. Mają dwoje nastoletnich dzieci, które testują ich granice cierpliwości.W dzisiejszych czasach ich rodzicielskie zasady przegrywają z internetem i oczywiście z buntem nastolatka. Dodatkowo jakby tego było mało los zsyła im też inne problemy. Przyjaciółka Pauliny Malwina na problemy w małżeństwie. Mama Igora coraz częściej zapomina i podejrzewają, że zmaga się z demencją. I na koniec ich ukochana pismo powoli przegrywa walkę z internetem, już mało kto kupuje gazety w wersji papierowej. To wszystko zaczyna ich już powoli przerastać, wpadają na genialny pomysł żeby wysłać dzieci do Karpacza, do Adama. Mają nadzieję, że tam nauczy a się tego, że nie ma nic za darmo, to że naczynia same nie znikają w zlewie, to że pranie samo się nie robi, to że kurze same się nie po wycierają i śmieci same się nie wyniosą. To wszystko, to jest praca i nikt za to wynagrodzenia nie otrzymuje, a miło by było gdyby do tej pracy poczuwali się wszyscy. Czy ta lekcja życia zadziała na jej dzieci, a może sprawi jeszcze więcej problemów? Czy Paulina będzie miała jakąś złotą radę dla swojej przyjaciółki, co do jej małżeństwa? I jak poradzą sobie z demencją mamy Igora? No i oczywiście na koniec co dalej z pismem? Przyznam, że bardzo polubiłam tę serię i byłam zaskoczona, że jest trzeci tom myślałam, że to już koniec, a tu bardzo miła niespodzianka. Sama mam dwoje dzieci, aczkolwiek jeszcze nie nastolatków całe szczęście, bardzo przyjemnie czytało mi się tą książkę. Jest taka bardzo życiowa, rzeczywista, każdy rodzic pewnie zmagał się z takimi problemami, że dzieci mają w obecnych czasach nosy w telefonach i nie obchodzi ich zazwyczaj nic, co się dzieje w otoczeniu. Rodzice nieraz mówią jak do ściany, a do ich pociech po prostu, zwyczajnie nic nie dociera, można ich prosić i prosić, a oni jednym uchem wpuszczają, a drugim wypuszczają. I powiem wam, że fajnie by było mieć w takim zanadrzu opcję wywozu dzieci na taką lekcję przetrwania. Główni bohaterowie, tak jak każdy w życiu codziennym zmagają się z problemami, to swoimi, to przyjaciół, to rodziny, to ktoś choruje, to ktoś się rozwodzi, i w tym wszystkim jesteśmy też my i nie możemy pozwolić samym sobie zapomnieć o sobie. W dzisiejszych czasach niestety, ale zazwyczaj na pierwszym miejscu w naszych życiach są inne osoby czy to dzieci, przyjaciele rodziny, rodzice, a my jesteśmy zazwyczaj gdzieś na szarym końcu. Oczywiście problemy innych też są ważne, jednak nie możemy zapominać też o sobie. Przyznam, że tę książkę przeczytałam w mgnieniu oka, naprawdę nawet nie wiem kiedy ona mi się zwyczajnie skończyła. Ta historia była świetna i miałam wrażenie jakbym czytała o losach mojej koleżanki, czy też siostry. Polubiłam i głównych bohaterów jak i tych drugoplanowych, więc trochę ciężko mi było się z nimi rozstawać. Jeśli jesteście ciekawi całej tej serii, która jest naprawdę bardzo rzeczywista i gwarantuję, że wciągnięcie się w każdą część.

Czytaj więcej
kd.mybooknow
02 maja 2025 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

🎧 „Damy radę, kochanie” to trzeci tom cyklu Czekałam na ciebie, z którym jestem związana od samego początku. Pierwszą część recenzowałam w wersji papierowej, druga towarzyszyła mi w formie audiobooka tuż po premierze, a teraz z przyjemnością sięgnęłam po trzeci tom — również w audio. Wiedziałam, czego się spodziewać i się nie pomyliłam. 📚 Ta część to kolejny etap w życiu Pauliny i Igora. Są małżeństwem z osiemnastoletnim stażem, które musi zmierzyć się z codziennością pełną wyzwań. A wierzcie mi, że mają się z czym mierzyć - zbuntowane nastolatki, problemy zawodowe, demencja matki Igora i toksyczny związek przyjaciółki, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Chcąc dać swoim dzieciom wszystko, zapomnieli stawiać im granice. I zaczęło coś szwankować. Postanowili wysłać swoje dzieci do pensjonatu ich przyjaciela, by nauczyły się życia. Historia jak zwykle wciąga — nie brak tu emocji, momentów wzruszeń i codziennej prawdy. Forma audiobooka dodatkowo zbliża do bohaterów, sprawiając, że czujemy się, jakbyśmy byli częścią tej rodziny. 🌟Myślę, że największymi atutami tej historii jest jej autentyczność, a dlaczego? Magdalena Krauze pisze o codzienności, która nie zawsze jest łatwa, ale zawsze pełna miłości i nadziei - tylko trzeba ją umieć dostrzec. Audiobook pozwala lepiej wczuć się w emocje bohaterów, a głos lektorki dodaje całości intymności i szczerości. To taka historia, którą można przeżywać razem z bohaterami — śmiać się, wzruszać, a czasem nawet z nimi złościć. 💬Polecam ten audiobook każdemu, kto ceni sobie literaturę obyczajową z sercem i duszą. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią historie o związkach z dłuższym stażem, rodzinnych perypetiach i sile miłości mimo przeciwności. To piękne zakończenie trylogii “Czekałam na ciebie” — pełne emocji, życiowej prawdy i ciepła. Jeśli znacie wcześniejsze tomy, koniecznie sięgnijcie po ten. A jeśli jeszcze jej nie znacie to wam zazdroszczę 😀 — macie cudowną serię do nadrobienia!

Czytaj więcej
Czytadła i czekadełka
02 kwietnia 2025 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Są książki, które czyta się miesiącami, ale też takie, które połyka się w ciągu kilku godzin i od razu poprawia się humor. Tak dokładnie jest z trylogią Magdaleny Krauze z Pauliną i Igorem w rolach głównych. Trzecia „Damy radę, kochanie” część dzieje się 18 lat później. Małżeństwo Pauliny i Igora doczekało się dwójki dzieci. Michalina i Mikołaj to świetne, tylko bardzo rozpieszczone dzieciaki. Rodzice postanawiają zmienić ich podejście do życia, dlatego wysyłają tę dwójkę na ferie do pracy do pensjonatu Adama w Karpaczu. Czy rzeczywiście podstęp się uda, a dzieciaki przestaną być leniwe i samolubne? Czy nauczą się pracować i dzielić obowiązki? Pierwszych kilka stron trochę mnie rozczarowało. Gdzie podział się ten lekki styl autorki z poprzednich części? Bardzo dużo moralizatorskich treści. Całe szczęście książka powoli się rozkręca i wraca lekkość pisania i czytania. Dobra historia o miłości rodzinnej. Dzieci nie sprzątają pokojów, nie robią posiłków, nie piorą, nie mają obowiązków, ale bardzo kochają rodziców i dziadków. Różne oblicza miłości to najważniejsza część tej książki, ale też przecież poprzednich dwóch powieści. Jakoś tak słodko i ciepło wokoło serca się robi. Choć sama książka nie tylko o słodkościach. Paulina i Igor przeżywają mnóstwo codziennych problemów rodzinnych, ale też w pracy, bo to akurat okres, kiedy załamuje się rynek prasy w Polsce. Ich gazeta ma kłopoty. Jest jeszcze opowieść o znanej ze wcześniejszych części przyjaciółce Pauliny, Malwinie i jej mężu i Łukaszu. Po latach ich uczucie się gubi, Łukasz zaczyna upokarzać Malwinę, wciągając w tę grę swoich synów. Dopiero propozycja rozwodu uświadamia mu, że nie wyobraża sobie bez niej życia i że muszą ratować małżeństwo i rodzinę. Kolejnym bardzo ważnym wątkiem, który dotyka wiele osób, jest postępująca demencja matki Igora. Dla całej rodziny choroba stanowi ogromne wyzwanie. Czy ich połączy, a może do reszty podzieli? Myślę, że to świetna lektura dla tych, którzy cenią sobie życie rodzinne, mimo że walczą z różnymi problemami. Podnosi nastrój i sprawia przyjemność.

Czytaj więcej
29,24 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Dodałeś produkt do koszyka
Damy radę, kochanie - Magdalena Krauze
Damy radę, kochanie
Magdalena Krauze
29,24 zł
Przejdź do koszyka
29,24 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO