29.24
Literatura obyczajowa
Mięta
Damy radę, kochanie
Wydawnictwo:
Mięta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
29,24 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Ta historia udowadnia, że miłość to najlepszy plan na życie.Minęło osiemnaście lat, odkąd Paulina i Igor powiedzieli sobie „tak”. Zawsze wierzyli, że razem mogą wszystko. Ale ostatnio życie rzuca im wyzwania, którym sprostanie wymaga odwagi, determinacji i… planu. Dziś są rodzicami dwojga nastolatków. Michalina i Mikołaj testują granice, a rodzicielskie zasady przegrywają z cyfrową rzeczywistością i młodzieńczym buntem. Do tego trzeba pomóc przyjaciółce Pauliny, Malwinie, i jej toksycznemu małżeństwu. Zmartwieniem jest również postępująca demencja matki Igora, odbierająca jej wspomnienia i siły. Na dodatek ich ukochane pismo dla kobiet walczy o przetrwanie w świecie, gdzie papier przegrywa z ekranem.Kiedy codzienność zaczyna ich przerastać, Paulina i Igor wpadają na pomysł, który może zmienić wszystko. Wysyłają dzieci do pensjonatu w Karpaczu, by tam pod czujnym okiem Adama nauczyły się pracy, obowiązków i tego, że w życiu nie ma nic za darmo. Czy ten plan zadziała, czy wywoła lawinę kolejnych problemów?„Damy radę, kochanie” to trzeci tom uwielbianej serii o Paulinie i Igorze, pełen wzruszeń, humoru i życiowej prawdy. Opowieść wciągająca, jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką, i emocjonalna, jak chwila, gdy zrozumiemy, co jest w życiu naprawdę ważne.
Kraj produkcji:
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
304
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788368371123
Rodzaj
Książka
EAN
9788368371123
Data premiery
2025-03-19
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Mięta
Dodałeś produkt do koszyka
Damy radę, kochanie
29,24 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Dacie wiarę, że to już trzeci tom o przygodach Pauliny i Igora. Ta dwójka jest już osiemnaście lat po ślubie. Mają dwoje nastoletnich dzieci, które testują ich granice cierpliwości.W dzisiejszych czasach ich rodzicielskie zasady przegrywają z internetem i oczywiście z buntem nastolatka. Dodatkowo jakby tego było mało los zsyła im też inne problemy. Przyjaciółka Pauliny Malwina na problemy w małżeństwie. Mama Igora coraz częściej zapomina i podejrzewają, że zmaga się z demencją. I na koniec ich ukochana pismo powoli przegrywa walkę z internetem, już mało kto kupuje gazety w wersji papierowej. To wszystko zaczyna ich już powoli przerastać, wpadają na genialny pomysł żeby wysłać dzieci do Karpacza, do Adama. Mają nadzieję, że tam nauczy a się tego, że nie ma nic za darmo, to że naczynia same nie znikają w zlewie, to że pranie samo się nie robi, to że kurze same się nie po wycierają i śmieci same się nie wyniosą. To wszystko, to jest praca i nikt za to wynagrodzenia nie otrzymuje, a miło by było gdyby do tej pracy poczuwali się wszyscy. Czy ta lekcja życia zadziała na jej dzieci, a może sprawi jeszcze więcej problemów? Czy Paulina będzie miała jakąś złotą radę dla swojej przyjaciółki, co do jej małżeństwa? I jak poradzą sobie z demencją mamy Igora? No i oczywiście na koniec co dalej z pismem? Przyznam, że bardzo polubiłam tę serię i byłam zaskoczona, że jest trzeci tom myślałam, że to już koniec, a tu bardzo miła niespodzianka. Sama mam dwoje dzieci, aczkolwiek jeszcze nie nastolatków całe szczęście, bardzo przyjemnie czytało mi się tą książkę. Jest taka bardzo życiowa, rzeczywista, każdy rodzic pewnie zmagał się z takimi problemami, że dzieci mają w obecnych czasach nosy w telefonach i nie obchodzi ich zazwyczaj nic, co się dzieje w otoczeniu. Rodzice nieraz mówią jak do ściany, a do ich pociech po prostu, zwyczajnie nic nie dociera, można ich prosić i prosić, a oni jednym uchem wpuszczają, a drugim wypuszczają. I powiem wam, że fajnie by było mieć w takim zanadrzu opcję wywozu dzieci na taką lekcję przetrwania. Główni bohaterowie, tak jak każdy w życiu codziennym zmagają się z problemami, to swoimi, to przyjaciół, to rodziny, to ktoś choruje, to ktoś się rozwodzi, i w tym wszystkim jesteśmy też my i nie możemy pozwolić samym sobie zapomnieć o sobie. W dzisiejszych czasach niestety, ale zazwyczaj na pierwszym miejscu w naszych życiach są inne osoby czy to dzieci, przyjaciele rodziny, rodzice, a my jesteśmy zazwyczaj gdzieś na szarym końcu. Oczywiście problemy innych też są ważne, jednak nie możemy zapominać też o sobie. Przyznam, że tę książkę przeczytałam w mgnieniu oka, naprawdę nawet nie wiem kiedy ona mi się zwyczajnie skończyła. Ta historia była świetna i miałam wrażenie jakbym czytała o losach mojej koleżanki, czy też siostry. Polubiłam i głównych bohaterów jak i tych drugoplanowych, więc trochę ciężko mi było się z nimi rozstawać. Jeśli jesteście ciekawi całej tej serii, która jest naprawdę bardzo rzeczywista i gwarantuję, że wciągnięcie się w każdą część.
🎧 „Damy radę, kochanie” to trzeci tom cyklu Czekałam na ciebie, z którym jestem związana od samego początku. Pierwszą część recenzowałam w wersji papierowej, druga towarzyszyła mi w formie audiobooka tuż po premierze, a teraz z przyjemnością sięgnęłam po trzeci tom — również w audio. Wiedziałam, czego się spodziewać i się nie pomyliłam. 📚 Ta część to kolejny etap w życiu Pauliny i Igora. Są małżeństwem z osiemnastoletnim stażem, które musi zmierzyć się z codziennością pełną wyzwań. A wierzcie mi, że mają się z czym mierzyć - zbuntowane nastolatki, problemy zawodowe, demencja matki Igora i toksyczny związek przyjaciółki, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Chcąc dać swoim dzieciom wszystko, zapomnieli stawiać im granice. I zaczęło coś szwankować. Postanowili wysłać swoje dzieci do pensjonatu ich przyjaciela, by nauczyły się życia. Historia jak zwykle wciąga — nie brak tu emocji, momentów wzruszeń i codziennej prawdy. Forma audiobooka dodatkowo zbliża do bohaterów, sprawiając, że czujemy się, jakbyśmy byli częścią tej rodziny. 🌟Myślę, że największymi atutami tej historii jest jej autentyczność, a dlaczego? Magdalena Krauze pisze o codzienności, która nie zawsze jest łatwa, ale zawsze pełna miłości i nadziei - tylko trzeba ją umieć dostrzec. Audiobook pozwala lepiej wczuć się w emocje bohaterów, a głos lektorki dodaje całości intymności i szczerości. To taka historia, którą można przeżywać razem z bohaterami — śmiać się, wzruszać, a czasem nawet z nimi złościć. 💬Polecam ten audiobook każdemu, kto ceni sobie literaturę obyczajową z sercem i duszą. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią historie o związkach z dłuższym stażem, rodzinnych perypetiach i sile miłości mimo przeciwności. To piękne zakończenie trylogii “Czekałam na ciebie” — pełne emocji, życiowej prawdy i ciepła. Jeśli znacie wcześniejsze tomy, koniecznie sięgnijcie po ten. A jeśli jeszcze jej nie znacie to wam zazdroszczę 😀 — macie cudowną serię do nadrobienia!
Są książki, które czyta się miesiącami, ale też takie, które połyka się w ciągu kilku godzin i od razu poprawia się humor. Tak dokładnie jest z trylogią Magdaleny Krauze z Pauliną i Igorem w rolach głównych. Trzecia „Damy radę, kochanie” część dzieje się 18 lat później. Małżeństwo Pauliny i Igora doczekało się dwójki dzieci. Michalina i Mikołaj to świetne, tylko bardzo rozpieszczone dzieciaki. Rodzice postanawiają zmienić ich podejście do życia, dlatego wysyłają tę dwójkę na ferie do pracy do pensjonatu Adama w Karpaczu. Czy rzeczywiście podstęp się uda, a dzieciaki przestaną być leniwe i samolubne? Czy nauczą się pracować i dzielić obowiązki? Pierwszych kilka stron trochę mnie rozczarowało. Gdzie podział się ten lekki styl autorki z poprzednich części? Bardzo dużo moralizatorskich treści. Całe szczęście książka powoli się rozkręca i wraca lekkość pisania i czytania. Dobra historia o miłości rodzinnej. Dzieci nie sprzątają pokojów, nie robią posiłków, nie piorą, nie mają obowiązków, ale bardzo kochają rodziców i dziadków. Różne oblicza miłości to najważniejsza część tej książki, ale też przecież poprzednich dwóch powieści. Jakoś tak słodko i ciepło wokoło serca się robi. Choć sama książka nie tylko o słodkościach. Paulina i Igor przeżywają mnóstwo codziennych problemów rodzinnych, ale też w pracy, bo to akurat okres, kiedy załamuje się rynek prasy w Polsce. Ich gazeta ma kłopoty. Jest jeszcze opowieść o znanej ze wcześniejszych części przyjaciółce Pauliny, Malwinie i jej mężu i Łukaszu. Po latach ich uczucie się gubi, Łukasz zaczyna upokarzać Malwinę, wciągając w tę grę swoich synów. Dopiero propozycja rozwodu uświadamia mu, że nie wyobraża sobie bez niej życia i że muszą ratować małżeństwo i rodzinę. Kolejnym bardzo ważnym wątkiem, który dotyka wiele osób, jest postępująca demencja matki Igora. Dla całej rodziny choroba stanowi ogromne wyzwanie. Czy ich połączy, a może do reszty podzieli? Myślę, że to świetna lektura dla tych, którzy cenią sobie życie rodzinne, mimo że walczą z różnymi problemami. Podnosi nastrój i sprawia przyjemność.