Danse Macabre
Opis
Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Stephena Kinga ze Sputnikiem? Dlaczego cenzorzy zainteresowali się amerykańskimi komiksami? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te pytania – i wiele innych – odpowiada „,Danse Macabre“,.
Autor bierze tym razem na warsztat swój ukochany gatunek, czyli oczywiście horror. Opowiada czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym, omawia ważne dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza sporo anegdot ze swojego życia.
Rewelacyjna książka napisana z pasją, zabawna, wciągająca niczym powieść, a jednocześnie dobre źródło wiedzy na temat horroru.
Wydanie zostało uzupełnione o obszerną przedmowę Stephena Kinga do wersji z 2010 r. oraz tekst „,Co nas straszy“, z 2024 r.
Stephen King (ur. 1947) nazywany jest Królem Horroru. Sławę i awans z pracownika pralni na najbogatszego pisarza Ameryki przyniosła mu „,Carrie“, (1974). To od niej zaczęło się pasmo prawdziwych bestsellerów – wśród nich znalazły się chociażby kultowe „,Miasteczko Salem“, (1975), „,Lśnienie“, (1977), „,Bastion“, (1978), cykl „,Mroczna Wieża“, (1982–2012), „,Cmętarz Zwiężąt“, (1983), „,To“, (1986), „,Misery“, (1987), „,Zielona mila“, (1996), „,Dallas ’63“, (2011), a także najnowsze powieści – „,Billy Summers“, (2021), „,Holly“, (2023) i „,Nie wymiękaj“, (2025). Dzieła Kinga, łączące gatunki takie jak horror, science fiction, sensacja, thriller i fantasy, rozeszły się w setkach milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Były też wielokrotnie ekranizowane. Stephen King i jego żona Tabitha mają córkę i dwóch synów – pisarzy Owena Kinga („,Śpiące królewny“,) i Joego Hilla („,Locke & Key“,).
Szczegóły
Recenzje