38.03
Fantasy
Elfickie
Dar anomalii Tom 3 Pożoga
Wydawnictwo:
Elfickie
Oprawa: okładka miękka
38,03 zł
Cena rekomendowana: 65,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Z cyklu mądrości życiowe Pieprza: „Dobre uczynki są jak pierogi z jagodami. Napchasz nimi nawet największego wroga”. Czy stary gnom ma rację?Po pokonaniu Pernikokta i brawurowej ucieczce z wysp Szkarłatnej Królowej Bren oraz jego towarzysze znów są wolni. Chłopak pragnie odzyskać swojego przyjaciela Lebę i oddzielić Styksa od jego Parkanina za pomocą potężnego rozkazu. Niestety wiedzę o tym, jak go utworzyć, posiada najbardziej szalona osoba w Estepii.Spowite zdradliwym mrokiem podziemia i rozświetlone blaskiem kryształów miasta Yer Osti kryją więcej, niż ktokolwiek się spodziewa. Być może litość okazana niegdyś najpotężniejszym, dziś zdanym na cudzą łaskę istotom sprawi, że pośród wojennej pożogi nie runą mury ostatniej nadziei. A najważniejszą lekcją, jaką Bren otrzyma od losu, będzie ta dotycząca serca. Czasem nie ma nic trudniejszego, niż otworzyć je na innych pośród szerzącego się zła i dojmującego smutku żałoby.Oto przed czytelnikami widowiskowe i pełne najpotężniejszej magii zwieńczenie trylogii Daru anomalii. Trzymajcie się mocno, bo to, co się wydarzy, może zrzucić nie tylko was z fotela, ale i niejedną koronę z głów władców mrocznego świata.„Czasem dobry uczynek to wyciągnięcie swej bratniej duszy z mroku i zwątpienia. A czasem rozdzielenie na zawsze. W życiu zło i dobro nigdy bowiem nie są czarno-białe... a przynajmniej w życiu bohaterów epickich opowieści. Możecie być pewni, że Paweł odrobił wszystkie lekcje debiutu, jego kontynuacji, i trzymacie w rękach zwieńczenie, które – jak wszystkie piękne historie – zostawi was z zachwytem i żalem, że to już koniec”.Magdalena Świerczek-Gryboś, redaktorka, pisarka, wielokrotnie nominowana do Nagrody Zajdla, Nagród Fantastyki w kategorii Nagroda im. Macieja Parowskiego
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
550
Języki
polski
ISBN
9788397098541
Liczba tomów
3
Numer tomu
3
Rodzaj
Książka
EAN
9788397098541
Data premiery
2025-06-05
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Elfickie Hanna Zbroszczyk
Dodałeś produkt do koszyka
Dar anomalii Tom 3 Pożoga
38,03 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Dwa pierwsze tomy przeczytałam w zwykłej wersji, a trzeci miałam okazję poznać z barwionymi brzegami. Ktoś powie, że nie szata zdobi człowieka i to fakt, a, że książki to nie ludzie, to na spokojnie można się pozachwycać barwionymi brzegami. W tomie trzecim jest to tarcza ukazująca walkę między postaciami. Jeśli sięgniecie po którąś z nich bez kolejności, to ciężko wam będzie się wgryźć w fabułę. Znajdziecie tutaj specjalne podejście postaci do innych. Niektórzy bardzo lubię mówić zagadkami, które w pierwszej chwili nie mają sensu, jednak głębia jaka z nich płynie jest niezwykle mądra, tylko dla ludzi nie lubiących poezji, nie wniosą nic dla ich rozumienia. Dużym plusem są tutaj spore dialogi w których najwięcej kryje się opisów zachowań innych bohaterów, tego jak wyglądają, co czują i jak się prezentują. Gdzie zmierzają, lecz nie ma celu, byśmy czytali z zainteresowaniem. Dużo napięcia rodzą kończące rozdziały, które w większej ilości kończą się albo niewiadomą, albo drogą z której jest tylko jedno wyjście. W tym drugim wypadku bywamy zmrożeni treścią, gdyż zakończyć się może w niezbyt pozytywny sposób. Postaciami są osoby i twory wyobraźni. To samo jest jeśli chodzi o nazwy miejsca. Nie chodzi tutaj o dziwność tych nazw, tylko mroczne i dosłowne ich znaczenie, które dokłada nam ożywienia. Ogólnie opowieść jest dosyć szybka w rozwinięciu, jakby nikt tu nigdy nie odpoczywał. Ogrom mroku, przebiegłości, zemsty i wszystkiego co złe, dlatego bardzo zdziwiła mnie scena pełna wzruszenia, kiedy pewien chłopiec pytał kobietę, czy zostanie jego mamą. Aż mi się oczy zaszkliły i o takie emocje podczas tej książki siebie nie podejrzewałam. Niektóre osoby zostały tutaj uczłowieczone. Nie zawsze mieli siłę godną przeciwnika i czasami popełniali błędy. Potrafili myśleć o tym, że ich życie przemija i że powinni doceniać to, co mają, że nadal istnieją i nie zamieniają się w papkowatą breję, która kiedyś stąpała po świecie. Dosłownie, momentami było tutaj bardzo refleksyjnie. Celowo nie dodaję wam skrótu, gdyż przy tomie trzecim wiele spraw się wyjaśniło i jakikolwiek obrót sprawy mógłby być spoilerem dla początkowych tomów. Jeśli mam być szczera, to ta seria jest nie tylko fantastyką oraz bitwą z innymi. Tutaj bronią nie tylko siebie, ale i swoich zdań, tego kim są. Pokazują, że błędy można naprawiać, a upadek nie oznacza porażki, tylko doświadczenie na przyszłość. Bardzo mało serii fantastycznych się opiera na mądrościach. Jeśli macie ochotę dopieścić również swoje oczy, to gorąco zachęcam do sięgnięcia po wersję z barwionymi brzegami, gdyż oprócz przeżywania treści poczujecie ją w każdej stronie:-) Bardzo ją polecam:-)