loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
25.66 Kryminał MARGINESY
-40%
Promocja

Długa noc

Wydawnictwo: MARGINESY
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
25,66 zł
42,90 zł
Oszczędzasz 17,24 zł (40% Rabatu)
Wysyłka dzisiaj
Opis

Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać?

Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na utrzymanie. Ciągle się waha, ale potrzebuje pieniędzy dla swojego małego syna. Kogo spotka tej nocy? Jaką decyzję podejmie? Po mieście w białym, terenowym samochodzie krąży mężczyzna, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Ma tylko jeden cel. Zabić tak wiele osób, jak to tylko możliwe. Kto jeszcze padnie jego ofiarą? I jest jeszcze komisarz Jakub Mortka, który staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. A stawką są najbliższe mu osoby. Jak daleko jest się w stanie posunąć, żeby ich ocalić? To będzie długa noc. Dla nich wszystkich. Najważniejsza noc w ich życiu.

Długa noc
to szósta część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce, ale też nowe otwarcie dla kolejnych powieści. Po kilku latach pracy w Hadze komisarz Mortka wraca do Polski. Wiele się zmieniło: dawna podwładna jest teraz jego zwierzchniczką, są nowi ludzie i nowe przepisy. Stare przyzwyczajenia Mortki nie wszystkim będą się podobać, bo komisarz najbardziej lubi działać solo. Najważniejsze jednak, że jest dalej skuteczny i być może powrót „na chwilę” okaże się zmianą na dłużej.

Szczegóły
Tytuł
Długa noc
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
376
Format
13.5 x 21.0 cm
ISBN
978-83-67262-17-0
Rodzaj
Książka
EAN
9788367262170
Recenzje
4.60/5
Ilość opinii: 5
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Recenzja niezgodna z regulaminem nie będzie zatwierdzona
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
czytanie.na.platanie
06 lipca 2022 r.
5/5

"Ta noc miała wyglądać zupełnie inaczej" Jakub Mortka powraca! Nie czytałam jeszcze wszystkich części z komisarzem Mortką, ale te, które znam wystarczyły, by zapałać sympatią do głównego bohatera cyklu kryminalnego Wojciecha Chmielarza. Tym razem autor osadził akcję w realiach pandemicznych i prócz dwóch spraw kryminalnych, z których jedna bardzo osobiście dotyka Mortkę i jego rodzinę, i drugiej, w którą wplątał się przypadkowo dzięki swojej znajomości francuskiego, wiele miejsca poświęca jego relacjom rodzinnym. I mimo że czas akcji ogranicza się do jednej wypełnionej zbrodniami, emocjami i działaniami policji jesiennej nocy, to dzięki retrospekcjom zaglądamy i do obecnego lokum Mortki w Hadze, i do jego relacji z Justine i jego rodzicami, i emocjonalnych huśtawek z synami. Śledzimy sprawy z różnych perspektyw, a to samego komisarza, a to mordercy krążącego po Warszawie w poszukiwaniu kolejnej ofiary, a to kobiety wchodzącej na drogę prostytucji. Początkowo rodzi to pewien chaos, ale z każdą kolejną stroną coraz więcej kart zostaje odkrytych ukazując ścieżki prowadzące do punktu kulminacyjnego, długiej nocy, w trakcie której wszystko się wyjaśnia. Nie wiem, czy to było zamierzeniem autora, ale bardziej niż prowadzone śledztwa wstrząsnęły mną osobiste problemy i tragedie bohatera. Bardzo wybrzmiewa tu strach o najbliższych, niemoc w obliczu zagrożenia, z którym nie sposób walczyć, ale również konsekwencje braku prawdziwych relacji z dorosłymi synami, emocjonalnej dziury, której nie da się już wypełnić. Zakończenie szokuje w równym stopniu Mortkę, jak i czytelnika pozostawiając otwartą furtkę i ciekawość kolejnej części, która mam nadzieję pojawi się szybciej niż za cztery lata.

Czytaj więcej
BRUNETTE BOOKS
01 lipca 2022 r.
5/5

Komisarz Jakub Mortka po kilku latach pracy w Brukseli wraca do Polski. Jakub staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. Niepokoi się o swojego ojca, emerytowanego lekarza, który mimo szalejącej pandemii chodzi do pracy w szpitalu. Ma też za zadanie oczyścić z zarzutów postawionych jego synowi. Jakub musi zaangażować się w śledztwo i odnaleźć mordercę. Czy ocali swoich najbliższych? Sięgnijcie po tę książkę to dowiecie się. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale nie ukrywam, że bardzo udane. Wcześniej oglądałam serial "Żmijowisko" na podstawie książki autora i byłam zachwycona. "Długa noc" to szósty tom cyklu o komisarzu Mortce, ale zupełnie nie przeszkadzało mi to w poznaniu tej historii. Bardzo spodobał mi się styl autora, który wymyślił intrygującą i wciągającą fabułę oraz ciekawych bohaterów. Świetnie skonstruowana intryga i zagadka kryminalna. Nie mogłam przestać czytać tej książki. Autor porusza w tej książce ważne i trudne tematy dotyczące homofobii, covida oraz przekazuje, że trzeba rozmawiać z osobami bliskimi, by nie stracić z nimi kontaktów. Autor świetnie trzyma w napięciu i niepewności. Dostałam mnóstwo emocji podczas czytania tej książki. Natomiast zakończenie zaskoczyło mnie. Gwarantuję, że nie będziecie nudzić się przy tej książce. Jeśli macie ochotę na dobry kryminał z wątkiem psychologicznym to sięgnijcie po tę książkę. Autor bardzo mnie zaciekawił i świetnie bawiłam się tropiąc mordercę z komisarzem Mortką. Teraz wiem, że muszę nadrobić zaległości i koniecznie przeczytać inne książki tego autora. Warto przeczytać. Polecam gorąco!

Czytaj więcej
monweg
29 czerwca 2022 r.
4/5

Wojciech Chmielarz, może nie moja miłość literacka, ale coraz bardziej zasługuje na moje zainteresowanie. Najnowsza propozycja o komisarzu Jakubie Mortce utwierdza mnie w tym fakcie. Mortka wraca na stare śmieci, a może nie takie stare, bo coś tam się zmieniło. Niekoniecznie będzie się mu to podobało, ale i jego praca nie wszystkim przypadnie do gustu. Będą nowe sprawy kryminalne, morderstwa i bardzo długa noc, nie tylko przed Jakubem. Jak zwykle Chmielarz w moich oczach nie jest tylko autorem kryminałów czy thrillerów. Jest też świetnym obserwatorem życia i to się czuje czytając jego książki. Każda jego powieść porusza wiele wątków (niekoniecznie kryminalnych) - obyczajowych, społecznych, psychologicznych. I to bardzo mi odpowiada w jego pisarstwie. "Długa noc" nie jest wyjątkiem choć ma bardzo wyraźnie zarysowany wątek kryminalny, to i tak możemy zaobserwować kunszt pisarski laureata Nagrody Wielkiego Kalibru w budowaniu całej otoczki niekryminalnej, która robi robotę. Oczywiście "Długą noc" polecam. Uspokajam jednocześnie, że raczej się nie pogubicie, bo swobodnie można czytać te części oddzielnie czy też nie po kolei. Jakub Mortka wrócił po czterech latach i czeka abyście go na nowo poznali.

Czytaj więcej
Life_substitute
25 czerwca 2022 r.
4/5

"Do­strzegł syl­wet­ki dwóch osób, ale to było wszyst­ko, co udało mu się za­uwa­żyć. Mniej­sza z tym, po­my­ślał. To nie miało żad­ne­go zna­cze­nia. Tak długo, jak go nie za­trzy­ma­ją, tak długo, jak nie po­wstrzy­ma­ją go przed za­bi­ciem ko­lej­nej, nic nie miało zna­cze­nia." Moje pierwsze spotkanie z komisarzem Jakubem Mortką, mocno mnie zaskoczyło, ponieważ nie spodziewałam się, że to będzie aż tak dobre. "Długa noc" jest wciągająca i klimatyczna, z zakończeniem, które choć można przewidzieć (ja jednak na nie nie wpadłam), to i tak jest dramatyczne i szokujące. Byłam też święcie przekonana, że jednej z postaci, autor pozwoli jednak przeżyć, oczywiście nic bardziej mylnego. I właśnie ta niepewność odnośnie tego co się wydarzy, zarówno w fabule jak i z bohaterami, sprawiła, że trudno było mi oderwać się od tej historii. Poza tym oprócz ciekawej zagadki kryminalnej, mamy tutaj bardzo dobrze poprowadzony wątek obyczajowy, który przykuwa uwagę równie mocno, co sama intryga. Podsumowując, po prostu świetna lektura.

Czytaj więcej
przyrodaz
12 czerwca 2022 r.
5/5

Czytałam już kilka pozycji autora, dlatego nie zdziwił mnie jego surowy przekaz. To najprawdziwszy kryminał z wątkami sensacyjnymi. Postacie są przedstawione tak jak stoją i powolutku dowiadujemy się kto kim jest. Jest to szósta część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce. Nie czytałam poprzedniej części, ale nie odczułam tego mocno. Wraz z kolejnymi częściami policja otrzymuje kolejne zgłoszenia, które niekiedy się dublują w czasie. Mamy podejrzanego mężczyznę, którego muszą przesłuchać na komisariacie i mniej więcej w tym samym momencie trafia do nich przestraszona kobieta, która nie mówi w ich języku. Z pewnością nie tak chciała skończyć. Jej oprawca jest nieco opisany, gdyż miała spędzić z nim opłaconą godzinkę, aczkolwiek nie wie dlaczego nagle stał się dla niej zagrożeniem. My nie bardzo wiemy dlaczego ją zaatakował, on sam się mota z tymi myślami w domu, choć podkreśla, że jeśli nie dopadnie jej z powrotem, będzie musiał wybrać inną ofiarę. Spodobało mi się zachowanie małżonki mężczyzny zatrzymanego. Początkowo ciężko jest stwierdzić czy ma coś do ukrycia, gdyż niewiele o niej jest napisane. Tutaj tylko w tym momencie odczułam, że chyba była z nimi wcześniejsza historia, ale zbyłam te myśli przerzucając się na kobietę, która uciekła oprawcy. W książce dzieje się nad wyraz dużo, by nasza uwaga była skupiona tylko na jednym przypadku. Jest to konkretna powieść bez zbędnych opisów przyrody. Historię nadzoruje pewien rygor, który nie ozdabia jej w żadnym momencie. Taka prawdziwie męska książka z męskiego pióra. Nawet postacie delikatne trzymały się na dystans. Fakty o których czytamy są ważne i jakby podpowiadają nam w jakim kierunku się potoczą. Nie jest to jednak dokładnie sprecyzowane, jakby pozostawione były dwa wyjścia i sami mamy zdecydować, którym tropem pójdziemy. Akcja jest bardzo dynamiczna i od połowy przechodzi pod kątem niepokoju. Bliskie osoby naszych postaci zaczynają być zagrożeni i wtedy zastanawiamy się jak sami byśmy się zachowali na ich miejscu. Według mnie warta poznania. Wielbiciele kryminałów będą zachwyceni;-)

Czytaj więcej
25,66 zł
42,90 zł
Oszczędzasz 17,24 zł (40% Rabatu)
Wysyłka dzisiaj
Inne propozycje autorów - Chmielarz Wojciech
Osiedle marzeń
-38%
Osiedle marzeń
24.89 Kryminał CZARNE
24,89 zł
39,90 zł
Przejęcie
-39%
Przejęcie
24.49 Kryminał CZARNE
24,49 zł
39,90 zł
Żmijowisko
-18%
Żmijowisko
32.68 Kryminał MARGINESY
32,68 zł
39,90 zł
Opowiem ci o zbrodni
-24%
Opowiem ci o zbrodni
15.83 Opowiadania Kompania Mediowa
15,83 zł
20,93 zł
Żmijowisko
-35%
Żmijowisko
26.13 Kryminał MARGINESY
26,13 zł
39,90 zł
Wyrwa
-35%
Wyrwa
26.13 Kryminał MARGINESY
26,13 zł
39,90 zł
Wyrwa
-31%
Wyrwa
30.85 Kryminał MARGINESY
30,85 zł
44,90 zł
Wilkołak
-34%
Wilkołak
28.1 Kryminał i sensacja MARGINESY
28,10 zł
42,90 zł
Cienie
-34%
Cienie
28.1 Kryminał MARGINESY
28,10 zł
42,90 zł
Przejęcie
-39%
Przejęcie
21.29 Kryminał CZARNE
21,29 zł
34,90 zł
Podpalacz
-25%
Podpalacz
28.58 Kryminał MARGINESY
28,58 zł
37,91 zł
Podobne z kategorii - Kryminał
Moralność dla pięknych dziewcząt
-25%
Moralność dla pięknych dziewcząt
15.02 Kryminał Zysk i S-ka
15,02 zł
19,90 zł
Anioł czeluści
-34%
Anioł czeluści
12.64 Kryminał Vocatio
12,64 zł
19,01 zł
Grzeszne rozkosze
-26%
Grzeszne rozkosze
14.11 Kryminał Zysk i S-ka
14,11 zł
19,01 zł
Ewangelia Jimmyego
-13%
Ewangelia Jimmyego
55.04 Kryminał Videograf Ii
55,04 zł
63,00 zł
Świat urojony
-26%
Świat urojony
22.21 Kryminał Zysk i S-ka
22,21 zł
29,90 zł
Trzydzieści sześć dusz
-8%
Trzydzieści sześć dusz
25.81 Kryminał Albatros
25,81 zł
28,00 zł
Ślady tipsów na rewolwerze część 1
-29%
Ślady tipsów na rewolwerze część 1
15.59 Kryminał PODKARPACKI INSTYTUT KSIĄŻKI I MARKETINGU
15,59 zł
22,00 zł
Więzy honoru
-26%
Więzy honoru
25.91 Kryminał Zysk i S-ka
25,91 zł
34,90 zł
Blondynka z miasta Łodzi
-18%
Blondynka z miasta Łodzi - Michał Fajbusiewicz poleca...
24.56 Kryminał Księży Młyn
24,56 zł
29,90 zł
Sabotażyści
-26%
Sabotażyści - Z cyklu ostatni bohaterowie
29.62 Kryminał Zysk i S-ka
29,62 zł
39,90 zł
Dziewięć
-38%
Dziewięć
18.09 Kryminał CZARNE
18,09 zł
29,01 zł
Hebanowa wieża
-20%
Hebanowa wieża
28.6 Kryminał Zysk i S-ka
28,60 zł
35,90 zł
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Zakładka magnetyczna owal Kolorowe słonie
-43%
Zakładka magnetyczna owal Kolorowe słonie
4.48 Szkoła i biuro Henry
4,48 zł
7,90 zł
Zakładka magnetyczna Kokos
-43%
Zakładka magnetyczna Kokos
4.48 Szkoła i biuro Henry
4,48 zł
7,90 zł
Na szczytach świata
-32%
Na szczytach świata
26.68 Reportaż Fundacja Wielki Człowiek
26,68 zł
39,00 zł
Powrotny z Wrocławia
-39%
Powrotny z Wrocławia
24.39 Kryminał Initium
24,39 zł
39,90 zł
Zemsta
-38%
Promocja
Zemsta
29.51 Kryminał Wydawnictwo Dolnośląskie
29,51 zł
47,90 zł
Dom Gucci.
-38%
Polecamy
Dom Gucci. - Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
28.02 Biografie, wspomnienia MARGINESY
28,02 zł
44,90 zł
Komisarz Eryk Deryło. Tom 10. Piekło
-42%
Promocja
Komisarz Eryk Deryło. Tom 10. Piekło
26.04 Kryminał FILIA
26,04 zł
44,90 zł
Szlaki Polski
-44%
Szlaki Polski
39.04 Literatura podróżnicza Dragon
39,04 zł
69,96 zł