14.99
Kryminał
Filia
14,99 zł
Cena rekomendowana: 52,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
TO NIE BYŁA BANDA DZIECIAKÓW IGRAJĄCA Z OGNIEM. TO BYŁA CHOLERNA RZEŹ. INTERNAT PEŁEN TAJEMNIC, PODWÓJNE MORDERSTWO SPRZED ROKU I SAMOBÓJSTWA WŚRÓD TYCH, KTÓRZY PRZEŻYLI. Rok temu na terenie prestiżowej szkoły z internatem doszło do straszliwej rzezi. W starym domu nauczycielskim zamordowano dwóch uczniów. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Między innymi to, dlaczego niektórzy z uczniów, którzy przeżyli tamtą przerażającą noc, wracają do opuszczonego domu i odbierają sobie życie? Rekonstruktor sądowy Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę. Czy uda się im opracować profil psychologiczny sprawcy, zanim będzie za późno?
Szczegóły
Wydanie
2
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
496
Format
13.5x20.5cm
Języki
polski
ISBN
9788384024287
Tłumacze
Napieralski Adrian
Tytuł oryginału
The Suicide House
Rodzaj
Książka
EAN
9788384024287
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Dom samobójców
14,99 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Na terenie prestiżowej szkoły, rok temu zdarzyła się tragedia, ktoś bestialsko zamordował dwoje uczniów w starym, opuszczonym domku dla nauczycieli. Za winnego przestępstwa uważa się, że to jeden z nauczycieli. Jednak, co dziwniejsze ci, co przeżyli tą okropną noc wracają do tego domu by odebrać sobie życie. Rekonstruktor sądowy Rory Moore, oraz jej partner psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę. O co w tym wszystkim chodzi? Czy uda się stworzyć profil psychologiczny sprawcy? Kto za tym wszystkim stoi? To moja pierwsza książka autora i mam trochę mieszane uczucia co do niej. Ciężko mi nawet określić kto jest głównym bohaterem, postawiłabym na Rory. Kobieta która chce rozwiązać tę zagadkę. Ale nieraz są to też uczniowie liceum, wszystko jest kwestią, w którym roku dzieje się akcja książki. Imiona postaci czasami były do siebie tak podobne, że nie raz ciężko było mi się zorientować o co chodzi. Poruszona w tej historii jest kwestia tak zwanej gry „Człowiek z lustra”, w której mogą uczestniczyć tylko wybrani. Jakie są jej zasady? I tu mam problem bo nie mam zielonego pojęcia na czym polega ta gra. Albo nie zostało to dokładnie wyjaśnione, albo zwyczajnie mi to gdzieś umknęło. Co do akcji tej książki, to trzyma w napięciu do samego końca, aczkolwiek były też moim zdaniem momenty, które spowalniały rozwój wydarzeń i minimalnie wiały nudą, ale tak naprawdę to czytałam ten thriller z drobnymi trudnościami, aczkolwiek przyjemnie spędziłam przy nim czas. Jeśli tak jak ja sporadycznie sięgacie po ten gatunek, albo poszukujecie odskoczni od tych wszystkich romansów, to przekonajcie się sami czy ta książka przypadnie wam do gustu.
"To nie była banda dzieciaków igrających z ogniem. To była cholerna rzeź." Opuszczony, owiany złą sławą, budzący jednocześnie strach i fascynację, budynek zwany Domem samobójców i oni, próbujący odkryć prawdę o makabrycznych zdarzeniach które miały miejsce w tym budynku. Czy uda im się znaleźć przyczynę niewyjaśnionego morderstwa dwójki uczniów oraz samobójstw osób, które przeżyły? Kim jest człowiek z lustra? Co oznaczają tajemnicze cyfry? "Tajemnice często pożerają ludzi żywcem" "Dom samobójców" to książka, co do której miałam mieszane uczucia. Zacznę od początku, który trochę mnie nużył. Autor rozwlekł początek fabuły, przez co myślałam, że będzie mi ciężko wkręcić się w książkę. Dodatkowo dwie osie czasowe przeszłość i teraźniejszość, odrobinę wprowadzały chaos. Złapałam się na tym, że musiałam czasem przeczytać dwa razy jedno zdanie, aby przypomnieć sobie, o czym czytam 🫣 Teraz plusy. Autor wprowadził mroczny klimat, od którego dostaje się gęsiej skórki na całym ciele, dom w środku lasu przyprawiania dreszcze a tajemnicza postać, beret.... jak o niej sobie przypomnę to aż ciarki mnie przechodzą. Dodatkowo tajemnica, która odkrywamy razem z bohaterami potrafiła chwilę zszokować. Rozdziały są krótkie, treściwe i jak już przebrnie się przez ten nużący początek, to książkę się wręcz pochłania. Jak dla mnie jest to dobry thriller psychologiczny z małymi minusami, po który warto sięgnąć, aby poczuć ten dreszczyk niepokoju na karku. Polecam ❣️
Jak dla mnie, klimat został naprawdę super stworzony, tematyka jak najbardziej w moim typie. Naprawdę zaciekawiła mnie ta książka. Ale o czym byl? Pokrótce... W elitarnej szkole powstaje tajemniczy klub uczniowski. W starym domu nauczyciela spotykają się jedynie wybrańcy ale w tanym roku działać na terenie szkoły. O klubie i człowieku z lustra krąży naprawdę wiele legend. Lecz prawda jest, że w trakcie przesilenia letniego nadchodzi czas inicjcji nowych adeptów. Tak jest i tego roku. Niestety wtrakcie dochodzi to makabrycznego zdarzenia. Kto zabił dwójkę uczniów? Dlaczego w bliskim czasie po tej tragedii dochodzi so kolejnych samobójstwo? Co dzieje się za murami szkoły? Tą sprawą zajmie się detektyw Ott lecz równolegle na własną rękę sprawę będzie próbowało wyjaśnić wiele więcej ludzi jednym z nich będzie szanowany prezenter telewizyjny, który od pewnego czasu publikuje podcast na temat zbrodni w zamknięte szkole. Niestety zazdrosna koleżanką po fachu będzie chciała być przednim o krok i odkryje szokujące fakty. Czy samobójstwa ustana? Czy schwytano prawdziwego mordercę? W tej historii od początku coś nie gra. Do śledztwa dołączą na zaproszenie dwie ważne postaci czy uda im się odkryć sekrety szkoły? Tak jak miałam. Książka naprawdę mnie porwała jedyny jej minus dla mnie? Ogromną masa powtarzanych w kółko informacji, które tak naprawdę nie są istotne. Można na spokojnie skrócić książkę o 100 stron. Jednakże czytało się super. Nawet pozostawiona na dłuższy czas nie da nam o sobie zapomnieć ani o masie wątków. Dodatkowo dodam, iż w książce pojawia się opisana audycja podcastu i nie wiem jak u was ale w mojej głowie brzmiała jak kryminatorium wręcz słyszałam głos Marcina Myszki Finalnie książkę polecam bo całokształt historii sprawił, że chcę więcej!