35.09
Literatura obyczajowa
Zaczytani
Dziedzictwo elfów Tom III
Wydawnictwo:
Zaczytani
35,09 zł
Cena rekomendowana: 45,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Zakończenia bywają początkiem tego, co naprawdę ważneKlęska powstania i brutalne represje torują drogę do przemian społecznych, obyczajowych i gospodarczych drugiej połowy XIX wieku. Ale ta droga nie jest łatwa – również dla rodziny Zalewskich i ich majątku w Zalesicach. Gdy posiadłość zaczyna chylić się ku upadkowi, Amelia – wbrew rodzicom, lecz za aprobatą babki – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i ocalić to, co kocha najbardziej.W nowej rzeczywistości próbują odnaleźć się także rodziny Jarosławskich i Siedleckich. Magdalena podejmuje trudną decyzję o samodzielnym życiu i wzięciu odpowiedzialności za siebie oraz córkę. Nie spodziewa się, że tym razem los zacznie jej sprzyjać – dając szansę nie tylko na spełnienie dawnych marzeń, ale także na odzyskanie spokoju i poczucia własnej wartości.Skrywane tajemnice wreszcie wychodzą na światło dzienne. Bohaterowie uczą się trudnej sztuki przebaczania i zbliżają się do uzyskania odpowiedzi na pytania, które dręczyły ich od lat…
Szczegóły
Rok wydania
2025
Ilość stron
350
Format
130x25 mm
Języki
polski
ISBN
9788383738895
Rodzaj
Książka
EAN
9788383738895
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
Dodałeś produkt do koszyka
Dziedzictwo elfów Tom III
35,09 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Rodziny Zalewskich, Jarosławskich i Siedleckich muszą odnaleźć się w coraz trudniejszych czasach historycznych. Dwa pierwsze tomy pozwoliły poznać ich życiowe tajemnice, ale czy do końca? Czy losy Amelii, Rozalii, Romka i głównej bohaterki Magdaleny Biłowicz mogą zaskoczyć czytelnika? Na to pytanie chciałem sobie koniecznie odpowiedzieć. Nie sądziłem jednak, że tak może skończyć się ta piękna, choć bardzo smutna opowieść. Autorką trzech części powieści o posiadłości w Zalesicach i jej mieszkańców jest pani Agnieszka Janiszewska. Studiowała ona historię na Uniwersytecie Warszawskim. Pasję do historii kraju widać w jej powieściach. Związana jest ze stolicą, Warszawą, choć mieszka tuż obok, w jednej z podwarszawskich miejscowości. Wracając do historii, swoją wiedzę przekazuje uczniom w szkołach średnich, ucząc ich przedmiotu. Prócz powieści obyczajowo-historycznych z wątkami psychologicznymi, jest autorką monografii i biografii historycznych. Akcja powieści toczy się w czasie, gdy naszej ojczyzny nie było na mapach Europy i świata. Pogrążeni w represjach ze strony cara i jego zwierzchników coraz trudniej przetrwać czas okrucieństwa z ich strony. Nawet niewinne wyjście uliczkami Warszawy mogło zakończyć się zatrzymaniem i represjami. W takim oto czasie toczy się niespokojne życie naszych bohaterów. W Zalesicach, gdzie posiadłość państwa Siedleckich zaczyna chylić się ku upadkowi, stery przejmuje nieoczekiwanie Amelia. Sędziwa jej babcia okazuje jej wsparcie, choć nie do końca spotyka się to z aprobatą rodziców, szczególnie matki. Magdalena wychowuje swoją córkę, choć coraz trudniej jest jej przebywać z teściową, która ma zawsze swoje racje. Młoda matka jednak zawsze stawia sprawy na swoim. Nie kocha swojego męża, Piotra, ten zaś zapada na ciężką chorobę. A co dzieje się we Francji z Rozalią? Jej życie również nie jest usłane różami. Nie tak miało jej się żyć u boku męża w Paryżu. Losy bohaterów to nie sielanka. To trudne, splątane nici kłamstw, półprawd oraz walki o przetrwanie u boku kochanków. Tu czai się śmierć i smutek. Tu tajemnice wreszcie ujrzą światło dzienne. Czy tego się można było spodziewać? Cała trylogia bardzo mi się podobała. Pani Agnieszka ma swój niepowtarzalny styl, do którego trzeba się przyzwyczaić. Nie ma tu rozbudowanych dialogów, a raczej przemyślenia głównych bohaterów. Trzeba je poznać, by zrozumieć wszystkie niuanse. Dodatkowo ważne dla powieści jest tło historyczne. Dlatego też polecam powieść fanom literatury obyczajowo-historyczno-psychologicznej.