24.9
6 - 8 lat
Papilon
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów
Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach
Wydawnictwo:
Papilon
Oprawa: twarda
24,90 zł
Cena rekomendowana: 39,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Opis
Książka pod patronatem czytam.pl!
Książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o tym, że nie warto oceniać innych po pozorach. O mocy, jaką dają wspólnota oraz wzajemna życzliwość.
Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak… ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziwa przygoda czasem zaczyna się tam, gdzie coś idzie niezupełnie tak, jak byśmy chcieli. Przekonają się o tym sąsiedzi, dla których niespodziewana awaria okaże się początkiem ekscytującej wspólnej drogi. Drogi, którą najlepiej przemierza się u boku przyjaciela.
Książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o tym, że nie warto oceniać innych po pozorach. O mocy, jaką dają wspólnota oraz wzajemna życzliwość.
Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak… ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziwa przygoda czasem zaczyna się tam, gdzie coś idzie niezupełnie tak, jak byśmy chcieli. Przekonają się o tym sąsiedzi, dla których niespodziewana awaria okaże się początkiem ekscytującej wspólnej drogi. Drogi, którą najlepiej przemierza się u boku przyjaciela.
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów
Podtytuł
Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
twarda
Ilość stron
48
Format
21.5 x 29.0 cm
ISBN
978-83-271-0605-6
Rodzaj
Książka
EAN
9788327106056
Data premiery
2022-04-13
Kraj produkcji
PL
Producent
Publicat S.A.
Dodałeś produkt do koszyka
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów
24,90 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Potrafi być większym wsparciem niż mieszkająca dalej rodzina. Pod naszą nieobecność podleje kwiatki, odbierze od kuriera paczkę, a wieczorem pożyczy szklankę mąki. Wspaniała sprawa, prawda? Tylko, aby taka sąsiedzka przyjaźń mogła zaistnieć, trzeba najpierw się odważyć i dać jej szansę. A często też spojrzeć poza własną nieśmiałość i uprzedzenia. W okolicy, jakich wiele, żyli sąsiedzi, którzy nic o sobie nie wiedzieli. Oczywiście, zerkali czasem za płot i spekulowali w myślach, kto mieszka w domu obok. Ale robili to, sądząc wyłącznie po pozorach. Kura spod „15” musi być głucha, bo z jej domu zawsze dobiega taki hałas, jakby bardzo głośno słuchała telewizji. Lis chodzi w garniturze, więc na pewno jest poważny i nie lubi dzieci. Smok, którego ogromny cień pojawia się w oknie, nie może być przyjazny. W domu, gdzie żaluzje są zawsze zasłonięte, nikt nie mieszka. A do ogra, mieszkającego na końcu pnącej fasoli, nikt nawet nie próbuje dzwonić. Bo przecież ogry z założenia są złe. Aż w końcu, awaria internetu w domu z zasłoniętymi żaluzjami, uruchamia niespodziewany łańcuch zdarzeń. Gdy jedna sąsiadka odważyła się i ruszyła z pomocą, druga postanowiła podziękować ciastem. Ale zabrakło jej jajka, więc poszła tam, gdzie nigdy do tej pory nie była. Sąsiad po sąsiedzie, wszyscy wychylali się z domów, ośmieleni zachowaniem innych. Powoli przełamywali swoją nieufność i nieśmiałość, przekonując się, jak błędne były ich założenia o sąsiadach. Okazało się, że za maską smoka kryła się myszka, a głucha kura, tak naprawdę miała dziesięcioro dzieci i to one były źródłem hałasu. Ogr kochał czytać i marzył o założeniu klubu książki. A poważny lis przebierał się po pracy za klauna. Ostatecznie, sąsiedzi znaleźli w sobie wsparcie i stworzyli zgraną wspólnotę. A wszystko dzięki temu, że zostawili za sobą uprzedzenia i odważyli się na mały gest życzliwości. Świetna jest ta historia i ma niezwykle ciepłe ilustracje. Serdeczne, przytulne i przepełnione humorem. Jestem w nich zakochana! Gorąco polecam! To książkowa ekstraklasa 👌!