loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
35.55 Biografie, wspomnienia Marginesy
-29%

Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor

Wydawnictwo: Marginesy
Oprawa: Miękka
35,55 zł
49,90 zł
Oszczędzasz 14,35 zł (29% Rabatu)
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 28,76 zł
Wysyłka: poniedziałek 30.01.2023
Opis

Biografia autora bestsellerów „New York Timesa”. Idealna dla fanów The Crown.

W dzieciństwie i młodości były najbliższymi sobie osobami i najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak zrządzeniem losu ich wuj Edward VIII postanowił abdykować, relacje między Elżbietą a Małgorzatą uległy drastycznej zmianie. Małgorzata już zawsze musiała dygać przed siostrą, którą nazywała dotąd „Lillibet”, i spełniać jej życzenia.

Elżbieta patrzyła na wybryki młodszej siostry ze stoickim rozbawieniem, ale walka Małgorzaty o znalezienie sobie miejsca i pozycji w królewskim systemie – a także to, że niekiedy nie umiała sprostać jego oczekiwaniom – często były źródłem spięć i nieprzyjemności.

Ta fascynująca książka bada relacje sióstr na przestrzeni lat: od idylli wczesnego, odizolowanego od świata życia, poprzez trudne lata wojny, aż po rozejście się ich dróg po śmierci ojca i wstąpieniu Elżbiety na tron. Andrew Morton dzięki swojej wyjątkowej pozycji na dworze królewskim zapewnia wgląd w życie tych dwóch jakże różnych sióstr – jednej pełnej obowiązku i odpowiedzialności, drugiej pełnej buntu i niezgody – oraz opisuje trwały wpływ, jaki wywarły na Koronę, rodzinę królewską i sposoby jej dostosowania się do zmieniających się obyczajów XX wieku.

Szczegóły
Tytuł
Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
Miękka
Ilość stron
368
Format
15.0x23.0cm
Języki
polski
ISBN
9788367262859
Tłumacze
Skowrońska Emilia
Tytuł oryginału
Elizabeth & Margaret: The Intimate World of the Windsor Sisters
Rodzaj
Książka
EAN
9788367262859
Data premiery
2022-11-09
Recenzje
4.50/5
Ilość opinii: 4
5
2
4
2
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
przyrodaz
24 stycznia 2023 r.
4/5

Przede wszystkim książka zainteresuje każdego, kto pasjonuje się życiem rodziny królewskiej. Jest napisana wspaniałym stylem, który jest miły dla odbiorcy. Tutaj czytanie ma sprawić nam przyjemność, zaskoczyć w momentach, których się nie spodziewamy i zadowolić nasze oko prywatnymi zdjęciami z urywków ich życia. W ogóle nie czułam, że czytam o życiu rodziny królewskiej. To nie jest reportaż. To historia w formie opowiadania, takie zachęcenie nas, by dowiedzieć się o sekretach rodziny Windsor i jednocześnie odczucie radości z samego czytania. Autor dość delikatnie przedstawia ich problemy. Niekiedy nie wiedziałam, czy to siostry miały nadzieję na pozytywne rozwiązanie ich spraw, czy tylko my mieliśmy to tak odbierać. Podobało mi się ukazanie za pomocą zdjęć i opisów księżniczki Małgorzaty i jej potajemnego kochanka. Był obecny na zdjęciach, choć zachowanie obojga nie ukazywało, że ich cokolwiek łączy. Może poza ich oczami, które były zadowolone w ciepły sposób. Niby nikt miał o nim nie wiedzieć, więc udawano tą niewiedzę. Zdjęć w książce jest całkiem sporo i na każdym z nich można zauważyć jedno. Elżbieta i Małgorzata naprawdę się kochały. Jedna pomagała drugiej, choć Elżbieta była bardziej tą, która potrafiła rozwiązywać problemy. Z opisów wynika, że od zawsze była tą rozważniejszą, która potrafiła się dostosowywać do sytuacji i wpasowywać w wymogi, jakie powinna spełniać. Bycie władczynią było jej przeznaczone. W razie jakichkolwiek problemów, niemal od razu szukała rozwiązań, a nie ubolewała nad sytuacjami. Posiadała takie chłodne opanowanie, które jak widać bardzo jej się w życiu przydało. W późniejszym czasie, kiedy Elżbieta objęła wyższe stanowisko bardzo zabolało to Małgorzatę. Nie potrafiła przyjąć do wiadomości, że ma się siostry słuchać, choć ona nigdy nie dała jej powodów, by tak to odbierała. Musieli żyć według zasad, które tam panowały i to bardzo ich od siebie oddaliło. Niestety zazdrość poróżniła obie siostry. Historia skąpana w przykrości, którą niejednokrotnie odczuwa się za bohaterki. Dużo opowieści o skandalicznym zachowaniu Małgorzaty i jej różnych romansach. Polecam przeczytać, gdyż zawiera więcej informacji od innych biografii postaci.

Czytaj więcej
mysilicielka
15 grudnia 2022 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Małgorzata i Elżbieta Windsor były jak ogień i woda. Pierwsza była żywiołowa, towarzyska, przy jej stolikach zawsze panował dobry nastrój, a druga zdystansowana, opanowana i sprawiająca wrażenie niedostępnej. Jedną od początku przygotowywano do roli królowej, druga zawsze miała stać w jej cieniu. Andrew Morton w tej książce skupia się na ich siostrzanej relacji, opisuje ich życie po równo, nie faworyzując żadnej ze stron. Wyłania się z tego obraz dwóch fascynujących silnych kobiet, które niejednokrotnie musiały zapomnieć o swobodzie, bo to co dla nas może być zwyczajną sprawą, dla rodziny królewskiej będzie niedopuszczalne. Czytało się bardzo dobrze, liczne przypisy i zdjęcia uwiarygadniały całą treść. Styl autora jest bardzo przystępny, z łatwością można było sobie wyobrazić opisywane wydarzenia. Ogólnie książka jest pięknie wydana, myślę, że warto uzupełnić sobie o nią biblioteczkę. Mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze i tak też jest w tym wypadku. Dla mnie szczególnie początek, czyli dzieciństwo sióstr Windsor, był najbardziej interesujący. Jak, jako dzieci, rozumiały swoją pozycję, jak reagowały na zawirowania wojenne? Bawiły mnie niektóre ich niewinne pytania oraz psikusy, na które sobie pozwalały. Polecam dla fanów rodziny królewskiej i popularnego serialu "The Crown", a także jako ciekawą historię samą w sobie.

Czytaj więcej
monweg
06 grudnia 2022 r.
4/5

Od śmierci Królowej Elżbiety II minęły trzy miesiące i prawdę mówiąc jestem trochę rozczarowana, bo myślałam, że utoniemy w zalewie książek o monarchii brytyjskiej. Tak się nie stało. A tych kilka, które wyszły, interesujące się osoby na pewno przeczytają. W moje ręce trafiła bardzo interesująca pozycja angielskiego dziennikarza i biografa Andrew Mortona. Mam na półce już kilka książek o Elżbiecie II, ale to pierwsza, która opowiada o nie tylko o niej, ale także o jej siostrze Małgorzacie. W ogóle uważam Elżbietę za kobietę wyjątkową, niezwykle silną, ale dopiero zgłębiając takie książki można dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Poznać jej drugą twarz, nie tylko tę, którą miała na potrzeby kamer. Zdaję sobie sprawę, że bywało tak iż niektóre jej decyzje nie były zbyt popularne, ale nie wiemy tego jakie my podjęlibyśmy na jej miejscu. Ale wracając do „Elżbiety i Małgorzaty”. Książka została napisana w taki sposób, że nie czyta jej się jak biografii czy reportażu lecz jak bardzo ciekawą zbeletryzowaną powieść. Chwilami można zapomnieć, że czyta się o prawdziwym życiu najwyższych sfer. Odczuwa się, że Morton darzył wielkim szacunkiem Królową i darzy wszystkich członków rodziny królewskiej. Brytyjski biograf wspaniale żongluje emocjami, dzięki czemu te niedostępne dla zwykłych ludzi koronowane głowy stają się bardziej ludzkie, stają się takie jak my, z podobnymi rozterkami i problemami. Elżbieta i Małgorzata – dwie siostry, których życie zmieniło się w momencie, gdy ich ojciec objął tron. Wtedy ich domem stał się Pałac Buckingham. Ale tylko jedna z sióstr została następczynią tronu. Czy ten fakt rzutował na relacje między nimi? Morton wnikliwie przedstawia świat obu sióstr Windsor; ich relacje, trudności, odpowiedzialność, presję podczas ciągłego kontrolowania, oceniania i krytyki. Mimo zajmowanych różnych funkcji siostry zdawały się szczerze podziwiać i były bardzo z sobą zżyte. Brytyjczyk w swojej książce więcej miejsca poświęca Małgorzacie i w sumie dobrze, bo o niej wiemy zdecydowanie mniej. O Elżbiecie napisano już sporo. Niektórzy oglądają serial biograficzny „The Crown” o życiu królowej Elżbiety II i mają już w tym temacie jakieś zdanie. Tym osobom polecam „Elżbietę i Małgorzatę” szczególnie, bo zdobędą wiedzę bardziej dokładną i szczegółową niż w serialu. Zapewne jest to również książka, po którą powinni sięgnąć wielbiciele monarchii i samej królowej. Polecam, bo to świetnie napisana biografia.

Czytaj więcej
Wolne Litery
02 grudnia 2022 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Uwielbiam czytać książki o losach rodziny Windsor. Jak tylko zobaczyłam, że Adrew Morton wydał książkę w której opisuje biografię obu sióstr wiedziałam, że musze po nią sięgnąć! Książka opisuje nam bardzo dokładnie i rzetelnie, krok po kroku jak przebiegało życie Elżbiety i Małgorzaty. Autor mocno skupia się tutaj na relacji, która je łączy i na różnicach, które je dzielą. Zdecydowanie mimo tego, że mają tych samych rodziców, to są swoimi przeciwieństwami! Tak samo o nich mówią również bliscy, którzy je otaczają. Elżbieta zdecydowanie urodziła się jako Królowa i nią też została, a Małgorzata, młodsza i nie znosząca ograniczeń i ram! Biografia ma w sobie wiele ciekawostek i bardzo prywatnych faktów. Widzimy dziewczynki od samego momentu urodzenia, po czas wojny, objęcia tronu i aż do śmierci Małgorzaty. To w tym momencie a dokładniej w roku 2002 kończy się ta książka. Zdecydowanie mocno polecam! Fani rodziny królewskiej będą nią zachwyceni!

Czytaj więcej
35,55 zł
49,90 zł
Oszczędzasz 14,35 zł (29% Rabatu)
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 28,76 zł
Wysyłka: poniedziałek 30.01.2023
Inne propozycje autorów - Morton Andrew
Diana. Jej historia
-33%

Diana. Jej historia

36.82 Ekranizacje Marginesy
36,82 zł
54,90 zł
Diana. Jej historia
-35%
Przedsprzedaż

Diana. Jej historia

42.17 Biografie, wspomnienia Marginesy
42,17 zł
64,90 zł
Angelina
-24%

Angelina - Biografia nieautoryzowana

30.19 Biografie, wspomnienia Magnum
30,19 zł
39,90 zł
Diana W pogoni za miłością
-25%

Diana W pogoni za miłością

29.78 Biografie, wspomnienia Dream Books
29,78 zł
39,90 zł
Diana w pogoni za miłością
-25%

Diana w pogoni za miłością

26.24 Biografie, wspomnienia Dream Books
26,24 zł
34,90 zł
17 goździków
-26%

17 goździków

33.31 Historia Albatros
33,31 zł
44,90 zł
Biografie Księżnych, Pakiet.
-33%

Biografie Księżnych, Pakiet.

26.84 Literatura faktu Dream Books
26,84 zł
39,90 zł
Diana Her True Story - In Her Own Words
-1%

Diana Her True Story - In Her Own Words

117.81 Książki Michael Omara
117,81 zł
119,00 zł
Podobne z kategorii - Biografie, wspomnienia
Hrabia De Saint Germain
-26%

Hrabia De Saint Germain

36.31 Biografie, wspomnienia Centrum
36,31 zł
49,00 zł
Jan Paweł II Dzień po dniu T 1-2
-34%
Promocja

Jan Paweł II Dzień po dniu T 1-2 - Ilustrowane kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005

129.58 Biografie, wspomnienia Biały Kruk
129,58 zł
197,40 zł
Tajemnice Inczhon
-26%

Tajemnice Inczhon

22.21 Biografie, wspomnienia Zysk i S-ka
22,21 zł
29,90 zł
Benedykt XVI Portret z bliska
-10%

Benedykt XVI Portret z bliska

36.1 Biografie, wspomnienia AA
36,10 zł
39,90 zł
Jan Potocki Daleka podróż
-21%

Jan Potocki Daleka podróż

31.66 Biografie, wspomnienia Drzewo Babel
31,66 zł
39,90 zł
Generał Władysław Sikorski
-26%

Generał Władysław Sikorski

17.8 Biografie, wspomnienia Libra Pl
17,80 zł
24,00 zł
Bez mitów. Portrety ze Śląska
-11%

Bez mitów. Portrety ze Śląska

31.12 Biografie, wspomnienia WAW
31,12 zł
35,00 zł
Romantyk i zbrodniarz
-9%

Romantyk i zbrodniarz

11.84 Biografie, wspomnienia Nortom
11,84 zł
13,08 zł
Święta Klara z Asyżu. Oblubienica ubogiego Chrystusa
-5%

Święta Klara z Asyżu. Oblubienica ubogiego Chrystusa

37.93 Biografie, wspomnienia Diecezjalne
37,93 zł
39,90 zł
Ojciec Pio t. 1 - 2
-26%

Ojciec Pio t. 1 - 2

73.24 Biografie, wspomnienia Rafael
73,24 zł
98,99 zł
Waldorff
-24%

Waldorff - Ostatni baron PRL-u

30.25 Biografie, wspomnienia Iskry
30,25 zł
39,90 zł
Nieznany ląd Freud i kobiety
-21%

Nieznany ląd Freud i kobiety

33.92 Biografie, wspomnienia Nisza
33,92 zł
43,00 zł
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Legenda. Tom 1
-29%

Legenda. Tom 1

31.85 Literatura młodzieżowa zagraniczna Otwarte
31,85 zł
44,99 zł
Księga żywych sekretów
-33%

Księga żywych sekretów

30 Dla młodzieży 15-18 (Young Adult) Jaguar
30,00 zł
44,90 zł
Patriota
-30%

Patriota

31.85 Książki Otwarte
31,85 zł
45,30 zł
Albi, Zagadkopis I. (10572)
-6%

Albi, Zagadkopis I. (10572) - Wiek: 12+

23.49 12 lat i więcej Albi
23,49 zł
24,99 zł
Joga twarzy
-32%

Joga twarzy - Proste ćwiczenia i inspirujące wskazówki, jak być piękną i promienną

30.75 Joga i medytacja Czarna Owca
30,75 zł
44,99 zł
A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy
-33%

A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy

30.36 Nauka o języku Agora
30,36 zł
44,99 zł
Decyzja
-32%

Decyzja

27.34 Thriller Czarna Owca
27,34 zł
39,99 zł
Kobieta w walizce
-40%
Promocja

Kobieta w walizce

26.94 Kryminał Muza
26,94 zł
44,90 zł
Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwo
-35%

Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwo

38.86 Książki Copernicus Center Press
38,86 zł
59,90 zł
Nic się nie działo
-36%

Nic się nie działo - Historia życia mojej babki

24.43 Biografie, wspomnienia Czarne
24,43 zł
37,91 zł
Dodałeś produkt do koszyka
Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor
Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor
Morton Andrew