31.42
Powieści polskie
Novae Res
Francuz
Wydawnictwo:
Novae Res
Oprawa: okładka miękka
31,42 zł
Cena rekomendowana: 44,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Opis
Najtrudniej wytłumaczyć niewinność. Francja, dziesięć lat po upadku powstania styczniowego. Anna Dworzak, córka polskich patriotów, podejmuje ważną decyzję - wyjdzie za mąż z miłości albo wstąpi do zakonu. Serce podpowiada jej drugą opcję, tym bardziej że mężczyzna, z którym chcą ją zeswatać, jest nieczuły i wyrachowany. Na jej wybór wpływa jeden wieczór. Na wystawnym balu Anna poznaje Sebastiana Antoine'a, przystojnego Francuza pechowo zaręczonego ze znaną miejscową kokietką, i tym samym zostaje wciągnięta w niebezpieczną intrygę. Anonimowe listy miłosne, kradzieże oraz pogróżki to teraz codzienność panny Dworzak. Kobieta już wkrótce przekona się, jak naprawdę smakuje miłość, a także do czego zdolni są ludzie żądni zemsty.
Szczegóły
Rok wydania
2023
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
358
ISBN
9788383137575
EAN
9788383137575
Data premiery
2023-11-21
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
Dodałeś produkt do koszyka
Francuz
31,42 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Anna Bandurska zaskoczyła nas swoim udanym debiutem. Ciekawe tło obyczajowo-historyczne, intrygująca fabuła i mocno zróżnicowani bohaterowie. Czy czegoś jeszcze zabrakło? Jak dla mnie wystarczająco, aby być usatysfakcjonowaną … Autorka umieściła historię we Francji, w wieku XIX. Anna Dworzak, po opuszczeniu rodzinnego domu przez siostrę, która wraz z rodziną zamieszkała w posiadłości męża, nie może się odnaleźć. Po tym, jak przeżyła zawód miłosny, podejmuje decyzję, że albo wyjdzie za mąż tylko i wyłącznie z miłości, albo wstąpi do zakonu. Ojciec w roli zięcia widziałby Polaka, wielkiego patriotę, oddanego krajowi. Siostra nie marnuje czasu i postanawia wyswatać Annę z mężczyzną, który nie jest szczery, od samego początku oszukuje wybrankę. I trzeba przyznać, że nie jest on w gronie zainteresowania siostry. Na wielkim balu Anna poznaje Sebastiana Antoine'a, przystojnego Francuza. Jednak on jest zaręczony z intrygantką, Emilii Girard, która się doskonale nim zabawia. Młodzi są sobą zauroczeni od pierwszego wejrzenia. Czy będzie im dane, aby ich fascynacja miała miłe zwieńczenie? Czy jest możliwe, aby majętny Francuz zakochał się w młodej niewinnej trzpiotce? Czy taki związek ma rację bytu i szansę na powodzenie? Nie będzie to łatwe, tym bardziej, że są osoby, które nie wyobrażają ich razem i za wszelką cenę, knując intrygę za intrygą, dążą do unicestwienia ich zamiarów. Anonimowe listy, przypadkowe kradzieże i otrzymywane pogróżki to codzienność Anny. Czy będzie w stanie udźwignąć te niepowodzenia i być szczęśliwą? Francuz to pełna miłości i skrywanej namiętności opowieść, mająca miejsce w czasach, gdy na salonach odbywały się wystawne bale, gdzie swatki kojarzyły młodych, a słowo „miłość” wywoływało pąsy na twarzy. To czasy niewinnych i ukradkowych spojrzeń, delikatnych muśnięć i potajemnie kradzionych pocałunków. Czasy delektowania się swoją obecnością przez zakochanych i smakowania pierwszych miłosnych uniesień. W takiej atmosferze rodzi się piękne uczucie, czyste i nieskazitelne, ale celowo niszczone przez zazdrosnych i mających niecne zamiary. Z każdej stronicy przebija smak miłości, nadziei i radości, czas oczekiwania na spełnienie pragnień o kochaniu i byciu kochanym. Ale nie tylko piękno bije z tej lektury, jest też zazdrość, nienawiść i złość. Są intrygi i zachowania mające na celu zniesławienie, upokorzenie i sprawienia, aby inni cierpieli i czuli się lekceważeni. Cóż, to wszystko sprawia, że powieść czyta się szybko, z zaciekawieniem i nutką nostalgii. Autorka rozpryskuje atmosferę oczekiwania na coś, co przyniesie ukojenie i spełnienie marzeń. I miejmy nadzieję, że los będzie miły i łaskawy i sprawi nam czytelniczą satysfakcję … Szeroki wachlarz charakternych bohaterów, tych dobrych i złych, miłych i butnych, urozmaica fabułę, dodaje jej pikanterii i smaczku. Nie sposób się nudzić, wręcz przeciwnie, emocje są ogromne i cały czas w nad grają na strunach naszych uczuć … Polecam gorąco, ciepła i przyjemna, rozgrzewa emocje i wzrusza, niejedna łezka uroniła się na karty tej uroczej powieści ...
Ksiazke mialam okazje przeczytac duzo wczesniej i dziekuje autorce za taka mozliwosc.Ksiazka jest przepieknie napisana ,opisy i postacie barwne i jasne ,intryga goni intrygie .Czytajac Francuza przenosimy sie w czasy odlegle, piekne i barwne ,pelne balow ,wystawnych przyjec i spotkan.Polecam te ksiazke na dlugie wieczory z dreszczykiem emocji i lezka.
Miałam już okazję czytać powieść przed premierą, za co serdecznie dziękuję autorce. Ksiązka jest przepiękna, wzruszająca, wciągająca, zdarzyło mi się uronić łezkę w kilku momentach. Zarwałam noc, aby doczytać ją do końca, bo inaczej nie mogłabym spać... Autorka wspaniale połączyła romans z niejako sensacją, miłość miesza się tam z intrygą, a postacie nakreślone są bardzo barwnie, na tyle ciekawie, że czasami już nie wiadomo, kto jest tak naprawdę tym złym, a kto dobrym... Autorka bawi się uczuciami czytelników, trzymając w niepewności aż do ostatnich stron., rzuca najróżniejsze tropy, mami perspektywą bliskiego rozwiązania zagadki, aby potem znów zostawić w kropce. No i te barwne opisy... Momentami sama czułam się, jakbym siedziała w ogrodzie pełnym kwiatów., albo tańczyła walca na balu. Zakończenie jest również piękne, ale nie zdradzę szczegółów. Powiem tylko tyle, że jest bardzo nastrojowo i pada śnieg...Jeśli szukacie pięknej, romantycznej historii z czasów belle epoque, to ta książka podpije wasze serce.