27.44
Dla młodzieży 15-18 (Young Adult)
Zwierciadło
Happy Ever After. Fairy tales. II tom przygód Mai i Kajetana
27,44 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Zwykle bajki kończą się szczęśliwie.
Ale w prawdziwym życiu trzeba zawalczyć o happy everafter.
Majka i Kajetan przeżyli ciężkie chwile. Trudności jednak ich zbliżyły. Poznali swoją wartość, zyskali siłę – stali się pewniejsi uczucia, które niczym magnes ciągnie ich ku sobie. Jednak ciążące między parą niedopowiedzenia są wykorzystywane przez postacie drugoplanowe, które za wszelką cenę chcą podporządkować sobie Majkę i Kajetana.
Młoda bibliotekarka na własnej skórze przekonała się, że piękny świat, do którego należy Kajetan, pełen jest mrocznych cieni, sekretów skrzętnie ukrywanych przed ciekawskimi oczami fanów. Czy w rzeczywistości pełnej sztuczności jest miejsce na prawdziwe uczucie? Czy miłość idzie w parze z zaufaniem?
Przed Majką trudna decyzja – albo podporządkuje się sztywnym regułom celebryckiego towarzystwa, albo będzie musiała odejść raz na zawsze.
Czy wszystkie romantyczne historie mogą liczyć na happy everafter?
Happy EverAfter kończy historię Majki i Kajetana. W przygotowaniu kolejny tom: Far, Far Away – bliżej poznacie w nim buntowniczą Polę oraz mężczyznę, który skradł jej pierwszy pocałunek.
Anna Szafrańska (ur. 1990) – polska pisarka, autorka literatury obyczajowej i newadult. Zadebiutowała w 2016 roku na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie z książką Widmogrzechu. Autorka bestsellerowej serii "PInkTattoo" oraz trylogii "Spragnieni".
Ale w prawdziwym życiu trzeba zawalczyć o happy everafter.
Majka i Kajetan przeżyli ciężkie chwile. Trudności jednak ich zbliżyły. Poznali swoją wartość, zyskali siłę – stali się pewniejsi uczucia, które niczym magnes ciągnie ich ku sobie. Jednak ciążące między parą niedopowiedzenia są wykorzystywane przez postacie drugoplanowe, które za wszelką cenę chcą podporządkować sobie Majkę i Kajetana.
Młoda bibliotekarka na własnej skórze przekonała się, że piękny świat, do którego należy Kajetan, pełen jest mrocznych cieni, sekretów skrzętnie ukrywanych przed ciekawskimi oczami fanów. Czy w rzeczywistości pełnej sztuczności jest miejsce na prawdziwe uczucie? Czy miłość idzie w parze z zaufaniem?
Przed Majką trudna decyzja – albo podporządkuje się sztywnym regułom celebryckiego towarzystwa, albo będzie musiała odejść raz na zawsze.
Czy wszystkie romantyczne historie mogą liczyć na happy everafter?
Happy EverAfter kończy historię Majki i Kajetana. W przygotowaniu kolejny tom: Far, Far Away – bliżej poznacie w nim buntowniczą Polę oraz mężczyznę, który skradł jej pierwszy pocałunek.
Anna Szafrańska (ur. 1990) – polska pisarka, autorka literatury obyczajowej i newadult. Zadebiutowała w 2016 roku na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie z książką Widmogrzechu. Autorka bestsellerowej serii "PInkTattoo" oraz trylogii "Spragnieni".
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Happy Ever After. Fairy tales. II tom przygód Mai i Kajetana
Autor
Wydawnictwo
Seria
Wydanie
1
Rok wydania
2023
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
224
Format
14.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788381324700
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788381324700
Data premiery
2023-05-17
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Happy Ever After. Fairy tales. II tom przygód Mai i Kajetana
27,44 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
RECENZJA 🩷"HAPPY EVER AFTER" 🩷 Seria: FAIRY TALES (tom 2) AUTOR: ANNA SZAFRAŃSKA WYDAWNICTWO: ZWIERCIADŁO ZWYKLE BAJKI KOŃCZĄ SIĘ SZCZĘŚLIWIE. ALE W PRAWDZIWYM ŻYCIU TRZEBA ZAWALCZYĆ O HAPPY EVER AFTER. "Coś złego, coś dobrego. Może ludzie mają rację, mówiąc, że czasami trzeba przejść przez piekło, by los w końcu się odmienił...." "Happy Ever After" to druga część, a zarazem zakończenie historii Majki i Kajetana. Wchodzimy do nowej rzeczywistości dwójki zagubionych młodych ludzi, w której będą próbowali zbliżyć się do siebie i zbudować swoją relację na nowo Ta część zdecydowanie przepełniona uczuciami, emocjami, czułością, odkrywanie i otwieranie się na siebie i spojrzenia na swoje życie z innej strony i do tego nutką pikanterii. Nie zabraknie intryg, niedopowiedzeń, bólu, cierpienia. Książa motywem slow burn, gdzie autorka powoli niepospiesznie buduje relacje, wzmacnia uczucia, a z drugiej strony boleśnie doświadczając bohaterów. Autorka pokazała, że warto walczyć o miłość i jak ważne jest zaufanie, bez tego niestety nic nie osiągniemy. Dobrze wykreowana fabuła oparta na relacjach I uczuciach między postaciami. Lekka, przyjemna dobrze rozplanowana i poprowadzona historia, która pochłonęłam bardzo szybko i spędziłam z nią wyjątkowo miło czas. Bohaterowie ciekawie wykreowani, tacy prawdziwi, zagubieni, popełniają błędy, ale w końcu walczą o swoje szczęście. W tej części widać dużą przemianę głównego bohatera, który zyskał w moich oczach. Zmienił swoje podejście i zaczął zauważać, co tak naprawdę liczy się i jest najważniejsze. Zmianę zobaczycie również u Majki, to postać, którą bardzo polubiłam i kibicowałam jej. "Rzeka nigdy nie stoi w miejscu. Ona cały czas się zmienia, woda nigdy nie jest taka sama, płynie i jest niezależna." Majka ląduje w szpitalu, przez stres i wszystko, co działo się wokół niej. Poznała mroczny świat pełen sztuczności, intryg i życia pod dyktando innych. Tylko gdzie w tym wszystkim ma odnaleźć się zwykła dziewczyna, która wierzy w miłość. Jak ma dostosować się do świata, którego nie zna i ją przerasta, czuje się zagubiona, samotna i zostawiona sama sobie. A to wszystko odbiło się na jej zdrowiu i zagroziło życiu dziecka. Kajetan nie może darować sobie, że przez jego zachowanie w wobec Majki mógł stracić córkę, teraz bardzo żałuję i pragnie zmienić się i naprawić relację z kobietą. To przeżycie bardzo zbliża ich do siebie i zaczynają otwierać się na siebie na nowo. Żyją w swojej bajce, coraz bardziej pewni swoich uczuć. Jednak ponownie zawisną nad nimi chmury gradowe, niedopowiedzenia i ludzie, którzy nie chcą, aby ta dwójka nie była razem i zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby ich rozdzielić. Wszystko zawiśnie na ostrzu noża i Majka będzie musiała podjąć najważniejszą decyzję, która może złamać jej serce. -Czy napiszą swoją bajkę na nowo? -Czy mają szansę na zbudowanie trwałego związku i zapewnienie córce bezpiecznego domu? -Czy Kajetan zawalczy o swoje szczęście ? -Jakie zakończenie napisało dla nich życie? -Czy Majka da szansę mężczyźnie? -Czy mogą mieć nadzieję stać się prawdziwą rodziną? -Czy miłość idzie w parze z zaufaniem? Polecam 🩷 Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.
Lubicie w powieściach motyw romantyczny w stylu Kopciuszka i Księcia z bajki? Anna Szafrańska stworzyła taką właśnie bajkową serię „Fairytales”, w której dwóch pierwszych tomach poznajemy pogmatwane koleje związku bibliotekarki Majki i znanego piłkarza i celebryty Kajetana. Ich losy wciągnęły mnie niesamowicie w pierwszym tomie „Once Upon a Time”, a zakończenie wręcz zmusiło do sięgnięcia po kontynuację „Happy Ever After”, gdy tylko wpadła w moje ręce. Podobnie jak w bajkach, tak i związek tych dwojga narażony jest na zewnętrzne zakusy osób im nieprzychylnych i tych wietrzących swój interes w ich rozstaniu. Gdyby był oparty na solidnych filarach to z pewnością łatwiej byłoby im stawić opór przeciwnościom, niebezpieczeństwom celebryckiego światka i opinii publicznej, ale marzenia o szczęśliwym życiu, prawdziwej rodzinie zostają zdmuchnięte niczym domek z kart. Namiętność nie zrekompensuje braku zaufania, a gorące zapewnienia zatajonych informacji. Czy Kajetan zrozumie, co tak naprawdę jest w życiu ważne? Co może stracić, jeśli się nie otworzy na prawdę nie tylko przed Majką, ale też przed samym sobą? Czy znowuż Majka odważy się pozostać w tym pozornie pięknym świecie skrywającym za wystawioną na pokaz fasadą zakłamanie, sztuczność i brzydkie sekrety? Tak łatwo było mi zaangażować się w losy tej pary różniącej się niczym woda i ogień. Ich zabawne dialogi, przekomarzania się i riposty często wywoływały uśmiech, ale pojawiło się też wiele powodów do wzruszeń. Z radością patrzyłam na metamorfozę w ich relacji nie tylko pod względem narastającej namiętności (ach te ciążowe hormony 😉),ale przede wszystkim dojrzałości osób pragnących być razem i tworzyć prawdziwą rodzinę. Kibicowałam ich związkowi z całego serca! Styl pisania Autorki tak lekki i przyjemny sprawił, że zostałam od pierwszych słów wciągnięta w wir wydarzeń, a umiejętne balansowanie między momentami humorystycznymi, a bardziej wzruszającymi dało wielowymiarowy charakter i obudziło we mnie wiele skrajnych emocji. To nie tylko piękna opowieść o miłości, ale również o dojrzewaniu i poznawaniu własnych pragnień. Majka i Kajetan przechodzą metamorfozę stając się lepszymi wersjami samych siebie. Nie można jednak zapominać, że stawiając ważne pytania o istotę miłości i szczęścia, ta historia jest przede wszystkim idealną lekką rozrywką i odskocznią od codzienności dla wszystkich, którzy pragną zatracić się w magicznym świecie pełnym nadziei, walki o miłość i prawdziwego happy endu. Wreszcie przykład Majki po raz kolejny pokazuje jak wielu informacji przydatnych w życiu można dowiedzieć się z książek 😉.