32.13
Romans
Papierowe Serca
Hate Between Us
Wydawnictwo:
Papierowe Serca
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
32,13 zł
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Czy nienawiść to jedyne, co ich łączy?
Rosalie i Liam od dziecka byli przyjaciółmi. Oboje nie mieli łatwej sytuacji w domu i stali się dla siebie nawzajem schronieniem przed rodzinnymi problemami. Przez lata ich relacja znacznie się pogłębiła. Myśleli, że nic ich nie rozdzieli. Tymczasem wystarczyła jedna kłótnia i kilka słów rzuconych w gniewie, aby w dwóch złamanych sercach pozostała tylko nienawiść. Rosalie uciekła z miasta i obiecała sobie, że na zawsze skończyła z Liamem.
Dwa lata później choroba ojca zmusza dziewczynę do powrotu do rodzinnego miasteczka. Co się stanie, gdy na jej drodze znów stanie Liam? Czy uda im się naprawić to, co z taką łatwością zniszczyli?
Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 16+
Rosalie i Liam od dziecka byli przyjaciółmi. Oboje nie mieli łatwej sytuacji w domu i stali się dla siebie nawzajem schronieniem przed rodzinnymi problemami. Przez lata ich relacja znacznie się pogłębiła. Myśleli, że nic ich nie rozdzieli. Tymczasem wystarczyła jedna kłótnia i kilka słów rzuconych w gniewie, aby w dwóch złamanych sercach pozostała tylko nienawiść. Rosalie uciekła z miasta i obiecała sobie, że na zawsze skończyła z Liamem.
Dwa lata później choroba ojca zmusza dziewczynę do powrotu do rodzinnego miasteczka. Co się stanie, gdy na jej drodze znów stanie Liam? Czy uda im się naprawić to, co z taką łatwością zniszczyli?
Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 16+
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
392
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383218694
Redakcja
Żółtowska Zuzanna
Rodzaj
Książka
EAN
9788383218694
Data premiery
2024-02-14
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Kobiece Sp. k.
Dodałeś produkt do koszyka
Hate Between Us
32,13 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
"Oniemiała. Łzy napłynęły jej do oczu, wzruszenie ścisnęło gardło. Spodziewała się po nim najgorszego, a on po raz kolejny udowodnił jej, że nie wszystko stracone. Że gdzieś za tą dupkowatą fasadą ukrywa się prawdziwy Liam. Jej Liam." 🌟🌟🌟 Wybrzmiewająca cierpieniem dwóch nastoletnich dusz. Okraszona piękną przyjaźnią, którą stać na największe poświęcenia. Owiana dawką humoru, nadającego powieści jeszcze większego wydźwięku. "Hate between us" to słodko-gorzka historia Rosalie i Liama. Połączyło ich nastoletnie uczucie, rozłączyła niewyjaśniona sytuacja, która odbiła się się na ich relacji. To ona doprowadziła do tego, że dziewczyna postanowiła opuścić rodzinne miasteczko i nigdy więcej do niego nie wrócić. Los jednak niweczy jej plany. Bo oto dwa lata później znowu jest sąsiadką Liama. Niestety chłopak nadal żywi do niej jedynie uczucie nienawiści. Jest mu przykro, że Rosalie bez skrupułów wyjawiła jego tajemnicę i nie przyznaje się do winy. Na każdym kroku uprzykrza jej życie, robiąc jej na złość. Dziewczyna nie pozostaje mu dłużna. Ich wzajemne przepychanki rozbawiają do łez... W szkole, do której oboje uczęszczają, Rosalie poznaje Dylana i Nicka. Nawet nie przypuszcza, że tych dwoje, tak różnych chłopaków, będą przy niej, gdy będzie tego najbardziej potrzebowała. Że odnajdzie wnnich przyjaciół, którzy wyciągną do niej pomocną dłoń. "Hate between us" to piękna powieść. Nie brakuje w niej cierpienia i niepewności. Nie brakuje bólu i łez. Ale nie brakuje też nadziei i humoru. Nie brakuje wiary w lepsze jutro, bo przecież po każdej, nawet najbardziej gwałtownej burzy, świeci słońce. Czy ono zaświeci także dla Rosalie i Liama? Czy przełamą lody nienawiści? Czy będą w stanie naprawić to, co zniszczyli? Uwierzcie, że ta książka wywoła w Was mnóstwo emocji. Autorka dawkuje je stopniowo. Miesza łzy ze śmiechem. Sprawia, że szybciej bije serce, a jednocześnie zaciska się gardło. Niesamowita. Piękna, mimo bólu jaki za sobą niesie. Ukazująca piękno prawdziwej przyjaźni i siłę pierwszej miłości, której nic i nikt nie jest w stanie zniszczyć. Nawet czas. "Hate between us" to książka idealna zarówno dla młodzieży, jak też dorosłych. Mnie oczarowała nie tylko okładką, ale także wartościowym wnętrzem. Serdecznie polecam 💙🌟
Rosalie w wieku sześciu lat przeprowadziła się do nowego miasteczka w którym nie znała zupełnie nikogo. Nie pomagał fakt, że jej rodzice ciągle się kłócili. W końcu na jej drodze pojawił się Liam- dziwny chłopak mieszkający dom obok. Lata mijały a dziewczyna właśnie z nim miała wszystkie swoje pierwsze razy. Sielankę zakończyły bolesne słowa wypowiedziane w kłótni przez chłopaka, zabolały tak bardzo, że dziewczyna wyjechała z miasta obiecując sobie, że nigdy tu nie wróci. Po dwóch latach wraca ze względu na chorobę ojca, i nie wyobraża sobie spotkania z chłopakiem… Podobała mi się ta historia. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to historia z Wattpada, kierowana raczej do młodszej widowni (16+) więc znalazły się tutaj zachowania przy których wywracałam oczami, lub skręcało mnie czytając „nie cisiaj mnie”. Z drugiej strony, mimo momentami cringowych opisów były momenty w których Ci nastolatkowie wykazali się większą dojrzałością niż niejeden dorosły. Bohaterowie wykreowani w fajny sposób, każdy miał „to coś”. Znajomi Rosalie nie raz sprawiali, że wybuchałam śmiechem. Sam Dylan sprawiał, że uśmiech sam pojawiał się na mojej twarzy, albo Hope, której słowotok bombardował każdego napotkanego człowieka i przy niej nie dało się po prostu nudzić. Najbardziej jednak podobała mi się postać głównej bohaterki- Rosalie mi zaimponowała już od samego początku. Wie czego chce, jest uparta, ma ostry język, nie poddaje się, jest bezinteresowna i ma wielkie serce. Nie jest typową szarą myszką, która zgodzi się na wszystko i da sobą pomiatać. Jeśli ktoś lubi historie, przy których można się wzruszyć, poruszane są wątki przyjaźni, zakochania, wrogów, trudnego dzieciństwa, i co najważniejsze: w których pojawia się motyw „od wroga po kochanków” to będzie zadowolony po przeczytaniu tej książki. Z tego co się orientuję jest to debiut, i ja zaliczam go do udanych. Końcówka sprawiła, że lekko się wzruszyłam. Mocno ze sobą walczyłam, żeby nie wybuchnąć płaczem. Dość emocjonalne zakończenie. *To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.