33.59
Książki edukacyjne
Agora
Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji
Wydawnictwo:
Agora
Oprawa: Twarda
33,59 zł
Cena rekomendowana: 46,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Seria dla dzieci, które wolą fakty od fikcji.
Fantastyczna podróż przez historię i naukę!
Dawno dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze ludzi, istniało życie, którego trudno sobie wyobrazić. Ziemia była głośnym i gorącym miejscem, pełnym eksplodujących wulkanów i gorącej lawy! Zaraz potem, coś zaczęło dziać się na dnie oceanu… Poznaj niezwykłą historię życia i przenieś się miliony lat wstecz! Oto zdumiewająca opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana na potrzeby dzieci.
Co o książce sądzą dzieci?
“Teraz już wiem czemu woda jest tak ważna, to tam się wszystko zaczęło.” - Miłosz lat 6
“O, tu są takie ładne kolorowe rybki. Jedne wyglądają jak skarpetki!” - Kubuś, lat 5
”Ta książka to dla mnie odkrycie skąd się wziął człowiek.” - Dobrusia lat 6
”Mamo, przeczytaj mi jeszcze raz!” - Anastazja lat 6
”Fajnie, że już wiem skąd wzięły się małpy.” - Marcelina, 4 lata
”Ale duzi dinozaur!” - Gabryś, 3 lata
”Bardzo ciekawa książeczka i ma fajne, kolorowe obrazki.” - Rozalka, lat 5
A jak polecają ją eksperci?
Niełatwo jest na kilkunastu stronach streścić 4,5 miliarda lat historii. Autorzy książki „Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji” zabierają nas więc na szybki przelot: w podróż przez czas ruszamy wkrótce po powstaniu Ziemi, a lądujemy we współczesności. Co ważne mamy okazję uważniej przyjrzeć się bodaj najbardziej tajemniczemu momentowi, a więc narodzinom życia. Tu sięgamy po aktualną wiedzę, więc czytający z dziećmi rodzice również mogą być zaskoczeni.
Są oczywiście dinozaury (muszą być!), ale szczęśliwie nie dominują nad całą historią życia, a dobrze wpisują się w opowieść pokazującą dzieje najdziwniejszej planety, jaką znamy w kosmosie. - Aleksandra i Piotr Stanisławscy, CrazyNauka
Historia ewolucji to nie tylko dinozaury, wielkie ważki i ludzie jaskiniowi. To także pierwotna zupa, w której powstały pierwsze komórki czy tiktaaliki z giętkimi szyjami i płetwami przypominającymi nogi. Z wszystkimi bohaterami niezwykłej ewolucyjnej przygody, która trwa na Ziemi od ponad 3 mld lat, zaprzyjaźnicie się dzięki tej książeczce. - Karol Wójcicki, Z głową w gwiazdach
Zapraszamy czytelników od lat pięciu do ośmiu, a może nawet do osiemdziesięciu ośmiu!
Fantastyczna podróż przez historię i naukę!
Dawno dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze ludzi, istniało życie, którego trudno sobie wyobrazić. Ziemia była głośnym i gorącym miejscem, pełnym eksplodujących wulkanów i gorącej lawy! Zaraz potem, coś zaczęło dziać się na dnie oceanu… Poznaj niezwykłą historię życia i przenieś się miliony lat wstecz! Oto zdumiewająca opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana na potrzeby dzieci.
Co o książce sądzą dzieci?
“Teraz już wiem czemu woda jest tak ważna, to tam się wszystko zaczęło.” - Miłosz lat 6
“O, tu są takie ładne kolorowe rybki. Jedne wyglądają jak skarpetki!” - Kubuś, lat 5
”Ta książka to dla mnie odkrycie skąd się wziął człowiek.” - Dobrusia lat 6
”Mamo, przeczytaj mi jeszcze raz!” - Anastazja lat 6
”Fajnie, że już wiem skąd wzięły się małpy.” - Marcelina, 4 lata
”Ale duzi dinozaur!” - Gabryś, 3 lata
”Bardzo ciekawa książeczka i ma fajne, kolorowe obrazki.” - Rozalka, lat 5
A jak polecają ją eksperci?
Niełatwo jest na kilkunastu stronach streścić 4,5 miliarda lat historii. Autorzy książki „Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji” zabierają nas więc na szybki przelot: w podróż przez czas ruszamy wkrótce po powstaniu Ziemi, a lądujemy we współczesności. Co ważne mamy okazję uważniej przyjrzeć się bodaj najbardziej tajemniczemu momentowi, a więc narodzinom życia. Tu sięgamy po aktualną wiedzę, więc czytający z dziećmi rodzice również mogą być zaskoczeni.
Są oczywiście dinozaury (muszą być!), ale szczęśliwie nie dominują nad całą historią życia, a dobrze wpisują się w opowieść pokazującą dzieje najdziwniejszej planety, jaką znamy w kosmosie. - Aleksandra i Piotr Stanisławscy, CrazyNauka
Historia ewolucji to nie tylko dinozaury, wielkie ważki i ludzie jaskiniowi. To także pierwotna zupa, w której powstały pierwsze komórki czy tiktaaliki z giętkimi szyjami i płetwami przypominającymi nogi. Z wszystkimi bohaterami niezwykłej ewolucyjnej przygody, która trwa na Ziemi od ponad 3 mld lat, zaprzyjaźnicie się dzięki tej książeczce. - Karol Wójcicki, Z głową w gwiazdach
Zapraszamy czytelników od lat pięciu do ośmiu, a może nawet do osiemdziesięciu ośmiu!
Szczegóły
Tytuł
Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji
Autor
Wydawnictwo
Temat
Rok wydania
2024
Oprawa
Twarda
Ilość stron
32
Format
24.0 x 27.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788326844621
Tłumacze
Walulik Agnieszka
Redakcja
Husband Amy
Tytuł oryginału
The story of life
Rodzaj
Książka
EAN
9788326844621
Data premiery
2024-03-27
Kraj produkcji
PL
Producent
Agora Książka i Muzyka sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji
33,59 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Wiecie co, ja zawsze uważnie czytam bajki, bo przeważnie to tam niektórzy ludzie przemycają ważne dla nas informacje. Zanim przejdę do sedna, powiem wam, że bardzo zaciekawiło mnie opisane tu zjawisko pyłu, który rozchodził się po świecie, po którym następowało wymarcie niektórych obecnych gatunków z czego zostały te najsilniejsze, które potem ponownie ewoluowały. Chciałam zauważyć, że ostatnio przez Polskę przelatuje coraz więcej jakiegoś pyłu, który przesłania Słońce jak w bajce i po którym ogrom ludzi jest chorych bez względu na wiek. Mamy też w napisane, że późniejsi ludzie opuścili Afrykę w poszukiwaniu nowych miejsc do osiedlenia. Pył, który przeszedł u nas został nazwany saharyjskim pyłem, który ostatnio przeszedł wraz z ciepłym powietrzem znad Afryki. Ten drobny piasek przesłonił niebo głównie w zachodniej i centralnej Polsce. Dla tych co nie wiedzą, taka sytuacja w pogodzie pojawia się raz na kilkanaście lat i jest efektem zmian klimatycznych. Jak myślicie, co to dla nas oznacza? Czy wciąż uważacie, że w bajkach piszą tylko bajki? Ową pozycję napisało dwóch autorów, trzeci zajmował się rysunkami, a czwarta postać tłumaczeniem. Co najbardziej mi się podobało, to właśnie te rysunki, nie gotowce przygotowane komputerowo. Tutaj wszystko wygląda autentycznie i opisane jest krótko, prosto i na temat, lecz każdy przypisany do obrazka opis może wywoływać w nas pytania i zainteresowanie tym tematem na tyle, by samemu zacząć w tym drążyć. Mamy ukazaną planetę na której nie było jeszcze ludzi, a całą ziemię pokrywały wybuchające wulkany. Po opisanym materiale przechodzimy do momentu w którym w ciepłej wodzie w szczelinach zwanych kominami powstały maleńkie drobinki łączące się w jedną całość. Komórki te stawały się coraz większe i zaczęły pobierać energię z otoczenia. Przeczytajcie, jeśli chcecie wiedzieć skąd ją pobierały, bo my możemy zrobić dokładnie to samo:-) Na piątej i szóstej kartce, bo tu nie ma stron, zobaczymy świetne rysunki pierwszych stworzonek, a na następnej jeszcze świetniejsze! Następnie kiedy rozwinęły się w odpowiednich dla nich miejscach przyszedł właśnie ten pył, który miał wszystko zmienić. W ten sposób dla niektórych żyjących coś się skończyło. Ci, co zostali zaczęli ewoluować. Resztę sami możecie się domyśleć, bądź ciekawskim pozostaje zakup tej cudownej książki, bo to nawet nie połowa rzeczy o których wam opowiedziałam. Temat z niej jest przerabiany we wczesnej szkole, więc jestem przekonania, że warto go poznać. Moim zdaniem potrafi wzbudzić w dziecku ciekawość i rozwinąć jego zainteresowanie, które dopiero w nim kiełkuje. W książce odnajdziecie temat kosmosu, ziemi, wody, zwierząt, gleby, komórek, dinozaurów, katastrof, wykopalisk, podróży, osadnictwa, komunikacji, samochody, samoloty, pociągi, życie na wsi lub w mieście itd. W ten sposób po lekturze dziecko samo wychwyci co go interesuje, a dla rodzica będzie cenną podpowiedzią na późniejsze stwierdzenia ,,Bo ja nie wiem co chcę w życiu robić". Na końcu macie słowniczek pojęć o które może zapytać dziecko. Uważam, że to bardzo wartościowa książka, dlatego zachęcam do jej lektury. Sami będziecie dumni, że ją posiadacie!
Jak można przekonać dzieci do sięgnięcia po książkę? Nie jest to łatwe, ale nie jest to też niemożliwe. Wystarczy ciekawy pomysł i nutka zaintrygowania. I powinno się udać … Taki zamysł przyświecał autorom Historii życia. Pierwszej książki o ewolucji. Przekonajmy się dlaczego … Autorzy w bardzo ciekawy i kolorowy sposób przedstawili początki życia, zabrali nas w podróż w czasie odległą, bo cztery miliardy lat wstecz. Wtedy nie było ludzi na świecie, jednak istniało życie w formie, która jest dla nas niewyobrażalna i nieuchwytna. Wkoło pustka, ziejąca czarna ziemia, wybuchy wulkanów, nieoczekiwane ruchy lądów. Ale krok po kroku, mijają setki lat i świat zaczyna się kreować. Powstaje życie, pojawiają się pierwsze organizmy, zwierzęta i rośliny… Ta mała objętościowo książeczka zawiera mnóstwo wiedzy i ciekawostek, dostosowanych do wieku odbiorcy. To lektura dla 5-8 latków, jednak starsze dziecko również znajdzie w niej coś dla siebie. I dorosły nią nie pogardzi … Autorzy w bardzo prosty i przystępny sposób, niebywale ciekawy, przeprowadzają nas przez meandry powstania życia, tłumaczą bardzo przyjaźnie o zaczątkach życia. A dodatkowo bardzo sugestywne i kolorowe obrazki uzupełniają i wzmacniają przekaz. To co nie zostało napisane, zostało dopracowane w formie graficznej. Nie zawsze maluchy wnikliwie słuchają opowieści, ale już wzrokowo chłoną bez opamiętania. I jeszcze te obrazki, niedokładne i nierówne sprawiają wrażenia, że rysowane były ręką dziecka. I maluchy to chwycą i doskonale się w tej materii odnajdą. Historia życia zadaje wiele pytań, skłania do refleksji i przemyśleń. Dorośli powinni się przygotować na masę pytań, bo jestem przekonana, że będzie ich bez końca. Sama spędziłam przy tej opowieści miłe i przyjemne chwile. I jestem pewna, że dzieci również znakomicie będą się bawić tą pięknie wydaną książeczką. Autorzy uświadamiają, jak duża odpowiedzialność spoczywa na człowieku, jak duży wpływ ma na swoją planetę i życie na niej. Uczą dzieci, jak ważne jest dbanie o nasze otoczenie i środowisko, sugerują, jak mamy się zachowywać, aby żyć w czystym środowisku, wolnym od skażeń i zanieczyszczeń. To od nas zależy, jaki będzie świat za dwadzieścia, sto i tysiąc lat. To jak się dzisiaj będziemy zachowywać, kolejne pokolenia będą odczuwać. Więc żyjmy w zgodzie z naturą, szanujmy środowisko i dbajmy o nie, aby nasze dzieci i wnuki mogły być z nas dumne. Znakomita kolorowa opowieść! Pełna mądrości i ciekawych zagadnień! Takie powinny być lektury obowiązkowe, intrygujące i dające namiastkę tego, co ważne dla młodego pokolenia.
Czy z tej książki można dowiedzieć się jak powstało życie na Ziemi? Zdecydowanie. To wyprawa w daleką przeszłość, by pokazać jak przez miliardy lat kształtowała się nasza planeta i jej mieszkańcy. Od organizmów jednokomórkowych, przez bardziej złożone, które z czasem ewoluowały w zwierzęta, a następnie ludzi, których rozwój nie ustaje. Rzeczowa i konkretna książka, krok po kroku opisuje dzieje życia na Ziemi, podając wiele faktów w bardzo przystępny dla dzieci sposób, z ciekawą szatą graficzną.
Zdecydowanie potrzebna książka, bo moje dziecko już nie chodzi i nie mówi, że kiedyś było rybą :) a tak na serio, świetnie wyjaśnia trudne w sumie tematy w bardzo przystępny dla dziecka (a przydatny dla dorosłego!) sposób. Fajnie, "dziecięco" zilustrowana. Dla każdego starszaka, a nawet młodszego szkolniaka.
" [...] Bardzo, bardzo powoli, z biegiem milionów lat, budowa komórek stawała się coraz bardziej złożona [...]" Mojemu 7-letniemu synkowi w tej książce najbardziej podobały się: dinozaury i powstawanie człowieka. Jest zachwycony ilustracjami. Ogólnie ta książka się jemu bardzo podoba, ponieważ prawie codziennie czytamy ją przed snem. Jeżeli tak jak mój synek uwielbiacie historie o ewolucji, to zachęcam do poznania tej książki. Szczerze wam powiem, że również i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Jestem zachwycona pięknym wyglądem tej książki. Okładka idealnie przyciąga wzrok. Za ilustracje odpowiada Amy Husband. Jestem pełna podziwu dla jej pracy. Ma ogromny talent. Cieszę się, że Catherine Barr i Steve Williams w prosty sposób wytłumaczyli dzieciom historię powstania życia na Ziemi. Ich teksty plus ilustracje ilustratorki sprawiają, że dzieci nie chcą oderwać się od czytania. Przynajmniej tak jest w przypadku mojego syna. Mój synek i ja polecamy wam książkę autorstwa Catherine Barr i Steve’a Williamsa pod tytułem "Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji". Czy chcecie dowiedzieć się, jak wyglądała Ziemia na samym początku? Czy zastanawialiście się, dlaczego wyginęły dinozaury? A może interesuje was, jak powstał pierwszy człowiek? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w tej książce.
Książka ta została ładnie zilustrowana. Przedstawione w niej zostało w prosty i przystępny dla dziecka sposób - jak powstało życie. Jak to się zaczęło, co było pierwsze i jak to wszystko się rozwijało. Fajnie, że podpisane zostały też wybrane rysunki, to wzbudza większą ciekawość u maluchów. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale spokojnie myślę, że i starsze i młodsze dzieci będą nią zainteresowane i będą ją chciały oglądać z ciekawością. Jest w niej sporo ciekawych faktów, a jak wiadomo dzieci zadają dużo pytań, na które czasami nawet dorośli nie znają odpowiedzi 🤭. I muszę dodać, że na końcu znajdziemy fajny słowniczek pojęć, o które może dopytywać dziecko po lekturze tej książki 🤭.