32.7
Literatura obyczajowa
Videograf
Ja Ciebie też
Wydawnictwo:
Videograf
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
32,70 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Oliwia to młoda kobieta, którą spotkało wiele nieszczęść. Ukochany ją zdradził i porzucił przed ołtarzem, a mama, siostra oraz ona sama uważają, że na to zasłużyła – zabijając swojego tatę. Przy wsparciu kuzynki postanawia zacząć wszystko od nowa w nadmorskiej miejscowości, gdzie poznaje Michała.
Kiełkuje między nimi uczucie, ale czy na tyle mocne, by mimo danej sobie obietnicy związała się z kimś i zdradziła, co skrywa jej trudna przeszłość? Nie tylko ten problem trzeba rozwiązać. Kim jest ojciec Uli, skoro skłócone matki przyjaciółek zgodnie na ten temat milczą? Czy prawda wyjdzie na jaw? I czy okaże się siłą, która niszczy czy wyzwala?
Kiełkuje między nimi uczucie, ale czy na tyle mocne, by mimo danej sobie obietnicy związała się z kimś i zdradziła, co skrywa jej trudna przeszłość? Nie tylko ten problem trzeba rozwiązać. Kim jest ojciec Uli, skoro skłócone matki przyjaciółek zgodnie na ten temat milczą? Czy prawda wyjdzie na jaw? I czy okaże się siłą, która niszczy czy wyzwala?
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
320
Format
13.5 x 20.8 cm
Języki
polski
ISBN
9788382932010
Rodzaj
Książka
EAN
9788382932010
Data premiery
2024-08-25
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwa Videograf SA
Dodałeś produkt do koszyka
Ja Ciebie też
32,70 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Czasem więzi rodzinne nie gwarantują miłości i wsparcia, którego potrzebuje każdy z nas. Oliwia ma dwadzieścia osiem lat , lecz na barkach dźwiga ciężar, który przytłoczyłby niejednego starszego od niej człowieka. Dziewczyna bowiem sądzi, iż dwa lata wcześniej przyczyniła się do wypadku w którym śmierć poniósł jej ukochany tata, Andrzej. Na domiar złego ukochany narzeczony Filip zostawił ją przed ołtarzem, wystawiając na pośmiewisko. Załamana kobieta po ogromnej kłótni z mamą , Justyną, która czyni jej wyrzuty podejmuje decyzję o wyjeździe do Kołobrzegu, gdzie mieszkają jej ciocia Danka oraz kuzynka i jednocześnie najlepsza przyjaciółka Ula. Jeszcze nie wie, że ów wyjazd na zawsze odmieni jej życie, a pewien przystojny ratownik wraz z uroczym pieskiem rasy beagle wleje w jej serce nadzieję. Czy prawda o minionych wydarzeniach uwolni bohaterkę a ona sama uwierzy, że miłość istnieje naprawdę? Twórczość pani Muchaliny poznałam w powieści Miłość , pierogi i inne nieszczęścia i już wówczas pokochałam jej bohaterki , skrywające romantyczną duszę , taka jak moja , a przy tym zakochałam się w jej dialogach i poczuciu humoru. Mój ulubiony cytat? Trzeba zjeść ciasto, a nie wykręcać się dietą , zanim zje ktoś inny. Sama prawda🩷 Szczerze? Dajcie mi takiego Michała, a ozlocę , jak tylko będę potrafiła. Fabuła tej historii jest ciekawa, pełna bólu, poczucia winy , lecz nie brak w niej momentów zabawnych , pełnych wzruszenia. I chociaż w pewnej chwili domyśliłam się, co się stało z przyjemnością czytałam kibicując kuzynkom w ich walce o uczucia. Piękne więzi , zazdrość, zemsta , wściekłość, uśmiech i łzy. Doświadczyłam tego wszystkiego na nieco ponad trzystu stronach i naprawdę polecam 💜
Gdy Oliwię narzeczony zostawił przed ołtarzem, a matka, do której wróciła nieustannie ją posądza za śmierć ojca, za namową kuzynki wyjeżdża wraz z nią do Kołobrzegu. Tam podejmuje pracę w restauracji Uli i ciotki Danusi, próbując zacząć od nowa. Pomimo, że kobieta nie planuje w najbliższym czasie żadnych relacji damsko męskich, uczucie samo ją odnajduje i to w dość niecodziennych okolicznościach. Jednocześnie Ula i Oliwia próbują od Danusi dowiedzieć się kim jest ojciec Uli, którego dziewczyna nigdy nie poznała oraz co takiego wydarzyło się lata temu, co poróżniło mamę Oliwii z mamą Uli. Tylko czy prawda, która w końcu wychodzi na jaw, nie zniszczy jeszcze bardziej tej i tak już podzielonej rodziny? "Ja ciebie też" to piękna opowieść o miłości, przyjaźni, o rodzinnych, trudnych relacjach, i sekretach, które mogą niszczyć, ale i budować jeśli tylko sobie na to pozwolimy. Nie łatwa sytuacja życiowa, w jakiej znalazła się główna bohaterka, można by pomyśleć, że stworzy raczej przykrą aurę tej historii. Ale tak nie jest. Dla mnie na pierwszy plan wysuwa się relacja Oli i Michała, którym bardzo kibicowałam od chwili, gdy dostała kijem w głowę. Urzekła mnie ich historia. I trwałam w tym urzeczeniu do samego końca. A ten udał się autorce, oj udał. Wisienka na torcie. Spodobał mi się również charakter Oliwki, jej siła, by jednak postawić się matce, pomimo, że nie było to łatwe. Zawalczyła o siebie, o swoje szczęście, wyrwała z toksycznych relacji, pozostając sobą, z dobrym sercem i umiejętnością wybaczenia. Nie skreśliła najbliższych, pomimo krzywdy jaką od nich doznała. Książkę polecam wam z calego serca. Tak dobrze się ją czytało, że skończyłam w jeden dzień 💜 nawet nie zauważyłam, kiedy doszłam do ostatniego zdania