31.58
Zdrowie i uroda
SBM
Jak dobrze żyć. Poradnik dojrzałej kobiecości. Harmonia ciała, umysłu i ducha
Wydawnictwo:
SBM
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
31,58 zł
Cena rekomendowana: 54,01 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Jak dobrze żyć to wszechstronny poradnik dla kobiet w wieku dojrzałym. Autorka, prawniczka i nauczycielka jogi, dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i osobiście sprawdzonymi receptami na dobre życie. Znajdziemy tu więc porady na temat dbania o siebie we wszelkich aspektach - od odżywiania przez rozwój duchowy po ćwiczenia fizyczne, w których ogromną rolę odgrywa joga. Dowiemy się, jak kształtować zdrowe nawyki, by móc długo cieszyć się harmonią ciała, umysłu i ducha.
W książce nie brakuje też informacji na temat szczególnego okresu w życiu kobiety, jakim jest menopauza. Autorka pokazuje, jak łagodnie przejść przez ten otwierający na zmianę i kreację czas.
W książce nie brakuje też informacji na temat szczególnego okresu w życiu kobiety, jakim jest menopauza. Autorka pokazuje, jak łagodnie przejść przez ten otwierający na zmianę i kreację czas.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Jak dobrze żyć. Poradnik dojrzałej kobiecości. Harmonia ciała, umysłu i ducha
Autor
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
272
Format
16.5 x 24.0 cm
Języki
polski
ISBN
9788383484082
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788383484082
Data premiery
2025-01-14
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo SBM Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Jak dobrze żyć. Poradnik dojrzałej kobiecości. Harmonia ciała, umysłu i ducha
31,58 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Czy zdarza Ci się w biegu codzienności zapomnieć o swoich potrzebach? Kiedy ostatni raz zrobiłaś coś tylko dla siebie, bez wyrzutów sumienia? 💬 „Jak dobrze żyć. Poradnik dojrzałej kobiecości” Joanny Hetman-Krajewskiej to książka, która przypomina kobietom – niezależnie od wieku – jak ważne jest dbanie o siebie na każdej płaszczyźnie życia. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, proponując praktyczne kroki do wprowadzenia harmonii w codzienność. Książka to nie tylko poradnik – to przewodnik po zmianie, która nie wymaga rewolucji, ale konsekwentnych, drobnych kroków. Hetman-Krajewska pisze o zdrowych nawykach, diecie, jodze, medytacji, a nawet o tym, jak łagodnie przejść przez trudny czas menopauzy. Wszystko w duchu akceptacji i uważności na własne potrzeby. Podoba mi się, że autorka nie narzuca jedynej słusznej drogi, ale zachęca do odkrywania, co działa dla nas indywidualnie. Treść jest przejrzysta, wzbogacona o tabelki i podkreślenia kluczowych informacji, co ułatwia nawigację i sprawia, że łatwo wracać do najważniejszych fragmentów. To książka, którą chce się mieć pod ręką – na wypadek, gdyby codzienny chaos przysłonił nam troskę o siebie. Dla mnie to pozycja, która motywuje do wprowadzenia pozytywnych zmian, jednocześnie dając poczucie, że nie muszę być perfekcyjna. Wystarczy zacząć od małych kroków. Szczególnie zainspirował mnie wątek jogi – coś, co kiedyś sprawiało mi wiele frajdy, ale porzuciłam to w biegu codzienności. Autorka przypomniała mi, że warto znaleźć czas dla siebie k robić to co się lubi. Polecam każdej kobiecie – niezależnie od wieku. Dla mamy, babci, ale też dla siebie, bo nigdy nie jest za późno, żeby wreszcie postawić siebie na pierwszym miejscu.
„Jak dobrze żyć. Poradnik dojrzałej kobiecości” to poradnik, który został napisany przez prawniczkę Joannę Hetman – Krajewską. Autorka na bazie własnych doświadczeń postanawia się podzielić z kobietami, jak niewiele czasem trzeba, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Autorka w swojej publikacji zwraca szczególną uwagę na pomijanie samych siebie. Wiele kobiet, nie ukrywam, bo w tym również i ja, pomijają w codzienności same siebie. Najważniejsze są zawsze dzieci, rodzina, dom, później wnuki, czy potrzeba niesienia pomocy przyjaciołom. Bardzo często zapominamy same o sobie, odsuwając swoje potrzeby na koniec, jeśli nam starczy czasu. Dlatego często nie dojadamy, nie sypiamy tak i tyle ile powinnyśmy, nie dbamy o swoje ciało, bo na ćwiczenia zabraknie czasu, nie wspominając o chwili wyciszenia, na którą już w ogóle nie znajdujemy czasu. Ja przyznaję, że idealnie wpisuję się w ten schemat, w którym jestem na końcu łańcuch potrzeb, ciągle dbając o innych. Autorka pokazuje nam, jak małymi karkami, bez radykalnych zmian, a stosując się do przedstawionych w poradniku nawyków i praktyk, możemy wiele w swoim życiu zmienić, robiąc w końcu coś dla siebie. Niezwykle istotne jest to, że autorka sama zaznacza, że każdy z nas ma swoje własne potrzeby, inne preferencje i nie dla wszystkich ta sama rzecz okazuje się dobra i pomocna, ale nie powinniśmy się nigdy zrażać od razu. Przyznam szczerze, że w swoim życiu nigdy nie miałam okazji spróbować zajęć jogi, a poradnik zainspirował mnie, aby sprawdzić, czy to okaże się dla mnie! Tytuł mógłby wskazywać, że poradnik skierowany jest dla starszych kobiet, szczególnie, że podpowiada również, jak łagodnie przejść w życiu przez okres menopauzy. Niemniej jednak ja 35- latka znalazłam w nim wiele niezwykle cennych wskazówek, porad, jak w życiu zauważyć również siebie, nie tylko dbać o innych, bo same dla siebie również powinnyśmy stać na piedestale. Choć nie ukrywam, że pierwszą czytelniczką poradnika była moja mama, która jest nim zachwycona! Bardzo polecam dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, abyśmy zadbały w pierwszej kolejności o siebie, bo gdy tego nie zrobimy, to i dla innych nie będziemy w stanie być pomocnymi!
Niektórzy wiedzą, że prywatnie praktykuję rozwój osobisty i duchowy. Może nie ma zbyt wielu pozycji na moim profilu właśnie o tej tematyce, gdyż poświęciłam go innym książkom, ale poza nimi mam też takie, które zmieniły moje życie na lepsze. Niewielu też wie, że zmagałam się z nerwicą lekową dłuższy czas( choć z tym to też był niezły cyrk, gdyż w większości moja nerwica okazała się brakiem potasu w organizmie, ale to już dłuższy temat). Tak czy inaczej, nerwica też była, nie wzięła się znikąd. W życiu wiele przeszłam, więc jak to mówią, przelało się, zawitała nerwica. Książki z rozwoju osobistego i duchowego pomogły mi wyjść ze stanów lękowych do tego stopnia, że cieszę się życiem, a nie wegetuję.Dlaczego o tym piszę. Podjęcie jakichkolwiek zmian jest bardzo trudne. Łatwiej jest człowiekowi powiedzieć, że się nie da, niż że się da. Trudno jest też czasami podjąć walkę, kiedy człowiek czuje się źle. Mało tego, uświadomiłam sobie, że nikt tej walki za mnie nie podejmie, dopóki ja sama nie zacznę zmieniać życia. Żadne leki, żadne tłumaczenia nie pomogą, jeśli samemu nie przestawi się swojego myślenia. Należę do osób mało podatnych na sugestie innych, więc ciężko byłoby przemówić do mnie nawet psychologowi. Walczyłam sama i tę walkę wygrałam, na własnych zasadach.Dlatego cenię sobie bardzo takie pozycje, jak ta, która dzisiaj widnieje na moim profilu. Pozycja, która skupia się na każdym etapie naszego życia, każdej potrzebie łącząc to w wartościową treść. Wiele pozycji czytałam i powiem Wam, że jedne można polecić, a na inne nie warto tracić czasu. Ta należy do tej pierwszej grupy.‼️Choć tak jak autorka uwzględniła na początku. Treść zawsze trzeba analizować pod siebie. Nie zawsze to, co dla kogoś jest dobre, jest dobre dla tej drugiej osoby. Przekonałam się również o tym na własnej skórze.Harmonia życia zależy od zrozumienia siebie, własnych potrzeb, własnych lęków. Autorka w swojej książce porusza takie tematy, jak medytacja, joga, codzienna rutyna, dieta, w tym uwzględnienie natury, oddech, sen i wiele innych ważnych kwestii, które wpływają na nasze dobre samopoczucie, na lepsze życie.Bardzo podoba mi się wyróżnienie ważniejszych informacji w ramkach, wszelkiego rodzaju pogrubieniach pisma. Są tu też grafiki, tabelki i inne ciekawe elementy. Sama okładka przykuwa uwagę. Od razu robi się przyjemniej na sercu.Polecam i trzymam kciuki za wszystkie osoby, które chcą poprawić jakość swojego życia