45.17
Polska fantastyka
Zysk i S-ka
Jeleni sztylet. Tom 1
45,17 zł
Cena rekomendowana: 59,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Bora, bohaterka powieści „Jeleni sztylet”, jest jak kukułcze pisklę, podrzucona wraz z bratem na wychowanie ciotce do zapomnianej przez świat małej wsi na skraju ogromnej puszczy. Puszczy zamieszkanej przez istoty z rodzimych legend: rusałki, Leszego, wąpierze i strzygi, lecz ich świat chyli się ku zapomnieniu. Bohaterka od dziecka zna tylko odrzucenie, głód i gniew, który każe jej wciąż walczyć o lepsze jutro. Dla brata zrobiłaby wszystko i stąd bierze się pomysł na dołączenie do Włóczni, starej szkoły wojskowej szkolącej najemników. Bora wierzy w swoją siłę i skuteczność szkolenia, które odbyła z okrutnym ojcem, zaprawionym w boju i nie stroniącym od butelki żołnierzem. Jej świat jest na wskroś słowiański, od dziecka lepiej dogaduje się z opiekuńczymi duchami zagrody i domu, niż z mieszkańcami wioski.
Dopiero w koszarach Włóczni Bora pozna, co to prawdziwy strach. Wraz z wybuchem zupełnie nieoczekiwanej wojny, znajdzie się w potrzasku między siłami, na które nie ma żadnego wpływu, a budzącym się w niej dziedzictwem całych pokoleń czarownic.
Dopiero w koszarach Włóczni Bora pozna, co to prawdziwy strach. Wraz z wybuchem zupełnie nieoczekiwanej wojny, znajdzie się w potrzasku między siłami, na które nie ma żadnego wpływu, a budzącym się w niej dziedzictwem całych pokoleń czarownic.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Twarda
Ilość stron
464
Format
14.0 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383351599
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788383351599
Data premiery
2024-03-05
Kraj produkcji
PL
Producent
Zysk i S-ka Wydawnictwo
Podmiot odpowiedzialny
Zysk i S-ka Wydawnictwo
Dodałeś produkt do koszyka
Jeleni sztylet. Tom 1
45,17 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Przepiękne wydanie książki. Sztywna oprawa z mapą wewnątrz, byśmy wiedzieli po jakiej trasie poruszali się bohaterowie. Pomimo tego, że tak naprawdę każda postać tutaj coś wnosi i pojawia się na chwilę, bądź na dłużej, to jednak najgłówniejsza jest młoda kobieta o imieniu Wszebora, która ma w sobie więcej męskości niż niejeden mężczyzna. Bardzo chce skończyć akademię wojskową, a zanim to nastąpi, widzimy jak bardzo trenuje, by być najlepszą. Daje sobie ogromny wycisk, szkolona przez jednego z najlepszych, nie boi się bólu, nawet wtedy, kiedy podczas nauki ma rozcinane usta, nogi, czy też połamane żebra. Często bywa zmęczona, ale nie daje tego po sobie poznać. Bardzo lubi treningi z ojcem, choć ciotka wciąż zauważa, że odnosi się z nią za ostro. Ona wie, czego pragnie, dlatego każdy ból potęguje jej chęć do bycia potężną i niezniszczalną. Nadejdzie jednak dzień, kiedy wszystko się zmieni i korzenie z którego się wywodzi da o sobie znać. Jeśli lubicie wierzenia słowiańskie, to z pewnością ten aspekt was tu zainteresuje:-) Poznacie wiele postaci, które was zaskoczą, ale i potwierdzą, że nie należy ufać komuś, kogo się nie zna. Będzie również wątek romantyczny na który czekałam z niecierpliwością i uwierzcie mi, że i wam pokaże swą piękność. I gdyby nie fakt, że wiedziałam iż to debiut, w ogóle bym tego nie potwierdziła, bo książka jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Każda sylwetka jest pięknie przedstawiona i od razu widzimy czy jest zła, czy dobra. Główną postać można od razu pokochać, bo najważniejsze o czym myśli, to o tym, by chronić swoją rodzinę, ciocię i brata, którego mocno kocha. Bardzo chciałaby stworzyć dla nich godny dom, wspaniałe życie bez trosk i wydaje jej się, że tylko zostając Najemniczką może do tego dobrobytu dojść. Był też wątek o staniu się bezpłodną do końca życia. Mną wstrząsną, każdy różnie może się na niego zapatrywać. Czasami dobrze jest też poczytać coś o słowiańskich stworach, bo wtedy taki świat możemy brać za fantazyjny, czyli bardziej prawdziwy choć wymyślony. To on motywuje nas, pokazuje, że możemy dojść w życiu do tego, co sobie postanowiliśmy i nikt nie ma prawa nas w tym stopniu oceniać. Ona przeszła bardzo dużo już od najmłodszych lat, kiedy nie dane jej było żyć z matką. W przykładzie ojca miała tylko śmierć, bo był zabijaką. To ciotka utkała w niej dobre serce i dlatego ponad wszystko chciała się jej odwdzięczyć. Świetna fantastyka, bardzo ją polecam!
Jak zaczęłam czytać tę książkę, to nie mogłam się od niej oderwać. W sumie, to gdybym nie wiedziała, że to jest debiut Autorki, to wcale bym nie powiedziała, że tak jest. Świetnie napisane 👏🏻. A zakończenie zostawia czytelnika w takim momencie, że to jest niedopuszczalne by tak robić 🤭. Z niecierpliwością czekam na drugi tom 💚. Świetnie napisana historia, ogromnie polecam. Znajdziecie w niej strzygi, wieszczy, Leszego i inne dobre i mniej dobre dusze zamieszkujące lasy i domostwa.