23.39
Literatura dla dzieci
Wilga
Jestem Wandzia Wiosna w kratkę
Wydawnictwo:
Wilga
Oprawa: Miękka
23,39 zł
Cena rekomendowana: 30,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Wandzia Wilk powraca! Tym razem dziewczynka szuka wiosny, walczy z nudą, plecie wianki i poznaje moc przyjaźni. Istny kosmos! W szkole pojawia się wyjątkowo groźny wirus „nudzi mi się”, do tego trzej starsi bracia ciągle siedzą w internecie, a mama? Mama próbuje ulepić pierogi z truskawkami… Szykuje się cudna katastrofa, ale Wandzia nie zamierza schować się w komórce pod schodami i czekać. A przynajmniej nie na długo… Z pomocą przybywają Mela, Olaf i pani Honorata, sąsiadka, którą Wandzia kiedyś wzięła za czarownicę. Rodzina Wilków zwołuje antykryzysową naradę, a mroczny las okazuje się nie taki mroczny. Zwłaszcza gdy kwitną w nim pierwsze zawilce i przebiśniegi. Trzeci tom przygód mądrej i rezolutnej siedmiolatki. Nastraja na wiosnę, bawi do łez i doskonale sprawdzi się jako samodzielna lektura.
Szczegóły
Tytuł
Jestem Wandzia Wiosna w kratkę
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
128
Format
12.3x19.4cm
Języki
polski
ISBN
9788383199115
Rodzaj
Książka
EAN
9788383199115
Data premiery
2025-03-12
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Podmiot odpowiedzialny
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Jestem Wandzia Wiosna w kratkę
23,39 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Jestem Wandzia. Wiosna w kratkę” to kolejna już część przygód sympatycznej Wandzi. Tym razem dziewczynka postanawia poszukać wiosny. W jej szkole pojawił się nowy, bardzo groźny wirus o nazwie „nudzi mi się”. Jej trzej bracia całe dnie spędzają przed komputerem i Wandzia musi sama sobie zorganizować czas. Na szczęście w walce z nudą pomogą jej Mela, Olaf i pani Honorata. Mroczny las już nie będzie taki mroczny, gdy dziewczynka odkryje zawilce i przebiśniegi. Krótkie opowiadania o Wandzi i jej przygodach bardzo lubimy. Siedmiolatka każdego dnia przeżywa to co każde dziecko w tym roku. Albo czegoś się boi i wyobraża sobie za dużo. Albo rusza się jej ząb. Albo walczy z nudą. Jej przygody są zabawne i ciekawe. Na pewno nikt podczas lektury nie będzie nudził się. Książeczka napisana jest dużą czcionką. Zdania są proste, dzięki czemu dzieci, które już chcą same przeczytać tę serię, nie będą miały problemu z zrozumieniem czytanego tekstu. W środku znajdziemy również ilustracje. Nie są one mega kolorowe jak to zwykle bywa w książeczkach dla dzieci. Są one w odcieniu zielonego. Bardzo lubię takie ilustracje. Podsumowując: „jestem Wandzia. Wiosna w kratkę” to zabawna, mądra i ciepła lektura dla najmłodszych. Na pewno nadaje się idealnie do walki z nudą. Polecamy!
Nadeszła wiosna, a wraz z jej pierwszymi oznakami do naszego domu dotarła przesyłka z cudowną nowością autorstwa Barbary Kwinta. "Jestem Wandzia. Wiosna w kratkę" to już trzecia część perypetii rodziny Wilków. Kto już czytał poprzednie części ten wie, że z Wandzią człowiek nie ma czasu się nudzić. Ta dziewczynka ma wyobraźnię po stokroć większą od całego Wszechświata. I za to pokochałyśmy ją całym sercem. W najnowszej części słońce nie zawsze świeci, a wiosenna pogoda miesza deszcz ze śniegiem, dokładnie tak, jak mieszają się radości i troski w życiu rodziny Wilków. Wiosna nieco zabłądziła, albo nie znalazła w GPS-ie drogi do Nowej Lipy. Wandzia wyruszy zatem na jej poszukiwania. Przed dziewczynką prawdziwy trening cierpliwości, związany z najbardziej upartym siekaczem. Pojawi się również wątek tęsknoty za kimś bardzo ważnym w dziecięcym życiu. Nim drzewa ustroją się kwiatami, a pszczoły rozpoczną swą pracę po zimowej przerwie, Wandzia przeżyje mnóstwo przygód ze swoimi rówieśnikami z pierwszej klasy. Zacieśnią się klasowe przyjaźnie Książka pt. "Jestem Wandzia. Wiosna w kratkę" pod warstwą zabawnej treści przybliża młodym czytelnikom życiowe wartości. Dzięki rodzinie Wilków, Wandzi oraz paczce jej przyjaciół wasze dzieci m.in. przypomną sobie, jak zachować się, gdy przypadkowo się zgubią. Zobaczą, że czasem dla własnego bezpieczeństwa warto odkleić nos od ekranu telefonu. Poznają moc prawdziwej przyjaźni, nie tylko tej dziecięcej, ale i sąsiedzkiej. Przede wszystkim zaś, na przykładzie tej nieco zwariowanej rodzinki, uświadomią sobie, że możliwość polegania na bliskich w każdej sytuacji to ogromna wartość, bo kiedy szykuje się "cudna katastrofa", pomocne dłonie rodziny skutecznie mogą jej zapobiec 😉 Czytajcie Wandzię, to prawdziwie mądre opowiadania, pełne treści z życia wziętych, a przy tym udowadniających, że ciekawość świata to najpiękniejsza z dziecięcych cech. Autorce dziękujemy za ponowne zaufanie i podzielenie się z nami egzemplarzem najnowszych przygód Wandzi 💚
Gdy Wandzi wypadł pierwszy ząb, dowiedziała się, że jej rodzina przeprowadza się do nowego (choć starego) domu. Gdy wypadł ząb numer 2, musiała zamienić zerówkę na szkołę. A gdy zaczął ruszać się ząb trzeci, dziewczynka czekała na wiosnę. Czekała i czekała, ale wiosna była tak uparta, jak jej siekacz, który majtał się na wszystkie strony, ale wypaść za żadne skarby świata nie chciał. Co się stało z wiosną? Czy została pożarta przez yeti? Czy znieczulenie sałatą z kanapki pomoże na ból podczas wyrywania zęba? I dlaczego poniedziałki są jak jarmuż wśród wszystkich dni tygodnia? Trzeci tom przygód siedmioletniej Wandzi Wilk to nowa dawka dziecięcej ciekawości świata i uroczej przekory. To wiosenny kiermasz i najprawdziwszy przepis na ciasteczka owsiane. To nowa praca mamy i urodziny taty. Dowiecie się, czym jest groźny wirus „nudzi mi się” i gdzie można zobaczyć diamentowy deszcz. Poznacie leśny internet i odkryjecie, dlaczego trzeba uważać na dzikie kupy (a może kupy dzika?). Będziecie śmiać się, potakiwać i łączyć w bólu, gdy za oknem zamiast ciepłej wiosny, Wandzia znowu zobaczy śniegodeszcz. Będziecie skakać z radości na widok ukochanej babci i przeżyjecie prawdziwą nocowankę w szkole. Podroczycie się z trzema jeleniami, znaczy starszymi braćmi i dowiecie się, jak to jest mieć za sąsiadkę czarownicę (ale nie wiedźmę). Książki o Wandzi to ciepła, zabawna seria dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Świetnie sprawdzi się na początek przygody z samodzielnym czytaniem, bo ma duży tekst i liczne ilustracje. Gorąco polecam Wam nie tylko wiosenne przygody Wandzi, ale i całą serię. Mam do niej ogromny sentyment, bo z dumą i radością patronowałam pierwszej części. Znacie już Wandzię? Jak Wam się podoba najnowszy tom? Dajcie znać!