38.6
Fantasy
Amare
Królestwo węży i krwi
Wydawnictwo:
Amare
Oprawa: Miękka
38,60 zł
Cena rekomendowana: 44,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
Pełna magii opowieść o zakazanym uczuciu, które jest silniejsze niż przeznaczenie
W królestwie Avereel trwają konkury o rękę następczyni tronu – księżniczki Asteriee. Wybór wydaje się przesądzony, jednak sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy do sali tronowej wkracza władca barbarzyńców, żądając ręki księżniczki dla swojego syna. Oburzony król nie zgadza się, a lud z Wężowego Lasu nie przyjmuje dobrze odmowy. Tak rozpocznie się seria nieszczęść, w wyniku których Avereel spłynie krwią…
Kiedy lud z Wężowego Lasu ostatecznie zawłaszcza królestwo, na tronie zasiada odrzucony kandydat na męża. Handar to potężny wojownik, który pożąda Asteriee i zamierza za wszelką cenę złamać jej opór. Dziewczyna zostaje wystawiona na najcięższą z możliwych próbę. Nie tylko będzie zmuszona walczyć z rozprzestrzeniającym się przekleństwem, potworami i dzikimi, ale przede wszystkim z własnym sercem, zaczynającym zdradliwie bić dla wroga.
Co musi się wydarzyć, by narastające pożądanie wygrało z nienawiścią? Czy można pokochać oprawcę swojego ludu?
W królestwie Avereel trwają konkury o rękę następczyni tronu – księżniczki Asteriee. Wybór wydaje się przesądzony, jednak sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy do sali tronowej wkracza władca barbarzyńców, żądając ręki księżniczki dla swojego syna. Oburzony król nie zgadza się, a lud z Wężowego Lasu nie przyjmuje dobrze odmowy. Tak rozpocznie się seria nieszczęść, w wyniku których Avereel spłynie krwią…
Kiedy lud z Wężowego Lasu ostatecznie zawłaszcza królestwo, na tronie zasiada odrzucony kandydat na męża. Handar to potężny wojownik, który pożąda Asteriee i zamierza za wszelką cenę złamać jej opór. Dziewczyna zostaje wystawiona na najcięższą z możliwych próbę. Nie tylko będzie zmuszona walczyć z rozprzestrzeniającym się przekleństwem, potworami i dzikimi, ale przede wszystkim z własnym sercem, zaczynającym zdradliwie bić dla wroga.
Co musi się wydarzyć, by narastające pożądanie wygrało z nienawiścią? Czy można pokochać oprawcę swojego ludu?
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2023
Oprawa
Miękka
Ilość stron
368
Format
13x21 cm
Języki
polski
ISBN
9788383133430
Rodzaj
Książka
EAN
9788383133430
Data premiery
2023-03-22
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
Dodałeś produkt do koszyka
Królestwo węży i krwi
38,60 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Fantastyka to jest to co lubię najbardziej. To zupełnie inny świat, gdzie i my możemy sobie puścić wodze wyobraźni. Jednak fantastyka ma się to do siebie, że czasem trudno stworzyć ten świetnie wykreowany świat. Nie raz książka fantasy okazała się bublem. Jak to jest z "Królewsko węży i krwi"? Czy autorka stworzyła dobrą historię? Uwielbiam twórczość autorki ale w takim wydaniu czytałam jej książkę po raz pierwszy. Asteriee to młoda księżniczka, która ma zostać wydana za mąż. Kiedy już wybór jej przyszłego męża jest prawie pewny do sali wkracza wódz ludy z Wężowego Lasu. Ojciec Asteriee odmawia jej ręki a dziewczyna zostaje porwana przez syna wodza. Jednak wydarzenia, jakie to zapoczątkują będą dla księżniczki dramatyczne i zmienia całe jej życie. Czy Handar to jej wróg? Czego dowie się Asteriee o swoim ojcu? Czy magia to takie zło? Czy życie Asteriee było zaplanowane od początku? A może prawda zostaje przed nią ukryta? Handar to syn wodza ludu z Wężowego Lasu. Lud cierpi głów i musi mierzyć się ze złem, które opanowała lasy. Za to wszystko obwiniają ojca Asteriee, który uwięził ich w lasach za pomocą klątwy. To dlatego zależy im na jej zdjęciu a środkiem do tego jest Asteriee. Jednak Handara i księżniczkę połączy dziwna więź, której nie rozumieją. Jest jednak jedna przeszkoda. Handar popełnił błąd. Zło opanowało jego lud. Czy wyjdzie z tego zwycięsko? Czy Asteriee pomoże mu zdjąć klątwę? A może zło wygra? Książka ma świetną fabułę, genialnie poprowadzoną. Wydarzenia są pomieszane i trzeba czytać uważnie by się połapać w nich. Wszystko jednak jest logicznie połączone a całość dawkowana tak, że na koniec jesteśmy mocno zaskoczeni. Historia wciąga od początku poprzez właśnie te pomieszane wydarzenia obecnie i sprzed kilku tygodni. Bohaterowie ciekawi choć muszę przyznać, dobrze opisane, wyraźnie wykrywane choć może nie są jakoś specjalnie wyjątkowi. To, co wyróżnia tę książkę to także postaci różnych fantastycznych stworów. To złe i niebezpieczne stwory, inne niż w większości fantastycznych książek. Top duży plus bo taka fabuła jest ciekawsza i intrygująca. Historia od początku zaczyna się intrygująco i dramatycznie od bitwy między królestwem Asteriee a ludem Handara. Nie brakuje emocji, szybkiej akcji, dramatycznych wydarzeń i w tym wszystkim poznajemy silną i twardą księżniczkę, która cierpi wraz z ludem ale nie poddaje się. Obiecuje sobie, że się nie podda i odzyska swoje królestwo. Handara poznajemy jako mściwego o brutalnego człowieka. Z czasem gdy poznajemy go lepiej i rozumiemy motywy jego działań oraz to, że do końca to, co robił to nie jest jego wola i coś nim kieruje, zupełnie inaczej na niego patrzymy. Autorka ma lekkie pióro, książkę czyta się rewelacyjnie i płynnie. Wydarzenia wciągają choć do końca nie jest idealna. Niektóre wątki nie przypadły mi do gustu ale były w mniejszości. Uwielbiam magię, fantastyczne motywy, wyraziste postacie i tajemnice, które są dawkowane a wszystko, co się wydaje oczywiste takie wcale nie jest. Historia to ciągła walka ze złem i muszę przyznać, że miałam momentami wrażenie, że tym razem to zło wygra. Odetchnęłam z ulgą na koniec ale samo zakończenie mocno mnie zaintrygowało. Dużym plusem jest to, że jest półotwarte. Z jednej strony kończy historię z drugiej zostawi furtkę dla potencjalnej kontynuacji. Czy będzie należy zwrócić się z pytaniem do autorki. Osobiście polecam i mam cicha nadzieje, że może będzie część druga.
Znacie książki Ady Tulińskiej? Ja miałam okazję już coś czytać spod jej pióra, ale fantasy to się nie spodziewałam. "Królestwo węży i krwi" bardzo mnie zaintrygowało i postanowiłam zapoznać się z tą historią. W Avereel odbywa się wyścig o rękę księżniczki Asteriee. Król nawet nie udaje, że liczy na konkretne korzyści od przyszłego zięcia. Gdy już wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik do sali tronowej wkracza władca ludu z Wężowego Lasu i rząda ręki królewny dla swojego syna. Oczywiście nie wynika z tego nic dobrego. Król odmawia w wyniku czego Avereel wkrótce spływa krwią, a księżniczka Asteriee dostaje się do niewoli.. Tak jak wspomniałam byłam strasznie ciekawa jak autorka poradziła sobie w fantastyce. Jestem dość wybredna jeśli chodzi o ten gatunek, więc poprzeczka była postawiona dość wysoko. Początek nie wypadł dość dobrze. Pomyślałam, że to chyba jednak będzie romans z elementami magii, bo relacje głównych bohaterów grały pierwsze skrzypce. Na szczęście potem akcja się rozwinęła. Magiczne zdolności, zaczarowane źródło oraz tajemniczy wróg z lasu świetnie uzupełniło fabułę. Nie ukrywam, że ciężko było mi polubić główną bohaterkę. Trochę działała mi na nerwy jej naiwność. Na szczęście nie otarło się to o absurd, więc dało się to przełknąć. I tak więcej znajdziemy tutaj romansu niż typową powieść fantasty jednak i tak zaliczam to co znalazłam w książce na duży plus. Ta powieść jest lekka i niewymagająca. Myślę, że fani autorki będą zachwyceni tą historią.
W królestwie Avereel trwają konkury o rękę księżniczki Asteriee. Książęta przybywają z królestw aby prosić o rękę królewny. Kiedy to już wydaje się że wybór został przesądzony, do królestwa wkracza władca Barbarzyńców z wężowego lasu, żądając ręki księżniczki. Król kategorycznie odmawia, czym w królestwie wybucha wojna. Miasto spływa krwią, król ginie a księżniczka zostaje pojmana. Handar odrzucony kandydat na męża zasiada na tronie i ze wszystkich sił pragnie Asteriee której upór zamierza złamać. Dziewczyna zostaje wystawiona na próbę. „Omiotłam wzrokiem pierś z tatuażami, która wystawała spod koszuli, naramienniki podbite futrem, wreszcie śniadą twarz, której nienawidziłam”. Nie tylko będzie zmuszona walczyć z rozprzestrzeniającym się przekleństwem, potworami i dzikimi, ale przede wszystkim z własnym sercem, zaczynającym zdradliwie bić dla wroga. Czy można pokochać kogoś, kogo uważa się za potwora? Czy miłość wygra z nienawiścią? Zacznę od tego że miałam obawy sięgając po tę książkę. A to tylko dlatego że znam pióro autorki ale tylko z romansów mafijnych które uwielbiam, a tu teraz fantasy, myślę że niektórzy czytelnicy zrozumieją moje obawy 🤭 No ale okazuje się że autorka potrafi władać piórem nie tylko w wątkach mafijnych. Znajdziecie tu dużo magii, upiorów, demonów, klątwy i tajemniczych zaklęć ale nie zabraknie romantycznych wątków. Książka podzielona jest na dwa czasy teraz i to co było przed najazdem na królestwo. Fabuła jest dobrze przemyślana i czyta się jak szybko, lekko i z wielką przyjemnością. Bohaterowie świetnie wykreowani chodź raczej ciężko ich polubić. Ja ze swojej strony polecam ❣️