29.26
Literatura obyczajowa
Filia
Lato z Ritą
Wydawnictwo:
Filia
Oprawa: Miękka
29,26 zł
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Do niewielkiego, sennego miasteczka wprowadza się tajemnicza i niezwykle atrakcyjna Rita Plat. Swoim pojawieniem się wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Mężczyźni zaczynają się zupełnie inaczej zachowywać. Są dla kobiet czuli, prawią im komplementy, spełniają ich zachcianki, obsypują kwiatami. Zaskoczone panie nieufnie przyglądają się tym zmianom, które dla jednych stają się szansą na nowy rozdział w życiu, a dla innych powodem do oskarżeń i szukania winnych. Plotki, podejrzenia i sekrety rozgrzewają niewielką społeczność nie mniej niż wakacyjny upał.
Czyżby trzymająca się na uboczu Rita miała z tym coś wspólnego?
Czyżby trzymająca się na uboczu Rita miała z tym coś wspólnego?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Rok wydania
2023
Oprawa
Miękka
Ilość stron
416
Format
13.5 x 20.5 cm
ISBN
978-83-8280-754-7
Rodzaj
Książka
EAN
9788382807547
Data premiery
2023-06-14
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Lato z Ritą
29,26 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
W pewnym niewielkim miasteczku, gdzie każdy każdego zna, gdzie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, pojawia się ktoś nowy. Atrakcyjna kobieta, Rita Plat postanawia wprowadzić się do jednego z mieszkań położonych w samym centrum. Jej pojawianie wzbudza przeogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. Z pojawieniem się kobiety, wszyscy panowie zmieniają swoje zachowanie. Każdy mężczyzna zaczyna o siebie dbać, prawi komplementy swoim wybrankom, wręcza kwiaty, jest uprzejmy i szarmancki. Niektóre kobiety w takim zachowaniu dostrzegają szansę na lepsze życie, jednak są też takie, które doszukują się przyczyny i szukają winnych. Co sprawiło, że mężczyźni zaczęli się inaczej zachowywać? Czemu Ritą Plat wprowadziła się do miasteczka? I czy kobieta może mieć coś wspólnego ze zmianami panów? To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i z tego, co pamiętam wcześniejsze chyba również mnie nie porwało. Akcja książki dzieje się w małym urokliwym miasteczku, gdzie każdy każdego zna, i każdy o wszystkim wszystko wie, a pojawienie się nowej nieznajomej jest ogromną sensacją. Bardzo lubię takie klimaty i zazwyczaj jest to duży plus dla historii. Tu jednak jakoś jak dla mnie było za dużo przewidywalności i nudy. Już pominę, to że natłok bohaterów przyprawia o zawrót głowy. Uważam, że Autorka przez tę powieść pokazała nam jak ważne jest dbanie o samego siebie. Niestety ale zazwyczaj to innych stawiamy na pierwszym miejscu. Najpierw mąż, później dzieci, wnuki itp. To właśnie ich potrzeby staramy się zaspokoić w pierwszej kolejności, a siebie stawiamy gdzieś na samym końcu. Ta historia pokaże jak ważne jest postawienie na siebie, walczenie o swoje marzenia, czy te duże, czy te małe. Czytanie tej książki szło mi dosyć opornie. Jakoś nie potrafiłam się wciągnąć w tę powieść. Wszystko było bardzo rzeczywiste i niestety dosyć nudne, co nie do końca zachęcało do dalszego czytania. Postać Rity w minimalnym stopniu starała się ratować tę sytuację, aczkolwiek nie za wiele do dało. Niestety ale nie było w tej książce nic nadzwyczajnego. Pewnie się zastanawiacie, skoro poprzednia książka autorki mnie nie zachwyciła, to po co sięgnęłam po tę. Bo zwyczajnie stała na moim regale, kiedyś ją dostałam, a teraz przyszedł w końcu na nią czas, więc i ona zasłużyła na to by być przeczytana.
Lubicie historie, których akcja rozgrywa się w małych miasteczkach oraz w lato? Właśnie takie jest miasteczko Stara Dobra. Tutaj każdy zna wszystkich mieszkańców. Jednak pewnego dnia do kamienicy nad apteką wprowadza się tajemnicza i atrakcyjna Rita Plat. Jej pojawienie się w Starej Dobrej wzbudza zamieszanie wśród mieszkańców. Mężczyźni zaczynają zachowywać się inaczej w stosunku do swoich kobiet, a one stają się podejrzliwe na przemianę swoich mężczyzn. Pojawiają się plotki i podejrzenia o zdradę. Co tak naprawdę rudowłosa piękność robiła w ich małym miasteczku? Czy mieszkanki Starej Dobrej odkryją sekrety tajemniczej Rity? O tym przekonacie się jeśli przeczytacie tę książkę. "Lato z Ritą" to cudowna historia, która pokazuje, że każdy ma prawo do szczęścia i miłości. I to niezależnie od wieku. Autorka pokazuje nam jak ważne są w budowaniu relacji gesty takie jak czułość, uwaga i rozmowa. Przekonacie się, że strzała Amora trafia niespodziewanie i gdy zakochamy się to nie ma co patrzeć i słuchać plotek innych ludzi, którzy często z nudów i zazdrości obgadują innych. To także historia, która zainspiruje czytelników do zmian i pokaże, że warto zaryzykować stworzyć coś swojego, by mieć pewny grunt pod nogami. Nie wolno pozwolić innym decydować za siebie. Trzeba się zmobilizować i zawalczyć o siebie. Autorka zwraca uwagę czytelnikom, że warto realizować swoje plany i marzenia, a nie odkładać je na bok. Lekka fabuła i przyjemny styl autorki sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej książki. Refleksyjna i mobilizująca do zmian życiowych. Idealna lektura na plażę. Ja już czekam na kolejną historię spod pióra autorki. Gorąco polecam!
Licząca zaledwie trzy tysiące mieszkańców Stara Dobra, to na co dzień leniwe i senne miasteczko, w którym niewiele się dzieje. Dlatego też wprowadzenie się jego nowej mieszkanki, pięknej rudowłosej Rity, budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców, zwłaszcza kobiet, które zazdrośnie zerkają w jej stronę. Pojawienie się tajemniczej nieznajomej powoduje, że mężczyźni zaczynają zachowywać się bardzo podejrzanie. Są niezwykle czuli dla swych wybranek, prawią im komplementy, ofiarowują kwiaty zupełnie bez powodu. Czy ktoś rzucił na nich czar? Jaki udział ma w tym rudowłosa mieszkanka miasteczka? Sekrety, zazdrość i podejrzenia sprawiają, że w Starej Dobrej zaczyna wrzeć niczym w ulu. Autorka obnaża wszystkie nasze małomiasteczkowe przywary, w których plotki na temat innych bywają jedyną rozrywką znudzonych gospodyń domowych. Pisarka przybliża nam kilka sylwetek, by na ich przykładzie pokazać niepozbawioną trosk i zmartwień zwyczajną codzienność. Pani Ania ostrzega: nie bądźcie "spinką przy krawacie męża", bo w przypadku rozstania nie zostaniecie z niczym, dlatego tak ważna dla kobiet jest własna ścieżka zawodowa. A dla mnie prawdziwą ciekawostką okazała się egzystencja miejscowej biblioteki i starania jej pracownic o przyciągnięcie nowych czytelników. "Lato z Ritą" Anny Szczęsnej to lekka i zabawna, acz niepozbawiona skłaniających do refleksji momentów powieść o szeroko pojętych relacjach międzyludzkich. Idealna lektura na długie letnie wieczory.
Dzień dobry 😊 Co u Was słychać? Jak samopoczucie? U mnie bywa z tym różnie, ale cały czas jestem pod opieką lekarzy i ciut, ciut zaczynam widzieć światełko w tunelu... Ahhh, książka ze zdjęcia wprowadziła mnie w naprawdę fajny, letni nastrój. Jakże by inaczej, skoro fabuła rozgrywa się latem, w małym miasteczku, a w tle słychać świerszcze... "Lato z Ritą" to lektura, która ukazuje mentalność ludzi z małych miejscowości, czyli plotkowanie, ciekawość wobec nowych osób, czy intensywne interesowanie się cudzym życiem. Ale pokazuje również, że w małej grupie osób można liczyć na siebie wzajemnie i to jest super, zwłaszcza gdy w taką znającą się społeczność wkracza nowa, nieznana, bardzo tajemnicza postać...🤫 Rodzą się przy tym dziwne spekulacje, domysły i niemożliwa ciekawość, co właśnie ukazuje książka pani Anny. Bardzo fajnie spędziłam przy niej czas, sporo się naśmiałam, a także trochę wzruszyłam pod wpływem wizji upływającego tak szybko czasu, co bardzo odczuli bohaterzy tej książki. Ale najważniejsze rzecz to ta, że "Lato z Ritą" to książka o zaufaniu, braniu życia we własne ręce, spełnianiu marzeń, a także o patrzeniu z optymizmem w przyszłość i korzystaniu z życia w każdym jego momencie . To taka naprawdę ciepła, sympatyczna książka, przy której dobrze spędzicie letnie popołudnia i wieczory. Polecam!!!
Jak bardzo pozory mogą mylić.. jak wiele może zmienić pojawienie się jednej osoby? Przekonali się o tym mieszkańcy nie wielkiego, malowniczego miasteczka Stara Dobra. Ich codzienność jest dość monotonna , przewidywalna, by nie powiedzieć nudna. W niewielkiej społeczności wszyscy się znają, a sąsiedzi są ze sobą oswojeni. Oczywiście, jak wszędzie nie brakuje drobnych konfliktów i animozji ,lecz nie wykracza to poza ogólnie przyjęte normy. Wszystko się zmienia za sprawą tajemniczej kobiety, która wprowadza się do jednego z mieszkań w centrum osady. Co więcej na Ritę zwracają uwagę wszyscy przedstawiciele płci męskiej.. a ich zachowanie również nie jest takie jak wcześniej, co z kolei zaskakuje ich partnerki i staje się podstawą wielu często niedorzecznych plotek. Jaka jest prawda? I przede wszystkim czy przebojowa młoda dziewczyna rzeczywiście ma niecne zamiary? O tym musicie przekonać się sami. Swoją przygodę z książkami pani Anny zaczęłam od powieści "Przystań nad Wisłą" która bardzo mi się podobała. Z tym większym zapałem sięgnęłam po "Lato" , które kusiło słoneczną okładką od pierwszego spojrzenia. Nie zawiodłam się. W kolejnych rozdziałach autorka w wyrazisty sposób namalowała portrety swoich bohaterów nadając im indywidualnego charakteru. Jednych polubiłam od pierwszej strony jak Matyldę i Staszka innymi przede wszystkim główną bohaterką byłam zaintrygowana. Jakie tajemnice ujrzaly światło dzienne? Świetnie się bawiłam czytając tę książkę. Nie brakowało zabawnych dialogów, humoru i wzruszeń , a kolejne strony znikały w ekspresowym tempie. Gorąco polecam tę lekturę na ciepłe letnie wieczory.