30.49
Psychologia
WAM
Mądra wdzięczność Jak odnaleźć wartość w sobie i świecie
Wydawnictwo:
WAM
Oprawa: Twarda
30,49 zł
Cena rekomendowana: 46,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Wdzięczność to więcej niż dziękuję Mamy skłonność do wyrażania tego, co nam nie pasuje albo dlaczego jesteśmy niezadowoleni. Komentujemy, kiedy coś nie działa. Rodzic, który wraca do domu, zwraca uwagę na niesprzątnięte buty, porozrzucane ubrania, tornister nie na swoim miejscu… To, co negatywne przyciąga naszą uwagę, ponieważ mamy skłonność do zaspokajania własnych potrzeb. Skąd wziąć pozytywne emocje w swoim życiu? Wyjść z pułapki przemęczenia, zniechęcenia i lęku? Jak zadbać o siebie, odzyskać radość i pozostawać przy tym, co ważne? Odpowiedzią na to jest wdzięczność – potężne narzędzie do zmiany życia, które pozwoli dostrzec i docenić bogactwo i zasoby swoje i innych. Agnieszka Kozak – psycholożka, psychoterapeutka, trenerka komunikacji opartej na empatii, autorka Mądrej bliskości oraz współautorka bestsellerów (. Uwięzieni w słowach rodziców). Wierzy, że słowo ma moc zmieniania świata. Towarzyszy ludziom w odnajdywaniu siebie i odwagi do życia.
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Mądra wdzięczność Jak odnaleźć wartość w sobie i świecie
Autor
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Twarda
Ilość stron
160
Format
19.4x12.4cm
Języki
polski
ISBN
9788327739667
Tytuł oryginału
MĄDRA WDZIĘCZNOŚĆ. JAK ODNALEŹĆ WARTOŚĆ W SOBIE I ŚWIECIE
Rodzaj
Książka
EAN
9788327739667
Data premiery
2024-11-27
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo WAM
Dodałeś produkt do koszyka
Mądra wdzięczność Jak odnaleźć wartość w sobie i świecie
30,49 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Wdzięczność i uważność mogą pomóc ci nadawać wartość temu, co masz i kim jesteś. Twoje życie jest w twoich rękach. Wartość jest w tobie - niezależnie od tego, co mówią inni. […] Możesz tęsknić za diamentami i mieć nieustająco gorzki smak porażki w ustach. Możesz też zobaczyć, że twoje życie ma wiele różnych smaków i że może ci smakować, jeśli zaczniesz wybierać to, co dobre dla ciebie.” . Umiecie być wdzięczni? Pielęgnujecie tę drogocenną wartość zamiast zauważać jedynie niedostatki i szklankę do połowy pustą? Ja przyznam szczerze, że się tego cały czas uczę 🙌 i im jestem starsza, im pielęgnuję własne wartości, zamiast tych wyniesionych z domu rodzinnego, jest mi łatwiej. Dobrym narzędziem do tego są też poradniki, dlatego też dzisiaj przychodzę z jednym z nich - „Mądrą wdzięcznością” autorstwa Agnieszki Kozak. . Ta książka jest inna niż dotychczas. Zbudowana jakby na sentencjach, popartych też przytoczonymi przykładami, ale mająca w sobie to „coś”. Głębsze przesłanie, nie puste frazesy. Tak jakby Autorka chciała nas poprzez dobroć i empatię utulić, wyzbyć się maruderstwa i czarnowidztwa i pobudzić do działania. Do innego spojrzenia na świat, otwarcia na to co nowe, ale przede wszystkim dobre. Bo wdzięczność jest w każdym z nas, tylko niejednokrotnie musimy pozwolić jej wyjść spod twardego pancerza malkontenctwa! Małymi kroczkami, doceniać nawet najdrobniejsze uśmiechy od losu, bo w końcu one wszystkie razem są w stanie zbudować coś dużego 🙌
,, Wartość to coś, co jest pożądane, godne i cenne dla danego człowieka. Zobacz, że to zależy od ciebie. Jeśli ty nie uznasz siebie i tego, co jest w tobie, za cenne, nikt ci tego z zewnątrz nie da. Każdy wyraz uznania przeleci jak przez sito. Tylko ty możesz zobaczyć siebie jako CENNĄ albo CENNEGO w swoich oczach." Jeśli chodzi o całokształt, to dosyć lekko się ją czyta. Powiedziałabym, że jeśli chodzi o sposób przekazywania informacji to jest na wyżej niż średnim poziomie całkowitych informacji w temacie samoakceptacji, wdzięczności i pokochania siebie. Mamy w miarę dokładnie wytłumaczone jak to wszystko wygląda, z czego się składa, jakich sfer człowieczeństwa dotyczy, jednak jak do tego dojść, by ten dobrostan osiągnąć zachętą, to już mniej było ukazane. Bardzo lubię takie tematy, bo zawsze pojawiają się w momencie, kiedy mój dobrostan upada. Jednak zabrakło mi wytłumaczenia na przykładzie jak to dobro osiągnąć. Niby jakieś były, ale troszkę ogólne. Niby treść mnie wciągała, ale nie na tyle, by nie móc odłożyć jej na bok. Oczywiście jest to książka w której można pisać. Wpierw mamy opisany dany temat, jak można go zastosować i zapytania co takiego w sobie widzimy, co względem nas wymaga pracy bądź naprawy. Taki poradnik z tematem i zadaniami, które już w momencie wypełnienia ich dają nam obraz tego, gdzie tkwi nasz problem. Jest podzielony jest na rozdziały, a w nich znajdziemy obdarowanie, spojrzenie, ogień, wzajemność, dobrodziejstwo, dziennik, zakończenie oraz na koniec lista potrzeb i emocji. Znajdziemy tu pewnego rodzaju podpowiedzi za co możemy być wdzięczni, co nam w życiu przeszkadza, co byśmy chcieli zmienić i tak dalej. Jest tylko jedna rzecz, której mi w tym zabrakło. Chodzi o pewnego rodzaju wiarę autorki w to, że sobie poradzimy. Ja wiem, że nigdy nie można być tego pewnym i nikt nam tego nie zapewni, jednak tak jak niektóre poradniki potrafią być przyjaciółmi i dać nam pokrzepienie, tak tego mi tu zabrakło. Wydaje mi się, że jest bardziej odpowiedni dla osób, które wiedzą, że chcą coś w życiu zmienić, tylko nie wiedzą jak. Takie stadium bardziej rozszerzone, nie dla tych, którzy tego problemu jeszcze nie widzą:-)