32.12
Obyczajowe
ImagineBooks
Malarz naszych wspomnień
Wydawnictwo:
ImagineBooks
Oprawa: okładka miękka
32,12 zł
Cena rekomendowana: 54,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Kiedyś miałam przyjaciela, który był niczym artysta malujący naszą przyszłość, lecz nie dokończył dzieła. To płótno, jak się okazało, miało czekać na swojego malarza jedenaście lat.
Mam na imię Star i to chyba będzie moja historia. Dlaczego nie jestem tego taka pewna?
Ponieważ życie pokazało mi, że niczego nie można brać za pewnik. Odebrano mi szczęście, ale w zamian dano gwiazdę, której blask przyświeca mi każdego dnia. Nadeszła jednak chwila, kiedy musiałam podjąć decyzję, by na powrót odnaleźć szczęście. Niestety kosztem tego był czas z gwiazdą.
W tej historii będzie jeszcze On. Chłopak, który obiecał, że mnie nie opuści, a jednak to zrobił…
Nauczyłam się jednego – najpiękniejsze obrazy powstają w bólu i cierpieniu, ale warto czekać, aby ujrzeć ostatni ruch pędzla artysty.
Mam na imię Star i to chyba będzie moja historia. Dlaczego nie jestem tego taka pewna?
Ponieważ życie pokazało mi, że niczego nie można brać za pewnik. Odebrano mi szczęście, ale w zamian dano gwiazdę, której blask przyświeca mi każdego dnia. Nadeszła jednak chwila, kiedy musiałam podjąć decyzję, by na powrót odnaleźć szczęście. Niestety kosztem tego był czas z gwiazdą.
W tej historii będzie jeszcze On. Chłopak, który obiecał, że mnie nie opuści, a jednak to zrobił…
Nauczyłam się jednego – najpiękniejsze obrazy powstają w bólu i cierpieniu, ale warto czekać, aby ujrzeć ostatni ruch pędzla artysty.
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
356
Format
14.5x20.5
ISBN
978-83-67558-44-0
Rodzaj
Książka
EAN
9788367558440
Data premiery
2025-09-19
Kraj produkcji
PL
Producent
P.H.U. Łukasz Skonieczny
Dodałeś produkt do koszyka
Malarz naszych wspomnień
32,12 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Ale pięknie jest napisana ta historia! To niebywałe jak udało się autorce mnie oczarować już od pierwszej strony, by utrzymać moją uwagę do samego końca. Największym atutem dla mnie były tu każde wspomnienia, które zostawały ukazywane innym drukiem i które w zupełności wyjaśniały całą sytuację w której aktualnie nasza postać się znajdowała. Kiedy były to wspomnienia z czasów dzieciństwa, to były opisane w taki sposób w jaki mogło zapamiętać i ułożyć to właśnie dziecko. Sytuacje idealnie odzwierciedlały tok myślenia co do opisywanych wspomnień. Tam nie było ważne w jak nieodpowiedzialny sposób myślą młode osoby, tylko konkretnie co wtedy czuły i mówiły dosadnie przenosiło nas do tego czasu. Podkreślam to, gdyż inni autorzy stosują przeskoki czasowe, ale nie wyodrębniają tego, że w każdym wieku myśli się inaczej. Tutaj poczułam jakbym sama była dzieckiem i zwyczajnie mnie to poruszyło:-) Stąd być może tytuł ,,Malarz naszych wspomnień":-) Historia opowiada losy dziewczyny, która jest w szkole tą nową. Niby chce pokazać jaka jest, że nie toleruje niemiłych zachowań w stosunku do siebie, jednak brutalność młodzieży nie zna granic. W momencie, kiedy zapoznaje się z nowymi osobami zauważa chłopaka, który kiedyś był dla niej bardzo ważny. Zostaje jej przedstawiony jako osoba, która zna się na wszystkim i każdemu pomaga. Star nie może uwierzyć w to, że on zachowuje się normalnie, jakby była jedną z nowych osób w jego życiu. Wtedy dochodzi do niej, że może zwyczajnie jej nie pamięta. My natomiast przechodzimy do urywków jej wspomnień, gdzie widać już w jak młodym wieku zawiązali ze sobą więź. I właśnie to, co będzie się między nimi pojawiało na nowo, te wszystkie wspomnienia będą tutaj sednem całej historii. Po pierwsze, to chyba najbardziej romantyczna opowieść jaką przeczytałam w tym roku. Każde z ich myśli trafi wprost do naszego serca, gdzie jest dopieszczone odpowiednią wagą uczucia, poczucia przynależności i walki o to, co kiedyś zostało odebrane. Ta opowieść dla mnie mogłaby nie mieć końca:-) Gdybym mogła, dałabym jej sto na dziesięć, bo ta opowieść zwyczajnie na to zasługuje!
🎨„Malarz naszych wspomnień” to historia od której trudno się oderwać! Nasycona wieloma ważnymi wątkami z życia młodych osób sprawia,że serce ściska się na myśl bezwzględności innych osób,by doprowadzić do czyjegoś upadku. 🎨W tej historii znajdziecie motywy będące elementem z życia młodzieży,którzy walczą każdego dnia,nie mówiąc o tym nikomu.Plotka rodzi większą plotkę,a później kłamstwa doprowadzając do hejtu,wyśmiewania,czy gnębienia.To tak aktualny temat w szkołach,że łzy pojawiły mi się w oczach. To pokazuje,że zawsze trzeba reagować,a nigdy się nie odwracać! 🎨Relacja bohaterów jest niezwykle skomplikowana.Skrywane przed sobą sekrety nie przynoszą nic dobrego,a samotność wyniszcza i boli.Oni walczą w samotności,nie pokazując swojej słabości. Pomiędzy tym widzimy walkę o swoje marzenia,którym jest koszykówka,ale również relacje z członkiniami zespołu,które są dalekie od normalności.To przeraża,że zawiść powoduje tak dużą niechęć. 🎨Powieść jest piękną relacją rodzinną,gdzie miłość do dzieci jest ponad wszystko.Mimo braku niedoskonałości rodzice wpajają dobroć i miłość ogniska domowego.Każdy z nas chciałby mieć taki kochający dom rodzinny. 🎨Historia porusza aspekty życia codziennego oraz młodych osób z bardzo trudną przeszłością,którą nie chce się pamiętać.Jest nie tylko poruszającą historia,ale również tak bardzo prawdziwa,że podczas czytania pojawiają się łzy.Chciałam jednocześnie pomóc bohaterom,wesprzeć i dać otuchy,by walczyli o lepszą przyszłość. Jest to historia: 🎨Piękna i bolesna. 🎨Życiowa i współczesna. 🎨Ucząca i wartościowa. 💙Tą książkę musicie po prostu przeczytać-POLECAM💙