29.18
Romans
Akurat
Masculino
Wydawnictwo:
Akurat
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
29,18 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Masculino to tajemniczy, nieokazujący emocji mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym. Bezwzględny szef mafijnej rodziny ma jednak słabość, która może zagrozić bezpieczeństwu jego najbliższych. Zmuszony przez okoliczności, na jakiś czas oddaje dowodzenie rodziną w ręce kobiety, która szczerze go nienawidzi. Konsekwencje mogą być poważniejsze, niż zakładał.
Mężczyzna, który uważa, że może wszystko, i kobieta, która przypadkiem wpada w jego sidła.
Czy okrutny przywódca mafijny może okazać się człowiekiem o wielkim sercu?
Czy Tamarze uda się zawrócić w głowie władczemu Włochowi, czy stanie się tylko kolejnym pionkiem w jego grze?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Masculino
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2023
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
384
Format
13x20,5cm
Rodzaj
Książka
EAN
9788328725508
Data premiery
2023-02-22
Kraj produkcji
PL
Producent
MUZA SA
Dodałeś produkt do koszyka
Masculino
29,18 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Wydaje mi się, że książka jest ciekawa, tylko jakby więcej czasu potrzeba tutaj, by nam coś się rozwinęło. Autorka lubi pisać szczegółowo, choć dobrała do tego bardzo fajny luzacki ton. Niekiedy opisuje coś dłużej przez co zastanawiamy się do czego zmierza. To jakby przygotowanie nas na wydarzenia, których faktycznie się nie spodziewamy. W momencie, kiedy główna postać wraz z przyjaciółką wybierają się do klubu, miałam pewne de ja vi, bo to wątek z wielu książek. Później zauważa swojego ex i zaczynają się pewne spekulacje. Faktycznie nawet według mnie był wielkim draniem, a do tego przyprowadził tą z którą ją kiedyś zdradził. Miał niezły tupet. Później nieco nastrój w książce się zmienia i domyślamy się, że coś się wydarzy. Z pewnością nie zanosiło się na nic dobrego, ale element zabójstwa mnie tu nieco zaskoczył. To opowieść z perspektywy postaci, choć większość tekstu zajmują cząstki życia Tamary. Niekiedy wtrącona zostaje męska postać, by ukazać w jaki sposób wszystko się zaczęło. Kolejną zmianą, jaką tu zauważyłam była postać samej Tamary. Kiedy bowiem zostaje porwana prze pewnego mafiozę, jej charakter nagle ulega zmianie. Wcześniej ukazywała się jako delikatna, choć nieco stanowcza kobieta. Autorka pokazała ją jako słabszą i taką zwyczajną. Jednak później jakby coś w nią wstąpiło. Została przerobiona na twardą sztukę z językiem rzucającym ciętymi ripostami. Osoba, której się przeciwstawiała miała duży orzech do zgryzienia i niekiedy nie wiedziałam co było tu zrobione specjalnie, a co nie. Atmosfera się zaostrzyła, ale jakoś czegoś mi tu było za dużo, a czegoś za mało, tylko sama nie potrafię sprecyzować czego. Niektóre wątki były tu jakby opisane pod podkreślenie, a mi się wydawało, że już o tym czytałam. Sprawiało to, że nieco byłam rozkojarzona i wręcz chciałam się spytać postaci, o co jej chodzi? To było nieprzewidywalne, więc długo się gdybałam, czy dwie górujące postacie zostaną złączone, czy poznam tutaj element zaskoczenia. Dobrze się ją czyta, ale ja widzę ją jako wirujące tornado, gdzie wszystko jest możliwe i jednocześnie coś się powtarza. Ale chętnie przeczytam inne książki autorki:-)
"Wolałam zastąpić miłość nienawiścią, bo ta była ze mną od samego początku.'' Tamara znalazła się w złym miejscu o złym czasie. Zostaje świadkiem morderstwa które całkowicie odmienia jej życie. Dziewczyna zostaje porwana przez Masculino. Mężczyzna jest bezwzględnym i nieznoszącym sprzeciwu szefem włoskiej mafii. Gdy trafia do niego Tamara na pewno nie spodziewał się tego co w niej znalazł. Harda, pyskata z cięta riposta kobieta na pewno pozostawi w nim ślad. "…Panowała cisza. Głucha cisza. Wczoraj była jak zbawienie, a teraz doprowadzała mnie do szału.” Czy Tamarze uda się zawrócić w głowie władczemu Włochowi, czy stanie się tylko kolejnym pionkiem w jego grze? Zacznę od tego kochani że jest to książka dla mniej wymagających czytelników, lub dla takich którzy chcą przeczytać coś lekkiego pod kocykiem z kubkiem kakao. Świetnie wykreowani bohaterowie nie pozwalają się nudzić i chodź fabuła chwilami się powtarza to mi to wogole nie przeszkadzało, jednak wprowadza to małe zamieszanie i niektórym może to przeszkadzać. Lekkie i przyjemne pióro autorki pozwala nam spędzić kilka fajnych chwil z bohaterami. Ja osobiście polecam ❣️
Lubicie czytać debiuty? Ja ostatnio miałam okazję przeczytać książkę pt. "Masculino" i muszę przyznać, że jestem rozczarowana. Tamara Jones reprezentuje firmę na wyjeździe służbowym. Tam staje się świadkiem morderstwa. Wkrótce trafia w ręce bezwzględnego i niebezpiecznego Włocha. Tamara nie wie, że mężczyzna jest szefem mafii i ma dla niej określone zadanie. Porywa Tamarę i więzi w swoim domu. Czy Tamara zgodzi się pomóc mężczyźnie zrealizować jego plan? "Masculino" to debiut. Niby romans z wątkiem mafijnym, ale mi zabrakło tego romansu i mafii. Zaliczyłabym tę książkę do obyczajówki. Jest dużo tajemnic, kłamstw, są morderstwa, ale brakuje mafijnych porachunków, adrenaliny i dreszczyku emocji. Ona zadziorna i pyskata. On przystojny, ale czy niebezpieczny? Nie czułam tego, ani pożądania i namiętności między bohaterami. Nie znajdziecie tutaj też pikantnych scen. Podczas czytania zastanawiałam się, czy mam do czynienia z dziećmi. Taka prawdziwa zabawa w kotka i myszkę. Bohaterowie są mocno irytujacy. On niby taki niebezpieczny szef mafii, a dla mnie był jakiś taki bezbarwny. Sytuację ratowała Tamara. Zadziorna, pyskata i charakterna. Tylko dla niej skończyłam czytać tę książkę, bo miałam ochotę walnąć nią w kąt. Przekonajcie się sami, czy ta historia wpadnie w Wasze gusta czytelnicze.
🖤RECENZJA🖤 Tytuł : "Masculino" Autor :@julshi_xx Wydawnictwo : @wydawnictwomuza Hej!! Dziś przychodź do Was z debiutem od autorki Julii Czarneckiej. Tamara podróżuje po świecie. Pracuje w firmie zajmującej się inwestycjami. Nie czuje się jednak spełniona. W jednej ze swoich podróży wylatuje do Włoch i nie zdaje sobie sprawy, że ten wyjazd będzie inny niż poprzednie. Poznaje tam mężczyznę, z którym firma ma podjąć współpracę. Kobieta nie wie, że jest on mafiozą i postanowił ją porwać. Masculino to mężczyzna, który nigdy o nic nie prosi. Bierze to co chce i kiedy chce. Więc uprowadza Tamarę i więzi w swoim domu. Ma ona na jakiś zostać jego partnerką i reprezentować Go. ONA - pyskata, nie pozwala sobą pomiatać i nie zamierza ułatwiać mu życia. ON - zawsze stawia na swoim i nie zamierza ułatwiać życia dziewczynie. Walczą ze sobą jak lwy i żaden nie chce odpuścić. 🖤Jak zakończy się porwanie dziewczyny? 🖤 Czy Masculino okaże się mężczyzną z sercem? Powiem Wam, że lubię sięgać po debiuty. Książkę czytalo mi się szybko. Przyjemnie spędziłam z nią czas. Z każdą kolejną kartką czekałam cóż wydarzy się między, bohaterami. Masculino nie był może najgorszą wersją szefa mafii, jednak nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Tym bardziej, że autorka wkracza dopiero w świat książek. Oczywiście gratuluję debiutu i życzę wielu sukcesów na książkowej drodze🖤
"Masculino" Julia Czernecka Wydawnictwo: Akurat Premiera: 22.o2.2o23 Tamara Jones to młoda i piękna kobieta. W ramach swojej pracy dużo podróżuje reprezentując swoją firmę na różnych spotkaniach. Podczas jednego z wyjazdów ciekawość Tamary doprowadziła do tego, że znajduje się w nieodpowiednim miejscu. A poznanie tajemniczego Masculino przewraca jej poukładanym świat do góry nogami. Czego światkiem była Tamara? Kim jest Masculino? I dlaczego jego poznanie odmieni życie dziewczyny? Po ostatnim rozczarowaniu dotyczącej hitu z Wattpada podeszłam sceptycznie do tej książki, gdyż ta również została napisana przez młodą osobe. I żeby była jasność, uważam, że bardzo młode autorki również mogę napisać fantastyczną książkę jednak ja kilka razy się rozczarowałam. Więc zaczynając ją czytać szczerze mówiąc nie oczekiwałam od niej zbyt wiele. Co prawda opis książki mnie zainteresował aczkolwiek już wielokrotnie mogłam przekonać się że ciekawy opis nie zawsze oznacza ciekawą treść. Początek książki jest dość nudny, nic specjalnego się w niej nie dzieje.Początkowo akcja rozgrywa się wokół pracy Tamary o której tak naprawdę nic nie wiemy. Jedynie co to to, iż ma ładnie w niej wyglądać i często podróżuje na spotkania z przyszłymi kontrahentami. A niechęć Tamary do utrzymywania jakichkolwiek kontaktów z współpracownikami uważałam za objaw jej zarozumialstwa. I dopiero pojawienie się Pana M na jej drodze sprawił, że zaczęłam zauważać w niej ludzkie i empatyne cechy. I nawet na swój sposób ją polubiłam. Czego nie mogę powiedzieć o Masculino. Był zbyt pewny siebie. Wszystkich miał za gorszych od siebie. Do ludzi podchodził lekcewarzaco i pogardliwie. Jedynie co podobało mi się w jego osobie, to jego stosunek do rodziny. Fabuła książki była bardzo ciekawa jednak moim zdaniem jej potencjał nie został do końca wykorzystany. Co prawda z czasem gdy akcja nabierała tempa ta historia zaczęła mi się równie bardziej podobać. Zaczęłam w niej dostrzegać więcej plusów. "Masculino" jest ciekawą książką jednak mnie jej treść nie porwała. Uważam jednak, że autorka ma duży potencjał i będę wyczekiwać kolejnych książek jej autorstwa. Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu.