37.08
Horror i groza
WasPos
Mężczyzna z pokoju 18
Wydawnictwo:
WasPos
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
37,08 zł
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Opis
Dwóch bohaterów, dwie historie i jedno ich źródło. Co łączy recepcjonistę z byłym więźniem?
Michał podczas mszy świętej otrzymuje objawienie – na jego dłoniach pojawiają się stygmaty. Onieśmielony takim doświadczeniem próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tymczasem recepcjonista Kacper odkrywa zwłoki w jednym z pokoi hotelowych. Skóra pozbawiona wnętrzności to jedyne, co znajduje na miejscu zbrodni. Już wkrótce przyjdzie im zapłacić wysoką cenę za spotkanie na swojej drodze czystego zła.
Michał podczas mszy świętej otrzymuje objawienie – na jego dłoniach pojawiają się stygmaty. Onieśmielony takim doświadczeniem próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tymczasem recepcjonista Kacper odkrywa zwłoki w jednym z pokoi hotelowych. Skóra pozbawiona wnętrzności to jedyne, co znajduje na miejscu zbrodni. Już wkrótce przyjdzie im zapłacić wysoką cenę za spotkanie na swojej drodze czystego zła.
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
270
Format
14.3 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788382905298
Język oryginału
polski
Redakcja
Szelest Kinga
Rodzaj
Książka
EAN
9788382905298
Data premiery
2024-08-23
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo WasPos Agnieszka Przyłucka
Podmiot odpowiedzialny
Agnieszka Przyłucka
Dodałeś produkt do koszyka
Mężczyzna z pokoju 18
37,08 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Mężczyzna z pokoju 18 - Karol Fitrzyk Dziękuję wydawnictwu Waspos za możliwość przeczytania tej książki. Historia zaczęła się zwyczajnie/banalnie... Im dalej zaczęłam się wgłębiać w lekturę, tym bardziej to wszystko wygląda dziwnie. Wierzycie w nadprzyrodzone moce, czy też tego typu inne zjawiska? Jeśli tak, to idealna książka dla was. To wszystko to taka trochę dziwna mieszanka. "Gęsia skórka", a dokładnie tytuł "Władca Demonów", "Wrota do piekieł" film z 2009 roku oraz mały element "Ghost Rider". Autor przedstawił historię z perspektywy dwóch mężczyzn. To dałdało nam wiele faktów, zjawisk, osobowości, ale również pokazało jak z pozoru niełączące się fakty nabierają innego znaczenia i perspektywy. Trzeba przyznać, że było wiele niezłych i interesujących fragmentów. Ogólnie można śmiało powiedzieć, że lektura trzyma w napięciu. Niestety, jeśli chodzi o zakończenie, to było ono takie jak w większości tego typu gatunku horroru, czyli płytkie i mnie niestety ono zaskoczyło. Podsumowując, całość to historia, która ma wielki potencjał. Niestety, odniosłam wrażenie jakby w niektórych przypadkach coś zostało skrócone/ niedociągnięte. Mimo to wszystko, to mogę polecić książkę, bo naprawdę są moce fragmenty i każdy może znaleźć coś dla siebie. Moja ocena 7/10 Cytaty z książki: " Boimy się wielu rzeczy, a zwłaszcza tego, że historia może się powtórzyć." " Świat ludzi i duchów, demonów jest ze sobą spleciony. To nam się wydaje, że żyjemy tu i teraz i jest tylko to, co możemy udowodnić za pomocą nauki." " Korytarz szpitala jest jak czyściec, przez który trzeba przejść, lecz droga często nie prowadzi do nieba, tylko do piekła, które niesie cierpienie i ból." " - Nic się samo nie wydarza. Niezależnie od tego, czy spotka nas coś dobrego, czy złego, zawsze jest jakiś wpływ. Przypadek to wymysł ludzkości dla rzeczy, których nie chce się przypisać działaniu Boga lub szatana. "
Na samym początku pragnę was ostrzec, byście nie czytali tej książki wieczorem i w nocy, bo to co przeczytacie może uniemożliwić wam spokojny sen 🫣. Już na samym początku poznajemy zarówna Kacpra, pracownika hotelu, a dokładnie recepcjoniste oraz Michała, byłego więźnia, który po odsiedzeniu wyroku wychodzi na wolność. I już w pierwszych rozdziałach dzieje się akcja, która nie tylko wprawi czytelnika w osłupienie, ale wciągnie w swoją historię, a im dalej będziecie w nią wnikać, tym większe przerażenie będziecie czuć. Kacper odnajduje zwłoki gościa w tytułowym pokoju, który sprawdza zaalarmowany przez kobietę z sąsiedniego pokoju. Natomiast Michał zostaje naznaczony w trakcie mszy w kościele, a dokładniej po przyjęciu komunii świętej. Czy już czujecie się zaciekawieni? A muszę wam powiedzieć, że im dalej będziecie wpadać w historię, tym większe ciary będziecie mieć. To co się dzieje później jest tak jednocześnie niemożliwe i przerażające, a także wciągające i ekscytujące 🤭. Jeśli mogę tak określić tę książkę. Michałowi na dłoniach pojawiają się stygmaty, a Kacper staje się głównym podejrzanym w śledztwie. Ale co jedno z drugim ma wspólnego? Na pewno opętania i demony, które ich nawiedzają, ale coś jeszcze, co zdecydowanie was zaskoczy. Ja się tego kompletnie nie spodziewałam, naprawdę, wgl tego tak nie brałam pod uwagę. Czy wierzycie w paranormalne sytuacje? Czy chcielibyście nocować w hotelu, który jest nawiedzony? Mówię wam, ta książka jest jak jazda bez trzymanki i nie będziecie się mogli od niej oderwać. Książka dla ludzi o mocnych nerwach, lubiących grozę i mrok.