31.42
Powieści polskie
Novae Res
Najważniejsza
Wydawnictwo:
Novae Res
Oprawa: okładka miękka
31,42 zł
Cena rekomendowana: 44,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Opis
Jedyny sposób, by przetrwać trudny czas, to uwierzyć, że kiedyś jeszcze będzie dobrze
Rok 1989. W Polsce nadchodzi czas wielkich zmian, a na ulicach czuć coraz bardziej optymistyczne nastroje. Udzielają się one również Michałowi Rogińskiemu, który z coraz większą nadzieją patrzy w przyszłość. Wierzy, że wkrótce powróci do kraju jego żona, Ola, która w stanie wojennym musiała wyjechać z Polski, by ratować życie ich córki. Jednak los i źli ludzie szykują im jeszcze wiele traumatycznych przeżyć. Podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem Michał stanie przed wyborem, od którego zależeć będą dalsze losy jego najbliższych. Czy powtarzane przez niego niczym mantra słowa: „Już będzie dobrze” w końcu doczekają się spełnienia?
Burzliwe czasy przełomu, rzeczywistość pełna absurdów i niedorzeczności, a w tym wszystkim ludzie, którzy na przekór wszystkiemu próbują po prostu być szczęśliwi… „Najważniejsza” to poruszająca opowieść o wierności, zaufaniu i sile, jaką daje prawdziwa miłość.
Na zdjęciu zobaczył uśmiechniętą Olę i swoją córkę, trzymaną na rękach przez niskiego łysiejącego bruneta.
Zmroziło go, a w oczach pojawił się błysk, który zwiastował burzę.
– Kto to jest?! Przecież oni wyglądają na tym zdjęciu jak rodzina! – powiedział wzburzony.
Do pokoju wszedł Andrzej, rzucił okiem na zdjęcie i wzrokiem skarcił żonę.
Rok 1989. W Polsce nadchodzi czas wielkich zmian, a na ulicach czuć coraz bardziej optymistyczne nastroje. Udzielają się one również Michałowi Rogińskiemu, który z coraz większą nadzieją patrzy w przyszłość. Wierzy, że wkrótce powróci do kraju jego żona, Ola, która w stanie wojennym musiała wyjechać z Polski, by ratować życie ich córki. Jednak los i źli ludzie szykują im jeszcze wiele traumatycznych przeżyć. Podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem Michał stanie przed wyborem, od którego zależeć będą dalsze losy jego najbliższych. Czy powtarzane przez niego niczym mantra słowa: „Już będzie dobrze” w końcu doczekają się spełnienia?
Burzliwe czasy przełomu, rzeczywistość pełna absurdów i niedorzeczności, a w tym wszystkim ludzie, którzy na przekór wszystkiemu próbują po prostu być szczęśliwi… „Najważniejsza” to poruszająca opowieść o wierności, zaufaniu i sile, jaką daje prawdziwa miłość.
Na zdjęciu zobaczył uśmiechniętą Olę i swoją córkę, trzymaną na rękach przez niskiego łysiejącego bruneta.
Zmroziło go, a w oczach pojawił się błysk, który zwiastował burzę.
– Kto to jest?! Przecież oni wyglądają na tym zdjęciu jak rodzina! – powiedział wzburzony.
Do pokoju wszedł Andrzej, rzucił okiem na zdjęcie i wzrokiem skarcił żonę.
Szczegóły
Rok wydania
2022
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
428
Format
13x21
Języki
polski
ISBN
9788382197143
Rodzaj
Książka
Stan
Nowy
EAN
9788382197143
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
Dodałeś produkt do koszyka
Najważniejsza
31,42 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Muszę na wstępie napisać, że jeżeli są tutaj osoby, które nie czytały pierwszej i drugiej części książek Jana Śleszyńskiego to polecam najpierw nadrobić, bo tutaj będzie spam tego, co się stało i jak skończył się dany incydent, o jakim czytałeś/łaś w poprzednich książkach. Uwielbiam pisać o autorach, którzy są z Kołobrzegu lub okolic. Dziś przedstawiam Jana Śleszyńskiego i jego trzeci tom pt. „Najważniejsza”, w której okazuje się, że wszystko to, na co przyszło czekać może się spełnić. Jestem zdania, że mojemu pokoleniu, czyli 82 i młodszemu żyje się jak pączek w maśle, ponieważ ominęła nas wojna, o jakiej mówili mi rodzice i dziadkowie. Jakie było życie, gdzie jedzenie było na kartki? Ile trzeba było wystać się w kolejce za czymś konkretnym do jedzenia, jakie znajomości pomogły załatwić np. szybsze wydanie wniosku o paszport? Życie Michała i Oli oraz i malusiej Ewci nabiera rumieńców, ale…. Podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem Michał Rogiński będzie miał trudny orzech do zgryzienia zresztą tak jak Ola. Nie będę spoilerować, bo właśnie cała frajda w odkrywaniu tego samemu, ale od pierwszego tomu, czyli „Czyszczenie broni” zakochałam się z bohaterach, jakich wykreował nasz autor. Dopingowałam Michała do walki o własne dobre życie, mocno zdziwiła mnie sytuacja, jaka została wymuszona na młodych rodzicach, czyli wyjazd do Francji, żeby ratować córkę. I gdy już myślisz, że gorzej być nie morze nagle wpada na ciebie kubeł zimnej wody i daje stajesz do walki, ale jaka jest cena, którą możesz zapłacić tego dowiesz się czytając tę część. Polska 1989 i cała masa ludzi, którzy walczą o lepszy kraj, ludzi, którzy nie godzą się na takie traktowanie. Szkoda, że takich lekcji historii nie ma w szkołach, bo jestem pewna, że żadnej czwórki, by nie było, lecz same szóstki. Informacje o naszym kraju i tego, jak się żyje oraz te zawarte w książce były widziane przez naszego autora, więc wszystko jest prawdziwe no może oprócz bohaterów, ale zapytajcie dziadków albo rodziców z tych starszych roczników, jakie były czasy w kraju, gdzie w sklepie na półkach był ocet i musztarda lub coś innego. Moim ulubionym tomem jest ten pierwszy ze względu na to, że dopiero poznajesz bohaterów, dopiero odkrywasz ich charaktery, i to jest według mnie fascynujące. Opisów książki jest dużo i bardzo zachęcam do poznania tego, o czym jest książka. Zapraszam do poznania i przeczytania trzeciego tomu. Dla mnie must have. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie audio pierwszego tomu oraz że wydawnictwo Novae Res przysposobi (czy jak to tam się nazywa) 1 tom i okładki, druk, styl będzie taki sam.
Obawiałam się, że to jeszcze jedna na rynku pozycja opisująca wydarzenia z najnowszej historii. Pozytywnie się rozczarowałam. Najważniejsza, to piękna opowieść o miłości i czekaniu na szczęście. Młode małżeństwo Ola i Michał Rogińscy bardzo się kochają ale niestety nie mogą być razem. Kradną chwile szczęścia, i mają marzenia, że kiedyś będą razem. Zakochałam się w bohaterach książki, a szczególną sympatię darzę ich córeczkę, sześcioletnią Ewcię, która wniosła wiele radości i ciepła. Nie jestem miłośniczką scen erotycznych w powieściach, które często wplatane są bez żadnego uzasadnienia, jednak w tym przypadku wręcz ich oczekiwałam. Nie zawiodłam się, bo tak pięknie i delikatnie przedstawienie zbliżenia dwojga kochających się ludzi nigdy nie czytałam. Gratuluję autorowi takiego ujęcia tematu. Książka wywarła na mnie duże wrażenie i na długo pozostanie w mojej pamięci.
Realia późnego PRL-u. Piękna opowieść o miłości - polecam