loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
51.46 Literatura obyczajowa Novae Res

Narkoza

Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
51,46 zł
Cena rekomendowana: 60,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy

Opis

Trudno kochać, gdy przeszłość robi ci operację na otwartym sercu…

Artur Korczyński, anestezjolog, po kilku latach powraca do Wrocławia. Rozpoczyna pracę w szpitalu wojskowym – tym samym, w którym pracuje jego były partner. Korczyński chce przyjrzeć się bliżej procederowi handlu organami i namierzyć jego inicjatora, ale nie jest to jedyny powód, dla którego zdecydował się na przeprowadzkę. Zamierza również skonfrontować się ze swoją przeszłością i znaleźć antidotum na tlące się w nim uczucie. Dzięki pomocy przyjaciół na nowo próbuje budować swoje życie w miejscu, które kiedyś było obietnicą szczęścia. Ale zanim po nie sięgnie, będzie musiał stanąć twarzą w twarz z prawdą o sobie i wyplątać się z sieci bolesnych wspomnień…

Szczegóły

Tytuł
Narkoza
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
634
Format
13.0x21.0cm
Języki
polski
ISBN
9788382197662
Rodzaj
Książka
Stan
Nowy
EAN
9788382197662
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
ul. Świętojańska 9 / 4
81-368 Gdynia
PL
660850200
[email protected]

Recenzje

4.88/5
Ilość opinii: 8
5
7
4
1
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
Gosia
13 października 2025 r.
5/5

„Narkoza” Rafała Artymicza  „Narkoza” to poruszająca, głęboka i niepokojąco prawdziwa opowieść o bólu, miłości i uzdrawianiu duszy – zarówno w sensie emocjonalnym, jak i fizycznym. Rafał Artymicz stworzył powieść, która trafia prosto w serce, pozostawiając po sobie uczucie, jakbyśmy sami przeszli przez emocjonalną operację na otwartym sercu. Głównym bohaterem jest Artur Korczyński, anestezjolog, który po latach wraca do Wrocławia – miasta pełnego wspomnień, utraconych uczuć i nierozliczonych spraw. Jego decyzja o powrocie nie jest przypadkowa. Poza pracą w szpitalu wojskowym, gdzie podejmuje się niebezpiecznego śledztwa dotyczącego handlu organami, Artur mierzy się z własną przeszłością i emocjonalnymi bliznami. W tle tego śledztwa rozgrywa się dramat człowieka, który szuka ukojenia, zrozumienia i odkupienia. Postać Artura to przykład bohatera niezwykle ludzkiego – kruchego, zagubionego, ale jednocześnie silnego w swojej potrzebie prawdy. Autor z ogromnym wyczuciem kreśli jego portret psychologiczny, pokazując, że nawet w świecie medycyny, gdzie dominuje racjonalność i chłodna precyzja, emocje potrafią być najbardziej niebezpiecznym narkotykiem. Styl Rafała Artymicza to połączenie literackiej precyzji z emocjonalną głębią. Jego język jest plastyczny, pełen subtelnych detali, które pozwalają wniknąć w świat bohatera. Autor umiejętnie balansuje między mrokiem a nadzieją, między bólem a delikatnością, dzięki czemu „Narkoza” nie jest tylko historią o medycynie czy śledztwie, ale przede wszystkim o człowieku próbującym odzyskać siebie. To książka o przeszłości, która nie chce odejść, o miłości, która boli, ale też o odwadze, by ponownie zacząć żyć. Artymicz z niezwykłą empatią pokazuje, jak trudno czasem pogodzić się z własnymi ranami – i jak uzdrawiająca może być prawda. „Narkoza” to lektura, która wciąga emocjonalnie od pierwszych stron i nie pozwala o sobie zapomnieć długo po zakończeniu. To książka dla tych, którzy cenią psychologiczną głębię, trudne emocje i historie o ludzkiej wrażliwości – dla czytelników, którzy szukają w literaturze nie tylko rozrywki, ale i katharsis. Polecam szczególnie tym, którzy nie boją się książek, po których trzeba chwilę odetchnąć. „Narkoza” to nie tylko powieść – to emocjonalny zabieg, który zostawia bliznę… ale i nadzieję.

Czytaj więcej
@potis.nam
12 czerwca 2024 r.
5/5

Lubicie książki, gdzie mamy do czynienia z mieszanką gatunków? U mnie zależy to od tego, czy autor nie pogubił się w tym, o czym pisze. Jeśli akcja jest dobrze poprowadzona, jestem na tak. Pytam dlatego, iż dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, która ma w sobie według mnie kilka gatunków. Z jednej strony jest to thriller medyczny, który mocno angażuje nasz umysł, a z drugiej strony mamy namiastkę sensacji i powieści obyczajowej.  Czy takie połączenie przemówiło do mnie tym razem? Jasne, że tak.  Jest to książka nawet trochę psychologiczna, która wpływa na czytelnika dość mocno. Wątek handlu organami przemówił do mnie od razu. Mądrze wprowadzona medycyna w fabułę robi robotę. ,,Narkoza" Rafała Artymicza to pozycja kusząca bez dwóch zdań. Nie zapominajmy jednak, że w tej części mamy do czynienia również z wątkiem LGBT. To początek rodzącego się uczucia między bohaterami, którzy mają ciekawe osobowości. To też realny obraz życia par homoseksualnych. Autor ukazał problemy, z jakimi mierzą się na co dzień. W ogóle jest to pierwsza część. Zaczęłam troszkę od tyłu, że tak powiem, gdyż najpierw przeczytałem tom drugi, po czym powróciłem do pierwszego, aby poznać początki historii. Wam radzę zacząć od pierwszej części. Wtedy będziecie mieli ładnie poukładane w głowie, co i dlaczego. Dwa tomy są naprawdę interesujące. Myślę, że wątki medyczne zrobiły tu niepowtarzalny klimat. Polecam. @potis.nam

Czytaj więcej
Ania Dziubak
26 lutego 2023 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Artur Korczyński, anestezjolog, po kilku latach powraca do Wrocławia i rozpoczyna pracę w szpitalu wojskowym, w którym wraz z grupą przyjaciół będzie się w ukryciu przyglądał nie do końca legalnym operacjom i badał proceder handlu organami. Najbliższą mu osobą, która będzie go dzielnie wspierać w tym przedsięwzięciu, jest Monika Kubacka - chirurg i dyrektor medyczny tegoż szpitala. Razem w pracy i trochę w życiu, zadając kłam wszystkim niedowiarkom, udowadniają, że przyjaźń między kobietą, a mężczyzną jest możliwa. Co prawda oni mają w tej kwestii trochę ułatwione zadanie. Autor wprowadza nas, w pełen cieni medyczny świat, w którym transplantologia pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Okazuje się bowiem, że w tej dziedzinie medycyny pewne nielegalne działania wydają się być zakrojone na szeroką skalę. Mowa tu o eksperymentach na ludziach, nielegalnych badaniach klinicznych czy handlu narządami. Tropienie afery przeszczepowej, która sięga naprawdę wysokich szczebli, okaże się niezwykle trudnym zadaniem, a ukazanie światu prawdy, wymagającym wielu poświęceń procesem. Tym bardziej, kiedy ta rozbudowana machina dzięki różnym układom i układzikom od wielu lat prężnie działa i ma się całkiem dobrze, a jej macki sięgają naprawdę daleko. Podejmowane tropy, póki co, prowadzą donikąd. Lubię, kiedy przedstawiana historia ma dobrze rozbudowaną warstwę obyczajową, to pozwala mi nawiązać bliższą relację z jej bohaterami, którzy swoją drogą są tu bardzo dobrze wykreowani. Dokładnie tak się dzieje. Artur - miłośnik pierogów ruskich - no kocham. Pierogi na pewno, ale z czasem również on zdobywa moje serce. To osoba, która pod maską towarzyskiego człowieka, ukrywa ogromną samotność i jeszcze większy strach przed odrzuceniem. Monika jest dla mnie wzorem przyjaciółki, która po prostu działa i nie pyta: "po co", tylko: "na kiedy". Jest i Krzysztof, który zachowuje idealny balans w tym wszystkim. I Laura i wszyscy... Fajna ta ich przyjaźń, no naprawdę... I miłość też. Powieść Rafała Artymicza to połączenie thrillera medycznego, sensacji i powieści obyczajowej. Cóż mogę jeszcze powiedzieć... No jest grubo. I nie tylko ilość stron mam tutaj na myśli. To naprawdę niezwykle ciekawa fabuła, którą czytałam z dużym zainteresowaniem, przeżywając wiele skrajnych emocji. Śmiałam się i płakałam, wkurzałam się i nie dowierzałam, niejednokrotnie zastanawiając się, czy wyobraźnia Rafała Artymicza ma jakieś granice? Jak można tak igrać z uczuciami czytelnika i do takiego stopnia wystawiać jego emocje na próbę? No jak? Książka mądra, bo dotycząca bardzo ważnych kwestii społecznych, nie sposób tu nie wspomnieć o wątku LGBT, który został przez Autora ukazany w sposób bardzo kulturalny i wyważony, nie można również zapomnieć o równości, tolerancji i szacunku. Tylko tyle, by wszystkim żyło się lepiej. Warto się nad tym pochylić, tym bardziej w sytuacji, kiedy Polska jest jednym z najmniej tolerancyjnych krajów w Europie. Już słyszę te głosy oburzenia, bo przecież niby uważamy się za tolerancyjnych, prawda? Jestem pewna, że mało kto będzie twierdził inaczej. Niby wiemy, że nie powinno się nikogo odrzucać ze względu na poglądy religijne, kolor skóry czy orientację. Jednak w pewnych sytuacjach ( wcale nie tak rzadkich), małomiasteczkowość i zaściankowość aż razi, a każda "inność" jest w naszym społeczeństwie piętnowana i wyśmiewana. Mam nadzieję, że ta historia zmusi czytelników do refleksji, do zmiany myślenia, bardziej obudzi świadomość, skłoni do większej akceptacji społeczności LGBT. Czy moje myślenie na temat poruszanych tu kwestii, po przeczytaniu książki się zmieniło? Nie. Z tej prostej przyczyny, że ja akceptuję każdego człowieka, z jego wadami i wyborami, dopóki nie robią one nikomu krzywdy. Nawet jeśli się nie zgadzamy - szanujmy. Nie "za coś", a " mimo wszystko". Warto o tym pamiętać. Dla niektórych to oczywiste, dla innych wciąż nie do pomyślenia, niestety. Jest to historia o przełamywaniu granic, o wychodzeniu poza stereotypy i strefę swojego komfortu. O dość krętej drodze do szczęścia, o poszukiwaniu siebie, o próbie spełniania własnych marzeń i o tym, że w życiu chodzi o coś więcej niż pieniądze. "Już czas, łap w żagle mocny wiatr Mimo strat". Debiut literacki z pewnością warty waszej uwagi. Co go wyróżnia? Lekki i niezwykle przyjemny styl pisania Autora, pełen sarkazmu w inteligentnym wydaniu, który ogromnie sobie cenię. Ta książka właściwie już po kilku stronach zdobyła moje czytelnicze serce. Temat z pewnością niełatwy i wciąż w naszym społeczeństwie będący czymś niewygodnym i wstydliwym. Tym większe brawa za odwagę. Oryginalność, świeżość i jakaś taka niesamowita prawdziwość, również zasługują na słowa uznania. Istna karuzela emocji, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, dzięki czemu fabuła mocno wciąga i angażuje. Teraz już tylko pozostaje cierpliwie czekać na kolejne książki, a może jakaś kontynuacja już się szykuje?😉 Bardzo dziękuję Autorowi @artymicz_pisze_kryminaly za możliwość przeczytania książki i za przepiękną dedykację również ❤️ A na końcu mój osobisty dodatkowy punkt za Świdnicę - miasto, w którym się urodziłam ❤️

Czytaj więcej
aniabex
03 lutego 2023 r.
4/5

„Trudno kochać, gdy przeszłość robi ci operację na otwartym sercu…” Poznajcie Artura Korczyńskiego. Młodego, zdolnego lekarza anestezjologa, którego życie zarówno prywatne, jak i zawodowe, to pełna zakrętów i wyzwań droga niełatwych wyborów, spektakularnych sukcesów i srogich rozczarowań. Niekiedy przypomina film sains fiction, innym razem nieco zbyt ckliwy melodramat.. Ale od początku. Artur po kilku latach nieobecności powraca do Wrocławia, miasta z którym kiedyś mieszkał i wiązał z nim swoją przyszłość - oficjalnie, by rozpocząć tu pracę w szpitalu wojskowym i zrealizować powierzoną mu misję przyjrzenia się bliżej procederowi handlu organami i namierzenia jej inicjatora. Całkiem przypadkiem okazuje się, że w tym szpitalu pracuje też jego były partner.. Mężczyzna, który nadal nie jest Arturowi obojętny. Przed nietypowym outsiderem, który zawsze chodzi własnymi ścieżkami i nigdy nie pyta nikogo o drogę, nie lada wyzwanie. Będzie zmuszony stanąć twarzą w twarz nie tylko z biznesowym obliczem medycyny, ale też z prawdą o samym sobie.. „Narkoza” to powieść obyczajowa z elementami sensacji i nienachalnym wątkiem LGBT. I choć początek nie tego nie zapowiada, Autor funduje nam nieprzeciętny rollercoaster emocji i zwrotów akcji. Książkę mimo dużej objętości czyta się szybko. W mojej ocenie to całkiem udany, wielogatunkowy, odważny debiut literacki warty poświęconego mu czasu. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Autora. Polecam.

Czytaj więcej
Berik
25 października 2022 r.
5/5

Poleccam na urlop. Wciaga niesamowicie.

Pokaż kolejne
patibook
14 czerwca 2022 r.
5/5

fajna wielowątkowa fabuła. ciekawi bohaterowie. Tak się wciągnęłam, że w 3 noce przeczytałam

patibook
14 czerwca 2022 r.
5/5

fajna wielowątkowa fabuła. ciekawi bohaterowie. Tak się wciągnęłam, że w 3 noce przeczytałam

Ambros
15 kwietnia 2022 r.
5/5

Znieczulenie jeszcze po Narkozie trzyma. Jak widać dawka mocna i uderzająca. Ale nie czas na powolny powrót do życia, należy z przytupem się wybudzić z objęć Morfeusza i wsłuchać w głos serca młodego lekarza … Artur Korczyński, młody anestezjolog, powraca w rodzinne strony, do stolicy Dolnego Śląska, gdzie ma rozpocząć pracę w Szpitalu Wojskowym. Dołączył on do zespołu lekarzy na zaproszenie przyjaciółki, Moniki, która została dyrektorem tego szpitala. Jak się okazuje w tym szpitalu pracuje były partner Artura, Mariusz. Rozstali się po wielu latach, przyjaciele nie znają powodu ich rozstania. Ale lekarz nadal ma w sercu ból i zadrę i nie może zapomnieć o krzywdzie, jaką wyrządził mu Mariusz. Zespół młodych lekarzy ma za zadanie w nowym miejscu pracy przyjrzeć się bliżej procederowi handlu organami i nielegalnym przeszczepom organów. Mają trop, ale muszą zdobyć więcej informacji i twardych dowodów. Nie jest to łatwe, gdyż nie tylko natrafiają na zmowę milczenia, ale też na lekarzy, którzy są sprytni i ostrożni. Nie mogą sobie pozwolić na żaden błąd, gdyż może to ich kosztować nie tylko utratę pracy, ale również długoletni pobyt za kratkami. Artur z przyjaciółmi bacznie obserwują personel szpitala, szukają jakichkolwiek śladów i dowodów, czekają, aż komuś potknie się noga. Nieoczekiwanie wiele się zmienia, gdy jeden z przyjaciół, Krzysztof, zostaje postrzelony. Nie był to przypadek, lecz celowy zamach na jego życie. Kto mógł chcieć go zabić i dlaczego? Odpowiedź jest raczej tylko jedna. To ostrzeżenie, aby dali sobie spokój i zaprzestali prowadzić ciche wewnętrzne dochodzenie. Czy lekarze się wystraszą i przestaną zajmować się tą sprawą? Czy jednak to wydarzenie jeszcze bardziej ich rozzłości i zmobilizuje do bardziej efektywnych działań? Odpowiedź czeka na was na kartach tej powieści … Narkoza to ciekawa i pełna emocji powieść kryminalno-obyczajowa, z lekką przewagą wątku obyczajowego. Główny bohater, Artur, zmaga się ze swoją przeszłością, próbuje odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Po rozstaniu z Mariuszem nie może na powrót znaleźć partnera, z którym chciałby iść dalej przez życie. Nie może o nim zapomnieć, pomimo, że uraz tkwi głęboko w jego sercu. Nasuwa się refleksja, że nadal Mariusz zajmuje ważne miejsce w jego pamięci i sercu, tylko nie chce się do tego przyznać. Nie może się pogodzić z porażką, z ciosem, który mu zadał były partner. Czy zwycięży jednak miłość czy rozsądek? Autor znakomicie pokazał nam zmagania młodego geja z własną tożsamością płciową, z wewnętrznym bólem i mnóstwem rozterek. Artur szuka lekarstwa na szczęście, krótkie przelotne znajomości tylko utwierdzają go w przekonaniu, że tęskni za tym jedynym ukochanym … Powieść jest obszerna, liczy ponad 600 stron, ale czyta się ją bardzo szybko. Wartka akcja, nieoczekiwane zwroty wydarzeń, liczne i sprawne dialogi, minimalizm we wszelkich opisach to zdecydowane walory tej intrygującej historii. Bardzo ciekawy wątek główny, handel organami, i zdecydowanie na czasie. Mnie zabrakło rozwinięcia tego wątku, trochę temat autor spłycił i obdarł z większych wrażeń. Ja jestem pazerna na ten temat, z przyjemnością bym go chłonęła bez opamiętania. Odnoszę wrażenie, że ten główny wątek był tylko takim rozmytym tłem dla wewnętrznej przemiany doktora Artura, dla jego przemyśleń i intymnych refleksji. Nie było to złe, ale trochę nieodpowiednie proporcje autor zastosował. Co mnie zdenerwowało w tej lekturze? Mnogość nazwisk na literę „K”. Bardzo mi to przeszkadzało, podobieństwa tych nazwisk sprawiały, że się gubiłam, kto jest kim i musiałam co jakiś czas wracać do początku lektury. Mamy tyle liter w naszym alfabecie, a autor uparł się akurat na jedną. Zdecydowany minus. Czy warto się poddać Narkozie? Mimo, że niesie pewne ryzyko, warto się jego podjąć, może się okazać, że przeżycia będą bardziej satysfakcjonujące i zwyciężą z ewentualnymi skutkami ubocznymi … Polecam, dla odważnych i tolerancyjnych, którzy z ciekawością zajrzą do świata otwartych homoseksualistów. Zastanawiam się, czy autor szykuje ciąg dalszy, jak jestem ciekawa, jak się określone wątki dalej potoczą. Dla mnie nie wszystko zostało wyjaśnione, nadal odczuwam pewien niedosyt …

Czytaj więcej
51,46 zł
Cena rekomendowana: 60,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
Dodałeś produkt do koszyka
Narkoza - Rafał Artymicz
Narkoza
Rafał Artymicz
51,46 zł
Przejdź do koszyka
51,46 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO