loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
15.53 Książki o emocjach Jedność

Nie jest źle mówić NIE. O wyrażaniu i szanowaniu odmowy

Wydawnictwo: Jedność
Oprawa: Twarda
15,53 zł
Cena rekomendowana: 24,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj

Opis

Czasem po prostu czegoś nie chcemy i wtedy mówimy „nie”. Ale kiedy Matylda, Łukasz, Tamara i Emil odmawiają poczęstowania się tortem, który upiekła ich sąsiadka, pani Róża jest bardzo obrażona. Czy w takim razie nie byłoby lepiej, gdyby wszyscy zawsze odpowiadali „tak” na każdą propozycję? Wtedy nikt więcej nie musiałby się smucić! Jednak gdy za sprawą spadającej gwiazdy słowo „nie” rzeczywiście znika, nie tylko dzieci zauważają, że bez niego po prostu nie da się żyć.

Książka ta pokazuje, jakie to ważne, by akceptować i szanować granice innych ludzi, ale także mieć odwagę bronić siebie i swoich granic. Pełne fantazji opowiadanie ze szczyptą humoru spodoba się małym i dużym czytelnikom, a jednocześnie będzie doskonałym punktem wyjścia do otwartych rozmów o wyrażaniu sprzeciwu i wzajemnym szacunku.
 

Szczegóły

Tytuł
Nie jest źle mówić NIE. O wyrażaniu i szanowaniu odmowy
Wydawnictwo
Rok wydania
2023
Oprawa
Twarda
Ilość stron
32
Format
21.3 x 27.0 cm
Języki
polski
ISBN
9788381448383
Tłumacze
Jałowiec Magdalena
Redakcja
Geisler Dagmar
Tytuł oryginału
Ein Nein muss manchmal sein!
Rodzaj
Książka
EAN
9788381448383
Data premiery
2023-05-22
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Jedność
ul. Jana Pawła II 4
25-025 Kielce
PL
41 349 50 00
[email protected]
Podmiot odpowiedzialny
Wydawnictwo Jedność
ul. Jana Pawła II 4
25-025 Kielce
PL
41 349 50 00
[email protected]

Recenzje

5.00/5
Ilość opinii: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
synek_szymek_czyta
03 sierpnia 2023 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Jak często w ciągu dnia używacie słowa "NIE" w różnym kontekście? Czy da się żyć bez tego słowa? Pani Róża, bohaterka książki "Nie jest źle mówić NIE! O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu" z serii "Ja i moje emocje", była przekonana, że "NIE" tylko utrudnia życie. Upiekła fantastyczny tort, ale wszyscy odmawiali poczęstowania się. Każdy miał swój powód. Ale pani Róża nie myślała o tym. Postanowiła "naprawić świat" Jeszcze tego samego wieczoru, patrząc w rozgwieżdżone niebo, na widok spadającej gwiazdy wypowiedziała życzenie, które na nieszczęście, spełni się. Następnego dnia nikt nie mógł wypowiedzieć słowa "nie" pomimo usilnych starań. I dopiero wtedy wszyscy dostrzegli jak ważne jest "nie". Okazało się, że słowo to ma bardzo istotną rolę w wielu sytuacjach dnia codziennego. Nie raz może uratować skórę. Jak dzieci odnajdą zaginione "nie"? Czy Pani Róża będzie umiała z powrotem je sprowadzić? Przekonajcie się sami.

Czytaj więcej
zabciaczyta
01 lipca 2023 r.
5/5

"NIE" - jedno słowo, które może tak wiele znaczyć. Myśleliście kiedyś o tym, ile razy w ciągu dnia używacie właśnie tego jednego słowa? A gdyby zniknęło ono z naszego słownika? To przecież NIE do pomyślenia 😉 A jednak się wydarzyło w pewien czwartek. Jedno niewinne życzenie, wypowiedziane bez głębszego zastanowienia przez panią Różę, spełniło się natychmiast, zaburzając spokój wielu rodzin. I nawet początkowy entuzjazm dzieci szybko minął. Wnet wszyscy pojęli, że "NIE" to słowo które nie służy wyłącznie do odmowy. Historia opisana przez Dagmar Geisler w książce pt. "Nie jest źle mówić NIE!" O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu" z serii "Ja i moje emocje" jest wartościową lekcją akceptowania, szanowania zdania innych i ich potrzeb, a także określania własnych. W przepełniony humorem sposób podkreśla znaczenie tegoż wyjątkowego słowa, które czasem może nawet uratować życie. Warto ją przeczytać wspólnie z dzieckiem i podyskutować na temat szanowania odmowy, wyrażaniu sprzeciwu i świadomym stawaniu granic. Polecam serdecznie!

Czytaj więcej
15,53 zł
Cena rekomendowana: 24,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Dodałeś produkt do koszyka
Nie jest źle mówić NIE. O wyrażaniu i szanowaniu odmowy - Dagmar Geisler
Nie jest źle mówić NIE. O wyrażaniu i szanowaniu odmowy
Dagmar Geisler
15,53 zł
Przejdź do koszyka
15,53 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO