loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
29.18 Thriller Luna

Niewierni

Wydawnictwo: Luna
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
29,18 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj

Opis

Ta historia wydarzyła się naprawdę.

Ona każdego dnia walczy ze swoimi demonami – paraliżujący lęk przeszywa jej ciało i duszę. Po śmierci matki jest skazana na życie z ojcem alkoholikiem. Samotność staje się jej codziennością. Podobnie jak bieda, odrzucenie przez rówieśników, brak wsparcia i zagubienie. Ciągle pojawiają się nowe problemy, a jedyną nadzieją wydaje się ucieczka. W zamian za lepsze życie może poświęcić wszystko. Nawet siebie.

On na pierwszy rzut oka odnosi same sukcesy. Jest gwiazdą koszykówki, ma pieniądze, pochodzi z dobrej rodziny. Jednak to tylko pozory. Mało kto wie o mrocznej stronie jego duszy. To sprawia, że rozpaczliwie szuka uznania ludzi, którzy sprowadzają na niego kłopoty.

Lena i Alex są jak dwa różne światy. Przeciwne żywioły, które nagle się ze sobą zderzają. Choć chodzą do tej samej szkoły, znają się tylko z widzenia. Ich życie odmienia przypadkowe spotkanie w ruinach starej fabryki na obrzeżach Londynu. Zawierają układ: on pomoże jej wyrwać się z beznadziejnego życia, a ona będzie jego wsparciem w interesach.

Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i wystawia ich na próbę…

Wielkie pieniądze, niebezpieczni ludzie, mroczna przeszłość, życie pełne strachu. Wszystko ma swoją cenę. Nawet miłość. Czy Lena i Alex będą potrafili zawalczyć o siebie?

Kraj produkcji: Polska

Szczegóły

Tytuł
Niewierni
Wydawnictwo
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
336
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788368121018
Rodzaj
Książka
EAN
9788368121018
Data premiery
2024-06-19
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o.
Mierosławskiego 11a
01-527 Warszawa
PL
226630275
[email protected]

Recenzje

4.40/5
Ilość opinii: 5
5
4
4
0
3
0
2
1
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
BRUNETTE BOOKS
02 lipca 2024 r.
5/5

Lubicie czytać historie oparte na prawdziwych zdarzeniach? Ilona Gołębiewska w powieści pt. "Niewierni" przedstawia nam Alexa i Lenę. Pochodzą z totalnie różnych światów. Alex jest gwiazdą koszykówki, ma pieniądze i pochodzi z bogatej rodziny. Lena po śmierci matki mieszka z ojcem alkoholikiem. W szkole nie ma lekko, bo jest przeskanowana i poniżana. W zamian za lepsze życie jest gotowa zrobić wszystko. Kiedy poznaje Alexa zawierają układ. On pomoże jej wyrwać się z biedy, a ona pomoże mu w jego interesach. Alex wciąga ją do świata wielkich pieniędzy, ale też do życia w strachu i niebezpieczeństwie. Jeśli jesteście ciekawi, co takiego wydarzy się w ich życiu to przeczytajcie tę książkę. Autorka napisała powieść pełną bólu i samotności. Porusza w niej ciężkie tematy takie jak alkoholizm, samotność, odrzucenie przez rówieśników, brak wsparcia , zagubienie, samookaleczenie, trudne wybory i złe decyzje. Mamy tutaj dwójkę młodych bohaterów, którzy szukają łatwego zarobku, by mieć lepsze życie. Niestety wchodzą na złą drogę, z której ciężko jest zawrócić. Autorka pokazała nam psychikę oraz emocje młodych pogubionych ludzi. Śledziłam ich losy z ogromną ciekawością. Podczas czytania odczuwałam napięcie i emocje. Oczekujcie zaskakujących zwrotów akcji i mrocznego klimatu. Uwielbiam historie oparte na faktach, a ta jeszcze zmusza do refleksji. Będziecie poruszeni tą historią. Ja z pewnością sięgnę po kolejne książki spod pióra autorki. Zdecydowanie polecam! BRUNETTE BOOKS

Czytaj więcej
Zaczytana Ori
01 lipca 2024 r.
2/5

Po opisie byłam bardzo zaintrygowana, finalnie nie jestem aż tak zadowolona jak myślałam. „Ta historia wydarzyła się naprawdę”- czy w nią wierzę? Absolutnie nie. Ale to jest MOJA opinia. Nie będę się tutaj rozwodzić- przejdźmy do meritum. Dobrze przedstawione toksyczne relacje, problemy z jakimi borykają się nastolatkowie w domu, w którym nadużywa się alkoholu, ale… momentami były opisywane w taki sposób, że nie czułam żadnych emocji. Natomiast jeśli chodzi o relacje jej i Alexa- hmm… no dziwna, nie wiedziałam nawet kiedy, a nagle coś się między nimi dzieje? Pstryk i coś się między nimi zadziało. Pominę jej opryskliwość i chamstwo w stosunku do niego- co, kto lubi. Jednak ja osobiście „znam” autorkę z książek zdecydowanie lżejszych, wydaje mi się, że tutaj gdyby ta powieść była tylko obyczajowa, bez dodatków „kryminalnych” i trudniejszych tematów, wypadłaby lepiej. Ja po przeczytaniu nie wyniosłam z niej nic (prócz chwilowego wzruszenia sytuacją Leny przy pierwszych rozdziałach) bo potem nie działo się nic takiego i trochę się nudziłam. Nie wiem jak dla innych, ale w połowie domyśliłam się zakończenia i się nie pomyliłam. Wpleciona akcja, z klimatem wręcz mafijnym (mimo, że uwielbiam takie klimaty), tutaj tak strasznie nie pasowała do całości, że finalnie nie przekonała mnie by dać większą opinię. Ale może komuś bardziej się spodoba. *To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania

Czytaj więcej
z_ksiazka_w_plecaku
28 czerwca 2024 r.
5/5

Lubicie czytać książki, które opisują wydarzenia, które miały miejsce naprawdę? Tę książkę, napisało samo życie pewnej dziewczyny. Aż trudno uwierzyć, że to co ją spotkało miało miejsce naprawdę. „Niewierni” to książka o tym, jak często łamiemy swoje własne przekonania i podążamy za kim lub czymś innym. Często sprzecznym z tym co czujemy. Jest to opowieść o walce o siebie. Jest to historia Leny i Alexa. Historia pełna smutku, samotności i bólu. Autorka porusza w tej książce wiele trudnych tematów tj. alkoholizm, odrzucenie przez rówieśników czy samookaleczanie. Gdy wzięłam tę książkę to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wydanie tej książki. Nie tylko okładka jest piękna, ale również środek. Gdy zaczęłam czytać te opowieść wiedziałam, że to będzie książka, od której nie będę mogła się oderwać. Od początku urzekł mnie styl pisania pani Ilony. Z każdym kolejnym rozdziałem przybliżała mi postać Leny i Alexa i ich demony przeszłości. Lena wraz z koleżankami kradła. Zbierała pieniądze by pewnego dnia móc uwolnić się od ojca alkoholika i macochy, która jej nienawidziła. Straciła matkę gdy miała 8 lat i od tamtej pory czuła się samotna i wiecznie czegoś się bała się. Gdy miała już dość, cięła się. Pewnego dnia pobiły ją dziewczyny ze szkoły. Pomógł jej przystojny chłopak z drużyny koszykówki. Alex pochodzi z dobrej rodziny, ma pieniądze i odnosi same sukcesy. Ale to tylko pozory. Tak naprawdę posiada mroczną stronę swojej duszy. Książka dostarcza wielu emocji. Strach i niepokój to pierwsze dwa uczucia, które towarzyszą wręcz przez cały czas. Czytając czułam się zmęczona tą wieczną ucieczkę przed czym lub przed kimś. Książka posiada zaskakujące zwroty akcji. Ale nie chce zdradzać co się wydarzyło w życiu Leny. Zwroty te nastąpiły nagle. Nie spodziewałam się tak nagłego obrotu spraw. Akcja książki przez większość czasu biegnie umiarkowanie, a pod koniec przyspiesza. Trudno złapać oddech. Towarzyszy wtedy jeszcze większe napięcie, strach, ale również poleją się łzy. Tym bardziej, że jest się świadomym, że te wydarzenia i te decyzje jakie podjęli bohaterowie miały miejsce naprawdę. Książkę bardzo polecam, każdemu kto szuka w powieściach dużo emocji. Tu aż od niech kupi.

Czytaj więcej
przyrodaz
23 czerwca 2024 r.
5/5

Po pierwsze książka jest naprawdę przepięknie wydana. Każdy nowy rozdział ma cudnie ozdobione strony przedstawiające rosnące liście. Druk jest średniej wielkości, ale przejrzysty. Sama historia jest prawdziwa. Została opowiedziana przez pewną kobietę i jest na tyle smutna i cudowna jednocześnie, że w trakcie lektury każdy zacznie ją doceniać. Autorka znana jest ze wstawników opisywania ogólnych emocji, które nam prezentuje. Opisuje uczucia, które bohater odczuwa, a następnie przechodzi do treści. Historia opowiada losy pewnej dziewczyny, która jest nieszczęśliwa. Jej mama zmarła, choć tata wszędzie ją woził, by tylko zdarzył się cud. Jednak, kiedy on nie nastąpił, rozpoczął się etap upadku wszystkiego, co mieli. Z bogatych ludzi, stali się biednymi pod względem materialnym i emocjonalnym. Kolejna kobieta tylko potwierdziła, że nie jest im pisany szczęśliwy koniec. Młoda bohaterka naginając prawo zbiera pieniądze na wyjazd z miejsca, gdzie przebywa. Widzi, że u boku rodziny, czeka ją podobny los. Jednak na jej drodze staje pewien chłopiec. Ona widzi go oczami takimi, jak daje sam się poznać. Nie wie co ma w sercu, a kiedy jej to wyjawia jest lekko zaskoczona, gdyż i ona ukrywała niektóre fakty. To jemu zwierza się z życia domowego, a on choć potrafi pocieszyć, to jednak jest z nią szczery i nie ukrywa tego, co myśli o jej rodzinie. Jednak życie bywa niespodzianką i choć zaczynają łączyć ich podobne poglądy, to jednak ona nie spodziewała się, co dalej może ją czekać. Wchodząc z nim w układ poznaje to, do czego wcześniej jej nie dopuszczał. Przy tym jej wcześniejsze zajęcie jest zabawą. Teraz jako jego towarzyszka poznaje prawdziwie niebezpieczny świat. Czy jednak na końcu tej drogi może być jakiś szczęśliwy koniec? Całą opowieść określiłabym jako siłę przetrwania. Co krok to strach pojawia się na nowo. Tam nie ma bezpieczeństwa, nie ma miejsca, które byłoby tylko dla niej, którego nikt by nie przekroczył. Tutaj pękają bariery, upokorzenie staje się cieniem postaci, a ukojenie przynosi tylko ból. I to ten, który sama sobie zadaje... Gorąco polecam zwłaszcza tym, którym się wydaje, że los bywa sprawiedliwy.

Czytaj więcej
@fascynacja.ksiazkami
22 czerwca 2024 r.
5/5

⚪️Niepozorna okładka skrywa w sobie olbrzymią dawkę cierpienia,bólu,samotności i braku radzenia sobie z życiem.Brak wsparcia w najbliższych osobach skłania do podejmowania szalonych decyzji w wieku czternastu lat. ⚪️Nowe znajomości,chęć ucieczki oraz czucie adrenaliny staje się początkiem szalonych chwil z życia Leny.Od tej chwili upadek jest nieuchronny,tylko nikt nie wie kiedy on nastąpi… ⚪️Historia jest nasycona dużą ilością szaleństwa.Szaleństwa,które z jednej strony pozwala uciec od trudnej przeszłości,a z drugiej przybliża do niepewnej przyszłości,która skażona jest brudnymi czynami. ⚪️Czytając kolejne rozdziały byłam przerażona tym,że Lena w tak młodym mieku musiała dorosnąć i być odpowiedzialna za siebie.Spotkanie Alexa dało jej siły do działania oraz poczucia bycia kochaną. ⚪️To historia,która pokazuje ciężkie życie dziecka alkoholika oraz młodych osób zmagającymi się z problemami.Walka z codziennością przybliża do spełnienia marzeń,jak również do ran,które będą długo się goić. ⚪️Powieść jest wspaniała i warto poznać prawdziwe losy dziewczyny,która przeżyła wiele trudnych momentów w swym życiu. ♥️Z całego serca wam ją polecam

Czytaj więcej
29,18 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Dodałeś produkt do koszyka
Niewierni - Ilona Gołębiewska
Niewierni
Ilona Gołębiewska
29,18 zł
Przejdź do koszyka
29,18 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO