Notatki samobójcy 2. Kiedy spada gwiazda
+ czas dostawy
Opis
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Notatki samobójcy” opowiadającej o tym, co się dzieje, kiedy przestajesz spełniać oczekiwania innych i stajesz się dokładnie tym, kim jesteś.
Jeff po próbie samobójczej spędził czterdzieści pięć dni na szpitalnym oddziale psychiatrycznym. Teraz wrócił do domu. Zaakceptował siebie i jest gotowy mierzyć się ze światem z większą siłą. Pogodzony ze swoim prawdziwym „ja” czuje się dużo lepiej niż kiedykolwiek. Jednak powrót do szkoły jest skomplikowany, a obawy matki nie pomagają w adaptacji. Jeff zastanawia się także, jak odbudować relację z Allie, swoją najlepszą przyjaciółką. Na szczęście poznaje nowych ludzi w ośrodku dla queerowej młodzieży. Czy niektórzy z nich mogą okazać się kimś więcej niż przyjaciółmi?
Michael Thomas Ford jest pisarzem. W Polsce rozgłos przyniosła mu powieść „Notatki samobójcy”, od lat utrzymująca wysoką pozycję na listach bestsellerów. Finalista nagród Shirley Jackson i Bram Stoker Awards oraz pięć nagród literackich Lambda.
Mieszka na wsi w Ohio ze swoim partnerem i dwoma psami ratowniczymi. Lubi karty Tarota, nurkowanie, kawę, bałagan w kuchni, Eurowizję, przerażające filmy o klaunach, ozdoby świąteczne, muzykę pop z lat 80., Doktora Who i tatuaże. Nie lubi się golić.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Recenzje
Kilka tygodni temu Jeff targnął się na swoje życie, ponieważ nie potrafił zaakceptować siebie. To, co odkrył i co zrobił stało się dla niego zbyt trudne, aby dalej żyć myślą, że zawiódł i rozczarował najbliższych. Teraz Jeff wrócił do domu po tragicznym wydarzeniu sprzed kilku tygodni i musi się zmierzyć z tym co popchnęło go ku próbie samobójczej. Stanąć twarzą w twarz ze swoimi demonami i życiem w szkole średniej to jedno, ale wyjawić całą prawdę bliskim to drugie. Ale Jeff nie zamierza się poddać i próbuje zmierzyć się tym od czego uciekał. Chłopak ma też spore szczęście, bo pomimo dylematów z jakimi się zmaga, ma obok siebie ludzi, którym zależy na jego szczęściu, nawet jeśli nie potrafią tego w pełni okazać, dlatego zmiany jakie wdraża i odwaga z jaką podąża dają mu szansę na odnalezienie szczęścia, pytanie tylko czy z tego skorzysta? Z tej książki płynie wiele dobra i pozytywnej energii, pomimo trudnego tematu jaki porusza i który nadal jest kontrowersyjny wśród różnych grup społecznych i ludzi w różnym wieku. Jest w niej odważna walka ze stereotypami, potrzeba akceptacji i okazja by żyć w zgodzie ze sobą, a przy tym napisana z odpowiednią dawką humoru. To książka dla młodzieży, ale też dla rodziców, dla każdego kto chciałby więcej zrozumieć i zaakceptować.